Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

A pa tu trešinu sam čitao još na Dvogledu. Zbrka u glavi.

 

Nije toliko zbrka u glavi koliko definitivno pogrešno tumači i rekao bih da ne razume baš najbolje šta je (bio) cilj, a šta je (bilo) sredstvo. I šta je posledica ostvarenog cilja, a šta je posledica sredstava. Namerno ili ne. Da ne govorimo o predratnim pokušajima i ukorenjenosti u prošlim iskustvima. 

 

Edit: ok, "zbrka u glavi", verovatno može i tako :D

Edited by MancMellow
Link to comment

Najozbiljnije pitanje: jel do fontova na Mac-u, ili vi ne znate sta je italik: meni sve to sto pisete, ne izlazi kao italic, nego kao normalna slova, samo iskosena? Cirilicni italik, jer ono sto mi nemamo, jer umesto nasih slova dobijamo ruska. Problematicna su slova 'd', 'g', 'p' i 't'.

 

Овај текст је код мене у италику.

 

Dok sam kucao bio je u italiku (Times New Roman), cim sam ga objavio postao je ovaj sa iskosenim slovima (bar kod mene).

Screen Shot 2014-04-08 at 16.29.54.png

Edited by Aion
Link to comment

Kurziv, italic, jebemliga, ne znam kako se zove, problem je što nisu samo iskošena slova u pitanju kod ćirilice, nego postaju "pisana" umesto "štampanih". I jedno i drugo može da se čita samo za sebe, ali kad se izmeša u istom tekstu, čak u istoj rečenici - postaje apsolutno nepodnošljivo.

 

/off

Link to comment

jebemti, naterali ste me da pročitam tekst 1 Kaića. šta reći, gde početi... Prpa "postaje blago kontradiktorna," pa onda analiza "sklonosti njenog karaktera," a i nije samo sa njom Ćuruvija spavao; VRV i njen legalizam... sunce ti jebem, toliko dovijanje da se moralno diskredituju, i to u tekstu koji kao od njih brani Vučićevu čast i nevinost. on radi 19 sati dnevno i promenio je svest a Prpa mu dezavuiše istragu Ćuruvijinog ubistva... ma ne, dobre sam ja razloge imao da zaobilazim Ištvanove tekstove i pre ovog sranja. zna Hella šta radi.

 

inače, živo me zanima šta bi rekao urednik koji je ovo pustio: u koju kategoriju teksta ovo spada? op-ed? istraživački character assassination? dno i sramota.

Link to comment

 

NUNS:Pravljenje novih spiskova

Autor: FoNet

Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) ocenjuje večeras u saopštenju da je Ištvan Kaić, saradnik Instituta za javnu politiku, objavljivanjem teksta "Treći metak Branke Prpe", u beogradskom dnevnom listu Politika, "posegnuo za, u

poslednje vreme, učestalim manirom na srpskoj javnoj sceni -

pravljenju spiskova".

Danas

Link to comment

Kurziv, italic, jebemliga, ne znam kako se zove, problem je što nisu samo iskošena slova u pitanju kod ćirilice, nego postaju "pisana" umesto "štampanih". I jedno i drugo može da se čita samo za sebe, ali kad se izmeša u istom tekstu, čak u istoj rečenici - postaje apsolutno nepodnošljivo.

 

/off

jel znas da na politici mozes da biras da li ces latinicu ili cirilicu

Link to comment

Vidiš, nisam znao. Dobro, zašto mi to radiš? :mad: Na šta sad da se žalim, banovaće me sa GOT topika ako samo tamo budem ugnjetavao...

Gde je onaj noćobdijski topik, njih nisam odavno?
 

Statler_and_Waldorf.jpg

Link to comment

Nego, kako je to bebina beba i Lukoviceva beba dospela kod Ljilje Smajlovic?

 

Jesam li ja nesto propustio ili je na delu neka nova "neprincipijelna koalicija" (by Vasil, kad se vec prisecamo  odjeka i reagovanja).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...