Jump to content
IGNORED

Atletika


Krampa

Recommended Posts

Ne znam je li tacno, ali je skroz cool.  :)

Ja se nadam da ove sjajne klinke cekaju neke sportske stipendije i stidije gde mogu da se takmice i bave sportom. Atletika je i dalje kraljica sportova.

Da uz trening uce i da ih ne zezaju za «pemzije» jednog dana.

Edited by Moonwalker
Link to comment
31 minutes ago, 189- said:

uh sto je mene vlasicka uvek nervirala...

 

btw cenim da ima jos nekoliko ruskinja koje bi konkurisale za medalju.

 

Uh, kakav bi okršaj bio Lasickene vs Mahučih, rivalstvo za sva vremena, a po svoj prilici nikada ih više nećemo gledati zajedno. :sad:

BTW, Mahučih je GOAT u najavi, neće biti Angelini nimalo lako protiv nje. Ali dobro, korak po korak. Ovo sad je super. :) 

Link to comment

Inače počinje da pomalo smara taj narativ da naši najbolji atletičari treniraju po poljima i jedu suvog 'leba. Naravno, na bazičnom nivou je stanje katastrofalno, ali ovi najbolji imaju zaista pristojne uslove, u svakom slučaju neuporedive sa onim od pre 20-ak godina. Recimo, ne bi Adrijani bilo ništa bolje u Mađarskoj. 

Edited by Halvard
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Nemamo mi kulturu bazicnih sportova i sirokoj populaciji pa ni tu vrstu sistematicnosti u radu kao Madjari npr. Plivanje npr je u njih uvek bilo jako Atletika onako. Da ima vise interesovanja van onog da doakamo nekome nacionalnog ega radi bio bi pritisak za ulaganje veci. 
Nije to krivica drzave, prosto smo vise loptasi.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Oko roditelja-trenera-amatera,  samo jedno ime da pomenem- Karolj Seleš. Sa druge strane ne zaboravite da pare od nagrade dobija trener. Tako da tu šljaka malo i nepotizam, tata, mama, uja, brat, muž treneri...

@Halvard

Barem su za koplje bolji uslovi u Mađarskoj, iako ima kod nas pomaka,  ako imaš već kao mlad ozbiljne rezultate. 

Link to comment
15 minutes ago, Moonwalker said:

Ne znam je li tacno, ali je skroz cool.  :)

Ja se nadam da ove sjajne klinke cekaju neke sportske stipendije i stidije gde mogu da se takmice i bave sportom. Atletika je i dalje kraljica sportova.

Da uz trening uce i da ih ne zezaju za «pemzije» jednog dana.

 

Mislim da je Rale spomenuo u prenosu da je izgradjeno zaletiste za Adrianu..

  • +1 1
Link to comment

ja sam čuo da je Vilagoš jednom bacila javelin tako daleko da je potrefila pravo u onaj avion u centru Bačkog Brestovca

i tad su odlučili da joj naprave zaletište

 

a možda bi ovu debatu oko osmeha trebalo splitovati ovo na lajfstajl & hedonizam potforum, pa da struka donese konačni sud

Link to comment
24 minutes ago, Halvard said:

Inače počinje da pomalo smara taj narativ da naši najbolji atletičari treniraju po poljima i jedu suvog 'leba. Naravno, na bazičnom nivou je stanje katastrofalno, ali ovi najbolji imaju zaista pristojne uslove, u svakom slučaju neuporedive sa onim od pre 20-ak godina. Recimo, ne bi Adrijani bilo ništa bolje u Mađarskoj. 


Kakva nam je baza u atletici? Koliko dece organizovano trenira u klubovima van onoga gde postoji ekstra angazman roditelja? 

Link to comment
2 minutes ago, Moonwalker said:


Kakva nam je baza u atletici? Koliko dece organizovano trenira u klubovima van onoga gde postoji ekstra angazman roditelja? 

 

Ma jasno, to sam i rekao. Ali ovi koji uprkos sistemu ostvare dobre rezultate zaista i dobijaju sasvim solidne uslove. Da je Adriana neka prosečna bacačica koplja, naravno da bi joj bolje bilo u Mađarskoj, ali ovako kao vunderkind sa ogromnom perspektivom, sasvim joj je svejedno je li ovde ili tamo. Čak me ne bi ni čudilo da bi kod nas dobila i više novca, pogotovo ako se uzme u obzir nacionalna penzija, ne znam kako su Mađari to rešili. 

Link to comment

Sportiskinje iz Grčke dolaze zimi da treniraju kod nas na Banjici. Treneri dobijaju novac od ASS za takmičare koji naprave neki rezultat, čak i za paraatletičare. Nemoguće je da imamo 4 medalje na seniorskom evropskom prvenstvu bez malo šire baze.

  • +1 1
Link to comment

Ako je tako onda super.
Nadam se da atletiku popularisu bolje u skolama i medijski, ali na zdrav nacin. Odatle se stvara baza za klubove i ozbiljan trening.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...