Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

@Mister noJa sam kupio tv za 680e preko Mađara, kod nas je bio tada oko 100.000 - 105.000. Moj tv IZUVA, malo je reći da sam prezadovoljan, a pride je moj 47". Ako budeš išao na manje, nebo je granica. Drugim rečima, najmanje oko čega treba da brineš je da li ćeš uzeti dobar tv. Opet, zanimljivo, moj prvi tv je bio tj i dalje je jer je u spavaćoj :D 42" plasma kupljen pre jedno 3, 4 godine. U pitanju je osnovni model tada, mislim da nije bio "lošiji". Ali prosto pesma jedna kako lepu sliku daje u kombinaciji sa Targo digitalom. Na momente mi se čini da je slika i pririodnija, lepša, i da su boje zasićenije, možda zato što je "samo" hd a ovaj drugi j mi je full hd pa na većoj rezi slika gubi kvaliteta malko, nagađam. Na LG imam tonu opcija oko podešavanja slike i meni u najmanju ruku sviđa šta vidim, poenta posta je da je razmatranje plazme svakako legitimna dilema. Što se tiče 3D, na konverziju 2D u 3D čime se moj LG hvali zaboravi, praktično je neupotrebljivo. Skinuo sam neki dokumentarac sa druge strane okeani ovo ono, boleština kako izgleda. Kao i neki filmovi. Nisam mnogo gledao 3D materijala, ali ovo što je sam mi je sasvim ok. Dobio sam i 4x cvike sa tv-om, msm da su kod samsunga neke aktivne i skupe boga oca ako se dobro sećam, pošto nabacujem informacije kojih se sećam iz mog istraživanja kome ima sada već 4, 5 meseci.

Link to comment
Koliko vidim, cena ove plazme u Hr je oko 870e.Preporucio bih ti jedan drugi TV, nova serija, doduse prilicno skuplji u Hr (oko 1570e), ali je apsolutna zver, ubedljivo najbolja kombinacija cena/kvalitet:Panasonic TX-P50GT60Ako si zainteresovan, u Madjarskoj je ovakav TV 1200e. Pogledaj i razmisli, imas gomilu kritika o ovom TV na netu.
Našao sam ovo na akcijihttp://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-plazma-tv/31839/panasonic-tx-p50st60e-3d-full-hd-plasma-mpeg4/
Link to comment

Renne, prodavač koji vrti Samsunge i LG-e u istoj trgovini me uvjereva da je ekvivalent 200 hz kod Samsunga, 400 hz-a kod LG-a?Na to mi je puštao prezentaciju nekog diska gdje me je uvjeravao da pri pokretima slike LG trza više od Samsunga a ima više Hz-a.Ima li u tome istine? Ja iskreno na oko nisam nešto uočio pretjerano.

Edited by Mister No
Link to comment

Nema istine. Pusti priče prodavca. Već dve godine je LG bolji od samsunga.I ne trza više nigde ništa, kod bilo koga. Toliko su jaki procesori, algoritmi i sve ostalo.Razlike su u detaljima. Plus LG ima fenomenalnu pasivnu 3D tehnologijuSent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment

Mislim da je moj LG na 200hz (to valjda kad se upali true motion) pa verovatno mogu da odogovrim an neko pitanje ako vas interesuje.A sad ono sto mene zanima. Juricu zvanicni servis za ovo al nemam zivaca da cekam do ponedeljka bez ikakve informacije.Zamenjen mi je mainboard na tv-u nesto sitno posle isteka garancije - cijena pravfa sitnica - 17 200Iz vise razloga sam sumnjicav prema servisu pa sam insistirao da mi posle popravke posalju i plocu koju su izvadili plus napismeno sta nije u redu na njoj. Nisu me ispostovali oko opisa kvara pa sam samim tim jos sumnjicaviji. Uglavnmom dobio sam samo fiskalni racun da je zamenjem mainboard i neku plocu.99.99% sam siguran da mi je njeihov majstor preko telefona izdiktirao ovu oznaku ploce - EAX61531909(2)Ploca koju sam dobio ima ovu oznaku - EAX61531904(5)Inace to nije serijski broj nego oznaka ploce da ne bude zabune. Tek posle ove uocene razlike moja prirodna sumnjicavost raste za jedno 10 000%Postoji li nacin da preko servisa uvoznika (i tamo je stigao da zavrsi al je tad jos bio u garanciji) saznam da li je ploca koju su mi poslali ikada zaista bila u mom televizoru? Kada guglam obe ploce se pojavljuju kod mog modela i ne znam koje su razlike izmedju njih osim broja.Da ne gresim dusu postoji mala sansa da to nije broj koji mi je izdiktiran nego broj na koji sam ja naleteo kad sam pokusavao da sam nadjem zamensku plocu pa ga zapisao. Ne mogu jos da se zakunem da su mi podvalili drugu plocu ali definitivno imam razloga da budem sumnjicav. Posebno kako se sekretarica brecnula kad sam trazio i da mi napisu sta nije bilo u redu na staroj.Ako nekoga zanima necu da kazem koji je servis sve dok ne budem potpuno siguran sta se desilo. Ne bi bilo fer da im pravim ovakvu reklamu ako sam se eventualno ja istripovao.

Edited by katamaran
Link to comment
I ne trza više nigde ništa, kod bilo koga. Toliko su jaki procesori, algoritmi i sve ostalo.
Oko ovoga se ne slazem. Pricam samo sa iskustvom sa mojim televizorom koji je plus bio najbolji model za tu godinu.Kod normalnog gledanja nema nikakvog trzanja bez obzira sta se gleda. Koliko ja znam onih 200 hz se odnosi na true motion funkcijuNa 1:18 objasnjava truemotion 200hz (btw moze da se ukljuci/iskljuci ta opcija po zelji u svakom trenutku)http://www.youtube.com/watch?v=TgFHx8LK2RAZa sport je jako zgodna ali kod filmova izaziva pojavu takozvanih artefakata. Ako se ne varam problem je kod tamnijih scena pa tu ume da se istripuje. U svakom slucaju cak ni tu nema previse tih artefakata (barem kad gledas pristojan rip nekog filma) ali definitivno postoje. Koliko vidim ovaj to lepo objasanjavahttp://www.youtube.com/watch?v=j3ydVKYE9fMedit: jos jedan momenat. Gledanje filmova sa tom opcijom na max zanimljivo izgleda ali je jaaaako zajebano za navici se. Desavalo mi se da me ljudi bukvalno mole da je iskljucim :)Koliko sam citao ogromna vecina se zeza sa tim prvo vreme po kupovini televizora pa vremenom maltene prestane da je koristi osim kod gledanja sporta. Edited by katamaran
Link to comment

Kosmar se nastavljaKraj januara ove godine prvi put tv nece da se upali nego upada u neki ciklus resetovanja. TV u garanciji do juna pa su mi ga besplatno popravili u servisu uvoznikajul - pocinje da se resetuje kad se pregreje. Odnesem ga ovaj put u drugi servis(navuku me besplatnim dolaskom po uredjaj i procenom kvara) procene mi da je mainboard. Tada nisam imao para da menjam tako skup deo i uzmem tv nazad koji je posle mesecima radio normalno da bi pre neke dve nedelje upao u resetovanje i nece da se uopste upali. Dok je televizor radio normalno mnogi majstori sa kojima sam pricao su na osnovu simtoma bili skepticni da je mainboard dok mi je jedan covek rekao da je bukvalno siguran da nijeoktobar - ponovo pocinje resetovanje. Pretpostavim da su mozda ovi iz servisa ipak bili u pravu i odobrim zamenu mainboarda. Televizor je juce radio normalno a sada nece da se upali nego se resetuje :frust:Posebno mi u celoj prici ide na nerve cinjenica da je danas nedelja pa nisam u mogucnosti da se prijateljski porazgovaram i sa prvim i sa drugim servisom.Apsolutno sam ubedjen da u julu pocinju problemi zbog onoga sto je popravljano u januaru. Da su ovi drugi majstori to ljudski dijagnostifikovali tada ovi prvi bi aposlutno morali bez dinara troskova da otklone kvar. Ovako su mi majstorski uzeli 17 200 i televizor doveli u gore stanje nego pre nego sto sam im ga poslao

Edited by katamaran
Link to comment

Kao prvo izvinjenje na privatizaciji teme al ko vam je kriv kad ne ucestvujete :PMoze da bude znacajnih informacija bitnih za sve nas.Stigao ponedeljak i ranom zorom prijavim da televizor opet ne moze da se upali. Malocas mi stigao decko koji kupi televizore za njih i insistira da ga ipak upali pre nego sto ga preuzme. Tamo gde normalno stoji sam vec stavio drugi tv pa smo ovaj probali na stolici u drugoj sobi. Televizor se normalno upali i najnormalnije je funkcionisao jedno desetak minuta koliko ga je on cackao. Na kraju je doslo na to da nece da ga opet uzmu jer radi ali ako se opet desi problem preuzece ga. Pre zamene mainboarda kad se problem tek pojavio desilo se da je upao u resetovanje kad se pregrejao pa po hladjenju poceo normalno da radi. Videcu sta ce dalje biti.Uglavnom covek mi rece da su oni jako osetljivi na promene u naponu. Cini mi se da i kad su prvi put pocinjali problemi posle resetovanja se najbrze vracao u normalu ako ga odnesem i ukljucim u drugoj sobi tako da mi ta prica ne zvuci potpuno nelogicno. Isto se secam da su se problemi prvi put pojavili relativno brzo posle uzimanja d3 2.0 risivera. Sve vise sumnjam da mi on i pravi problem. Ili preko produznog koji dele ili eventualno preko hdmi kabla da ga nekako slogira. Inace je risiver izuzetno bagovit. Za sada sam saom promenio produzne dok cu sutra verovatno da uzmem jos jedan da sklonim risiver iz te price (bar ovaj deo oko deljenja produznog) Moram pod hitno da uzmem bar dva regulatora napona.Osim ovoga sa naponom prilikom jurenja sa serviserima sam cuo jos jednu informaciju. Kazu da nikako nije dobro ubacivati ili vaditi usb dok tv radi jer to izaziva strasan stres na procesoru pa moze da zezne plocu. To mi je rekao serviser iz BG Elektonika preko telefona pa nek veruje ko hoce.Uglavnom mi je muka vise od tog tv-a koliko god bilo uzivanje gledanje filmova na njemu.

Edited by katamaran
Link to comment

Evo da se zapljunem.Na kraju je odluka pala i upravo da nas mi je ona sams plazma došla u kuću.ps 51f5000samsung-televizor-ps51f5000-51-126cm-128cm-129cm_ff069585.jpgKako u mojoj lokalnoj trgovini koja je imala tu akciju nije bilo navedenog modela, oni su ga naručili sa druge lokacije unutar firme. Moram reći da je vidljivo da je kutija tv-a otvarana i da na samom tvu ima prašine. Izbor mi je bio uzmi ili ostavi, no kako je ovaj model praktički po ovoj cijeni više nemoguće naći (planulo sve u zadnjih 7 dana) u trgovini sam ušao u servisni meni i očitao da plazma ima očitanih 0 radnih sati, što bi značilo da je samo bila izložena negdje bez paljenja.Da li je topouzdan pokazatelj, tj. može li se restirati to u servisnom meniju.Iskreno ne ponavlja mi se proces ponovne nabavke tv-a i agonije u moru podataka i modela.Mislim da za ove pare neću moći kupiti ni približno nečemu ovakvom, samo trebam znati da li imam novi tv a ne rabljeni.

Edited by Mister No
Link to comment

Mislim da je pouzdano. Meni slika na plazmi delovala superiorno u odnosu na led ili ccfl al mi se zbog drugih stvari ne svidja tehnologija. Izguglaj negde kako se pravilno koristi nova plazma. Citao sam ranije ali sam zaboravio detalje :)Sto se moje price tice ne znam da li vise vole mene ovi iz servisa ili ja njih. A daaaaaleko vise razloga da se drndam imam ja na njih jer su mi procenili kvar na 17200 i posle tako skupo placene popravke doneli mi neispravan televizor.Uglavnom i gazdi jasno koliko su zasrali pa mi ponudi zamenski lcd dok je moj u servisu. Malocas mi stigao ali bez postolja :isuse:Da ne razmisljam sad i o njemu kazem onom momku da ga odmah nosi. Nije imao mesta u kolima pa dogovorismo da ostane do sutra. Okrenem i sekretaricu (poznati su po ocajnoj organizaciji) i zakazem i sa njom da sutra dodju po taj tv.Al mi onda proradi crv kako bi ipak mogao da mi bude koristan jer ne znam kad ce da mi vrate moj a idu utakmice. Setim se neke prastare rupe u regalu gde je nekada davno stojao tv i tu ga nekako zaglavim. Na jedvite jade mu dovucem struju i antenski kabl. Okrenem sekretaricu i uz izvinjenje zamolim da ipak ostane kod mene- (nadrkano) evo bas sad sam dogovorila sa deckom da ga preuzme sutraKazem joj da dodju po njega ako hoce al ostade na kraju da ce ipak da ostane kod mene. Sto da budem budala da sedim bez tv-a u mojoj sobi kad ne moram. (moj verni crt sam vec prosledio u drugu sobu tv zavisniku)Jedino mi smor sto ovde gde sam ga uglavio ima ocajnu ventilaciju plus zato sto mi nisu doneli postolje :isuse: morao sam i da ga naslonim pozadi. Ne smem mnogo da ga drzim upaljenim al bar mogu da pogledam neku tekmu ili film.A sto se tice novih televizora gledam sinoc i ladno moze da se bira 32-a sa 3d za 50-ak hiljada.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

LG 42LA620S je u pitanju... Da li je blago probijanje pozadinskog osvetljenja normalna pojava za ovu klasu televizora? Ne smeta mi previše, ali se jasno vidi kad je tamnija pozadina, naročito kad se gleda u potpunom mraku, da pri ivicama u gornjem desnom uglu i nesto slabije na ivicama pri donjem levom uglu svetlost probija... Kad nije crna boja u pitanju probijanje nije primetno...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...