Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Meni danas stize LG 43UH668V pa cu da napisem iskustva. Taj je verovatno slican tom sto gledas s tim sto ima i magic remote i neki fensi smensi zvuk. Navodno i bolje boje i kontrast od slicnih modela

 

soap opera effect je 99.9% do tru motiona i on je uvek mogao da se iskljuci pa ne vidim sto od toga prave problem

 

edit: po svemu sudeci je razlika izmedju ta dva upravo u zvuku i daljincu. Nisam 100% siguran da ne ide i uz 661 al ovde mi rekose da je 668 jedini

 

http://www.displayspecifications.com/en/comparison/cfe28f2

 

edit 2: definitivno i daljinac cim kod ovoga kazu voice command

 

edit 3: ovde je razlika u ceni 15 evra a mislim da samo daljinac posebno kosta 50

Edited by katamaran
Link to comment

Pomagajte drugovi, hoću da se ubijem gledajući različite modele.

 

Vreme je za novi TV, trenutno sam malo podeljen između LG 43UH661V i Samsung 43 KU6300 (tj KU6000, kažu da su ta dva modela ista).

 

Za LG 43UH661V me najviše brine što vidim da dosta ljudi javljaju soap opera effect i lip sync probleme. OK, znam da se soap opera da rešiti sa isključivanjem TrueMotiona, ali lip sync?

 

Za Samsung KU6300 čitam neke rivjuove, kažu HDR mu nije najbolji, jebo mater ja čak ni ne znam šta je HDR, ali nadam se da će mi televizor potrajati jedno 5-6 godina, pa da će u narednim godinama i to biti važno, kad uopšte otkrijem šta je.

 

Ne treba mi za igre, samo za TV, USB plejbek i za reprodukovanje savršeno legalnih filmova i serija sa PC-ja kroz HDMI.

 

Ima li neko jedan ili drugi?

Nemaš nikakvih problema sa tim. Slika može da se podesi do u sitna crevca. Plus u startu dobijaš sve freeview kanale preinstalirane

Link to comment

Meni danas stize LG 43UH668V pa cu da napisem iskustva. Taj je verovatno slican tom sto gledas s tim sto ima i magic remote i neki fensi smensi zvuk. Navodno i bolje boje i kontrast od slicnih modela

 

soap opera effect je 99.9% do tru motiona i on je uvek mogao da se iskljuci pa ne vidim sto od toga prave problem

 

edit: po svemu sudeci je razlika izmedju ta dva upravo u zvuku i daljincu. Nisam 100% siguran da ne ide i uz 661 al ovde mi rekose da je 668 jedini

 

http://www.displayspecifications.com/en/comparison/cfe28f2

 

edit 2: definitivno i daljinac cim kod ovoga kazu voice command

 

edit 3: ovde je razlika u ceni 15 evra a mislim da samo daljinac posebno kosta 50

 

Aj napiši, bilo bi super.

 

Zapravo ja sam velika konzerva kad dođe to televizora - 99% stvari će biti da pustim divx sa kompa kroz HDMI na TV, ali isto mi je dosta bitno i da nekad (kad hoću da imam PC slobodan) samo pičim divxove sa USB drajva koji mi stoji ispod TV-a. Tako da ako nema gluposti sa slikom i zvukom, i televizor će sa USB-a da dekodira sve divxove, MP4, matroške i to, to je najvažnije.

 

Isto, kad već kupujem Smart TV (što ne bih hteo, radije bih hteo glupi televizor al više ih nema), pitam se ima li razlike između Samsunga i LG-a. Vidim LG koristi androidov WebOS, a Samsung se mnogo pravi pametan pa ima neki svoj OS, nabijem ih.

 

 

Nemaš nikakvih problema sa tim. Slika može da se podesi do u sitna crevca. Plus u startu dobijaš sve freeview kanale preinstalirane

 

Fino. Freeview mi za sad i ne trebaju (Sky, barem još uvek).

 

 

Ovako globalno, ima li nekih generalnih utisaka, da li je Samsung bolji od ove LG serije, ili je uglavnom nevidljivo ljudskom oku? Razlika u ceni nije velika, vidim da LG dolazi sa 5 godina garancije.

Link to comment

WebOs je proglašen za OS godine. Dobra stva je što pušta sve moguće i nemoguće formate, uključujući i 265.

E da, imaš i Sky-ov Now TV.

Bez brige kupi LG, pokajati se nećeš.

 

Timy ne može čovek kupovati kod mađara kad bivstvuje u UK

Link to comment

WebOs je proglašen za OS godine. Dobra stva je što pušta sve moguće i nemoguće formate, uključujući i 265.

E da, imaš i Sky-ov Now TV.

Bez brige kupi LG, pokajati se nećeš.

 

Okej. Ja bih lično već kupio LG, nego mi drugar koji se dosta razume rekao da je on istraživao, i da kaže da Samsunzi te generacije imaju čak prilično bolju (?!) sliku nego UHD generacija LG-a.

 

To je baš malo teško izguglati, ima li ljudi koji mogu kvalitativno da ocene baš jedan ili drugi, pa reko da pitam ovde.Mada i garancija od 5 godinica zvuči dobro.

 

A za smart stvari, zvučaće smešno, ali ja se čak nosim s mišlju da ne uključujem TV na mrežu uopšte.

Link to comment

Teško mi je ovde dati preporuku pošto su oba modela u kategoriji gde ima dosta kompromisa.

 

 

Npr. Samsungov model ima čak i 10-bitni panel, jako dobar native contrast, medjutim, što je čudno za Samsung, dosta problema ima sa pokretnom rezolucijom, a i sa gradijentima sive.

Link to comment

Hm, sad zapravo odradio comparison između KU6000 i 43UH661V na

 

http://www.displayspecifications.com

 

Sajt sugeriše da je rezolucija LG model-a 2880 x 2160, ali to sam siguran da je netačno? Na LG sajtu piše da je 3840 x 2160.

 

Evo ga, LG je levo, Samsung je desno, ume neko od znalaca bez previše detaljisanja iz ovoga dole samo da mi kaže "E, ovo ti je bitno" ili naprotiv "Ma nema šanse golim okom da vidiš razliku"?

 

 

fCIHNI8.jpg

 

 

Link to comment

Npr. Samsungov model ima čak i 10-bitni panel, jako dobar native contrast, medjutim, što je čudno za Samsung, dosta problema ima sa pokretnom rezolucijom, a i sa gradijentima sive.

 

Tjah, na ovom comparison sajtu mi baš izašlo da LG ima 10-bitni, a Samsung 8-bitni panel. Šta god to bilo, ali kapiram bigger is better :D

Link to comment

 

video sam to za rezoluciju i kod mog modela

 

http://www.displayspecifications.com/en/model/252549e

 

Lg i ostatak interneta kaze 

3840 x 2160

 

 

 

Tebe sam čekao, testirao sam sa novim ruterom prenos podataka, i maksimum sa mobilnim i drugim uredjajima mi je otprilike bio 45Mb/s.

 

 

 

Tjah, na ovom comparison sajtu mi baš izašlo da LG ima 10-bitni, a Samsung 8-bitni panel. Šta god to bilo, ali kapiram bigger is better :D

 

 

Imaš ovde dobru recenziju - http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300

Link to comment

Ako budeš samo strimovao 4K sadržaj sa Flixa ili Amazon Primea, onda ne bi trebalo da bude problema, ali ako imaš materijal od 50Mb/s, onda LAN kabl ne gine.

Link to comment

Skoro sigurno, al posto zavisi od dosta faktora necu znati dok ne probam na licinom mestu.

 

edit: za konkretan ruter kazu

 

Theoretical throughput

300 Mbit/s

 

Na nekom drugom sajtu sam procitao da je realno ocekivati 1/3 do 1/2 ove cifre a kod mene ce biti bas na minimalnoj udaljenosti bez ikakvih prepreka izmedju

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...