Jump to content
IGNORED

Atletika


Krampa

Recommended Posts

Just now, Djuro said:


tesko, cuo sam da su lekari bas skepticni. preorucili su joj duzi odmor i terapije. navodno je i karijera u pitanju.

Gde si to čuo? Što se takmiči ovde ako je ozbiljna povreda, nema mi logike...

  • +1 1
Link to comment
On 10. 8. 2023. at 19:30, arheolog1981 said:

Nikolić na 400 prepone peto mesto. Da je trčao u rangu sa najboljim svojim vremenom iz ove godine, bio bi lagano prvi pošto niko nije bio ispod 50 sekundi. Čak 5 ličnih rekorda oboreno u finalu

 

 

Bio je odličan prvih 300 metara, onda katastrofalna tehička greška pri prilasku preponi, potpuno je izgubio korak i više nije bilo povratka. Šteta, ali valjda je nešto naučio iz toga.

 

Topić i Vilagoš jesu rutinski pobedile, ali rezultati su im na nivou onih od pre 2 godine. Bilo bi mi draže da je Topić iskulirala dalj i pokušala da u visu napadne neku ozbiljniju visinu umesto da se zadrži na 190 cm (što je za nju sada smešno) ne bi li sačuvala snagu za naredni dan i skok u dalj, ali ajde, pokušala je. U finalu dalja jednostavno nije imala dovoljno koncentracije. 

Za Vilagoš ne znam šta da mislim, redovno se takmiči već mesecima, ne znam zašto bi to radila ako je povređena. U svakom slučaju, ove sezone se muči da prebaci 60 m, bez toga ne može ni da razmišlja o finalu na SP, za početak. Jeste još uvek jako mlada, možda su ovo growing pains, nema razloga za paniku još uvek, ali treba biti na oprezu, gomila juniorskih čuda nikad nije napravila ozbiljnu karijeru. Možda bi mama trebalo da prepusti mesto nekom stručnijem. 

 

Link to comment
45 minutes ago, Halvard said:

 

Bio je odličan prvih 300 metara, onda katastrofalna tehička greška pri prilasku preponi, potpuno je izgubio korak i više nije bilo povratka. Šteta, ali valjda je nešto naučio iz toga.

 

Topić i Vilagoš jesu rutinski pobedile, ali rezultati su im na nivou onih od pre 2 godine. Bilo bi mi draže da je Topić iskulirala dalj i pokušala da u visu napadne neku ozbiljniju visinu umesto da se zadrži na 190 cm (što je za nju sada smešno) ne bi li sačuvala snagu za naredni dan i skok u dalj, ali ajde, pokušala je. U finalu dalja jednostavno nije imala dovoljno koncentracije. 

Za Vilagoš ne znam šta da mislim, redovno se takmiči već mesecima, ne znam zašto bi to radila ako je povređena. U svakom slučaju, ove sezone se muči da prebaci 60 m, bez toga ne može ni da razmišlja o finalu na SP, za početak. Jeste još uvek jako mlada, možda su ovo growing pains, nema razloga za paniku još uvek, ali treba biti na oprezu, gomila juniorskih čuda nikad nije napravila ozbiljnu karijeru. Možda bi mama trebalo da prepusti mesto nekom stručnijem. 

 

To je i meni na pameti, mama amaterski trener može da je dovede samo donekle na suv talenat. Doduše nije mama sama, ima ceo tim oko sebe od 2019. ako se ne varam...

Ona je mnogo veći talenat od Jelače po meni, i ako ne bude lošeg rada s njom ili povreda nebo je granica...

Link to comment

Sutra počinje SP. Već na startu imamo petoro predstavnika, Sinančević i Kolašinac u bacanju kugle u 10:30 (i onda finale uveče ako se plasiraju), Španović i Gardašević u kvalifikacijama skoka u dalj u 12:25 i Elzan Bibić u kvalifikacijama na 1500 m u večernjem programu.

 

Armin Sinančević je daleko od prošlogodišnje forme, imao je dosta zdravstvenih problema, plasman u finale bi bio uspeh. O Kolašincu valjda više ne treba trošiti reči.

 

Što se Ivane tiče, njoj su u karijeri realno ostali samo ovo SP i Pariz sledeće godine. Sezona joj zasad nije bila spektakularna, ali čini se da diže formu, Obradović najavljuje da je spremna za zlato, hajde da vidimo.

Što se Milice Gardašević tiče, vreme je za proboj na nekom velikom takmičenju, finale bi trebalo da bude minimum očekivanja.

Od Bibića bi realno mogao da se očekuje prolazak u polufinale, a bio bi bonus da proba da ostvari lični rekord.

 

O ostalima kad dođe red na njih.

 

Sve u svemu, očekujem spektakularna takmičenja i s posebnom pažnjom ću pratiti nastupe Femke Bol. :happy:

Edited by Halvard
  • +1 8
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...