Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Ja nem pojma ko o čemu više priča ovde, ali čisto da potvrdim da kad kažem nabodi kabal mislim - turi ethernet kabal između rutera i kompa, zajebi wi-fi. Ne na povezivanje hdmi-a na komp. Ne znam što uvede hdmi u priču.

Edited by Ruxin
Link to comment

Ja nem pojma ko o čemu više priča ovde, ali čisto da potvrdim da kad kažem nabodi kabal mislim - turi ethernet kabal i između rutera i kompa, zajebi wi-fi. Ne na povezivanje hdmi-a na komp. Ne znam što uvede hdmi u priču.

 

 

Staviće ti ga televizor u PC mode (tj. blokiraće ti sve druge modove osim njega i game moda) i ako povezuješ ethernet kablom. Jedino rešenje da sve normalno gledaš (a ne npr. u 1920x300) je da ili koristiš ove Wi-Fi programe, ili da, kao i ja, modem odmah gurneš u ethernet port samog televizora, a onda koristiš odredjene aplikacije samog televizora.

Edited by Jeremija
Link to comment

Ne kapiramo se danas očigledno. Čovek je pitao hoće plex da šljaka kako treba i mi smo mu odgovirili da sigurno hoće ako nabode kabal (kabal za net, u ruter). Znači o aplikacijama i pričamo majku mu :dry:

 

Takođe mi malo pre reče da ideš wireless i prebacuje ti lagano po 40 mbps, a sad da imaš ethernet u tv-u. Bolje da batalimo ovo, sve sam zbunjeniji

Link to comment

A mož biti, kad pišem preko fona editujem se po 16 puta. :(

 

U svakom slučaju uzmi ti odmah žicu i ne lupaj mnogo glavi, ima da šljaka sve u 16 :)

Zicu cu da cvikam

 

 

 

 

Znam da je zica pouzdanija al cu prvo da probam preko wifi jer se davim u kablovima

 

nego jel se kompjuterski procesori muce sa tim uhd materijalima? Cini mi se da sam svojevremeno nesto probao (svedski akcioni bese :blush: ) pa da mi je arlaukao kuler dok sam gledao. Imam i5 al opet ne bih da mi se dernja kuler dok gledam nesto.

Edited by katamaran
Link to comment

Ne kapiramo se danas očigledno. Čovek je pitao hoće plex da šljaka kako treba i mi smo mu odgovirili da sigurno hoće ako nabode kabal (kabal za net, u ruter). Znači o aplikacijama i pričamo majku mu :dry:

 

Takođe mi malo pre reče da ideš wireless i prebacuje ti lagano po 40 mbps, a sad da imaš ethernet u tv-u. Bolje da batalimo ovo, sve sam zbunjeniji

 

 

Imam i jedno i drugo, već sam milion puta pominjao.

 

 

Drugo, neće on imati problem da mu plex tako šljaka, nego će mu televizor sav sadržaj sem teksta puštati u pc ili game modu koji ograničava pokretnu rezoluciju na 300 linija, znači fimovi i serije koji su u 1080p će ići u 1920x300. Televizori koriste trikove kao npr BFI da povećaju pokretnu rezoluciju na potrebnih 1920x1080, ali su u ovim modovima te funkcije zaključane.

Link to comment

Ja sam kalibrirao moj, ne volim movie mode, boje nekako previše naginju žutoj, i malo su zagasite, ali ukusi se razlikuju. :fantom:

 

 

Moj tv definitvno blokira sve živo sem ona dva moda tako da moram da se dovijam na razne načine - kad hoću sadržaj sa kompjutera da upotrebljavam onda koristim (mts-ov) ruter da strimujem sadržaj, a kad hoću da gledam HBO GO ili neku od Samsungovih Smart aplikacija, onda ne idem preko kompjutera, nego SBB-ov modem direktno prikjučim na ethernet, a koristim onaj Samsungov Smart Remote da upravljam programima.

 

 

Čudo jedno čovek kad se petlja sa elektronikom kakve sve gluposti nauči.  :lolol:

Edited by Jeremija
Link to comment

Movie mode na prvu loptu deluje sranje, ali tu su uvek najtačnije boje i najviše detalja. Kad se čovek navikne sve drugo deluje neviđeno neprirodno (kao što i jeste). Nema teorije da bih sad prelazio.

 

Malo sam ga samo čačnuo, skoro na defaultu

Edited by Ruxin
Link to comment

Znam, pa većina kalibracionih postavki na stranim sajtovima za moj tv su baš u movie modu, ali meni nikako ne leži.

 

 

Inače, ako imaš opciju Motion Plus, probaj da izabereš  LED Clear Motion, em je najbolja pokretna rezolucija (pogotovo kod sportskog sadržaja), em najmanje ima onih raznih artefakta. Jedini problem je što smanji osvetljenost, ali meni je čak i u tom modu brightness od 45 i previše.

Edited by Jeremija
Link to comment

Za kablovsku koristim modifikovani standard, tako da što se sporta i sl. tiče sve te džidža-bidže su uglavnom popaljene (clear motion doduše nije, ali pokušaču kad budem gledao neku tekmu da vidim jel mi leži)

 

Ali za filmove/serije priznajem samo autentičnost movie moda! :mad:

Edited by Ruxin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...