Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

@eye of the beholder,

nije uzeo radio s frekvenciju vec ju je dobio na konkursu tj. dobio je mrezu koja u sebi sadrzi frekvenciju 94,9 za beograd.

potpuno je druga stvar zasto studiju b nije dozvoljeno da ima dva programa radija jer nakon 8 godina imamo situaciju da najjaci igraci na radijskom trzistu izigravajuci postojeci zakon imaju u vlasnistvu vise stanica koje pokrivaju istu zonu.

da stvar bude gora postoji verovatnoca da ce se izlobirati da novim zakonom (uz neka ogranicenja) ovo bude omoguceno.

kao i u svemu u srbiji i ovde imamo neverovatnu dimenziju besmisla postojanja zakona i regulatornih tela koja su korumpirana i beskorisna.

Edited by Bane5
Link to comment

Je li cemu ovo nase izdanje RollingStonea? Primetih ga na kioscima slucajno ovih dana, ko zna mozda vec dugo izlazi, a ja nemam pojma :D

 

Ko to radi, ko pise, jel prepisuju/prevode tekstove iz originala? 

Link to comment

Je li cemu ovo nase izdanje RollingStonea? Primetih ga na kioscima slucajno ovih dana, ko zna mozda vec dugo izlazi, a ja nemam pojma :D

 

Ko to radi, ko pise, jel prepisuju/prevode tekstove iz originala? 

ako misliš na ono hrvatsko izdanje koje se kod nas distribuira, kupio sam jedan broj i batalio. najslabiji su na meni najvažnijem delu, recenzijama, koje su veoma loše, bukvalno prevođene iz matičnog izdanja. čak sam paralelno čitao u "pravom" i hrvatskom izdanju istu recenziju da bih shvatio šta su tačno prevodili...

Link to comment

hmm, moguce da je to hrvatsko izdanje, nisam pogledao izbliza, video sam samo da stoji istaknut na svim (ili skoro svim) trafikama, onako bas u sredini medju svim casopisima i novinama, u fazonu vidi RollingStone eve vam ga na, primetio sam da je na nasem jeziku (ali ne i na kojoj varijanti). Dve naslovnice sam spazio do sad, neku skroz zutu na kojoj je pisalo neso o Bosni ('kako pomoci/spasiti danasnju Bosnu?' tako nesto) i sad sa nekom ribom muzicarkom (zalicila mi je na lanu del rej ali mozda i nije :P ). Jel to to hrvatsko?

Link to comment

Jeste, i priličan je krš, ja uzeo to žuto (o Bosni, revoluciji, demonstracijama) pa se smorio, pročitao uvodnik, pročitao prvih desetak stranica, preletio preko cijelih novina i rekao "kasnije ću" i evo i dalje čuče u torbi. 

Link to comment

ako misliš na ono hrvatsko izdanje koje se kod nas distribuira, kupio sam jedan broj i batalio. najslabiji su na meni najvažnijem delu, recenzijama, koje su veoma loše, bukvalno prevođene iz matičnog izdanja. čak sam paralelno čitao u "pravom" i hrvatskom izdanju istu recenziju da bih shvatio šta su tačno prevodili...

 

Ако може најбољих десет да стигне на преводилачке бисере... баш ме занима.

Link to comment

pa carevi možda je opcija da se prekvalifikujete u vozače autobusa to vam nije palo na pamet a  :fantom:

 

Neka istraživanja pokazuju da novinari u Srbiji zarađuju kao železnički radnici, a plaćeni su slabije od vozača autobusa.

 

"Zato i ove godine, na Svetski dan slobode medija, moramo ponoviti da nema slobodnog novinarstva u uslovima bede, korupcije i straha", poručili su iz UNS-a.

 

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/462165/UNS-Novinari-u-Srbiji-placeni-manje-od-vozaca-autobusa

 

Link to comment

Danas se svako naziva novinarem, i oni u kuriru, informeru, ... Osnovna tema je devalvacija novinarske profesije, većina ne ume da napiše ni osnovni novinski članak o nekom događaju gde će odgovoriti na pitanja ko, šta, gde, kako i zašto ...

Link to comment

tom logikom mozda bi mogli da ciste i minska polja dnevnica je 50 evrica,a? :isuse:

 

naravno da mogu glupo je da svakom ko se zajebe za odabir životne delatnosti država donira besplatan novac unedogled 

 

uostalom dosta tzv novinara se 2012 zalagalo za smanjenje demokratije i povećanje bede korupcije i straha tako da ko ih jebe  :fantom: 

Edited by Hella
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...