Jump to content
IGNORED

Ja biti ponosna na predakove, topik o porodici i aktivnostima građanina Karađorđevića


Filipenko

Recommended Posts

takvi da su ostali u vecini, nemci bi mogli da se povuku iz jugoslavije, ovi bi bolje od njih sve unakazili i popljackali, sto su u sustini i radili u pauzama izmedju ratova.

Link to comment

takvi da su ostali u vecini, nemci bi mogli da se povuku iz jugoslavije, ovi bi bolje od njih sve unakazili i popljackali, sto su u sustini i radili u pauzama izmedju ratova.

 

Kako je to Andric ucestvovao u pljacki i unakazivanju zemlje u medjuratnom periodu, i uopste kakvo je to pljackanje bilo?

 

 

by TT via Nokia

Link to comment

Samo da podsetim da su nas Karađorđevići gurnuli u dva svetska rata; u prvi trulim kompromisima i nevršenjem kontrole nad vojnim službama (trgovina sa ubicama kralja Aleksandra, tolerisanje javašluka i korupcije odabranima, postavljanje raznoraznih oficira na odgovorna mesta što je izazivalo trzavice), a u drugi unutardinastičkim sporom koji je dao jedan od bitnijih povoda za martovski državni udar (Petar lažni Drugi se uplašio da će Pavle iskoristiti pakt da mu otme presto pa je podržao vozdizanije oficira i vojske protivu ustavnog poretka). Ugasili su najpre Srbiju, a potom je i Jugoslavija nestala.

Link to comment

Čekaj, kakav je problem s Andrićem?

  :huh:

 

nema nikakvog problema sa Andricem. nego sam samo odgovorio na govnoidiranje™ sa fotografijom kao krunskim dokazom

 

dakle

pa doci ce oni ponovo na red, posto se vec ponasaju kao ovo govno

 

i prilozi se fotografija doceka kneza Pavla od strane nemackog kancelara (vazna napomena: kraljevina i rajh nisu bilu u ratnim odnosima tokom te posete vec su, zamislite, imali i diplomatske odnose)

 

 

 

i onda ja prilozim fotografiju opunomocenog veleposlanika Andrica kome je akdetive dao vec na fotografiji prikazan namesnik kraljevine a ambasador je te akreditive predao nemackom kancelaru

 

 

 

cisto da dam doprinos govnoidiranju™ sa sve fotografijama kao krunskim dokazom koja su to govna™ bila :fantom:

Edited by Pontijak
Link to comment

Ne kapiraš da je glupo da čoveka koga je sopstveni rođak isterao iz države zbog saradnje sa neprijateljem (tzv. Petar Drugi) braniš fotografijom čoveka koji je naš najveći pisac samo zato što su u nekom trenutku bili u sličnoj situaciji?

 

Ne radi se ovde o tome šta su oni radili 1937. nego gde su završili na kraju. Jedan kao izdajnik (žigosan i od strane monarhista i od strane komunista), drugi kao, jelte, najveći pisac i Nobelovac.

 

Ti bi bio u pravu da se iza te posete Hitleru nije dogodilo ništa. Ali jebiga, dogodilo se.

Edited by Filipenko
Link to comment

poseta hitleru je btw, bila vrbovanje kraljevine za pristupanje paktu. u tom smislu je on prilikom posete pavla (ne znam zasigurno da je tako radio prilikom posete svih drugih drzavnika slicnog ranga) organizovao turbo vojnu paradu, sa prikazom svega cime nemacka raspolaze, od cega se knez usrao u gace, a istovremeno verovatno i odusevio.

Link to comment

poseta hitleru je btw, bila vrbovanje kraljevine za pristupanje paktu. u tom smislu je on prilikom posete pavla (ne znam zasigurno da je tako radio prilikom posete svih drugih drzavnika slicnog ranga) organizovao turbo vojnu paradu, sa prikazom svega cime nemacka raspolaze, od cega se knez usrao u gace, a istovremeno verovatno i odusevio.

 

1. Recimo da.

 

2. Ne.

Link to comment

aznam kakva je demonstracija sile tada bila potrebna, kada je vermaht 1940 pregazio francuze za koje se smatralo da imaju najbolju kopnenu vojsku u evropi + brisanje patosa sa engleskom, belgijskom i holandskom vojskom

- nije bilo potrebno završiti vojnu akademiju da se sagleda kakve su šanse juge protiv švaba....

Link to comment

Ne kapiraš da je glupo da čoveka koga je sopstveni rođak isterao iz države zbog saradnje sa neprijateljem (tzv. Petar Drugi) braniš fotografijom čoveka koji je naš najveći pisac samo zato što su u nekom trenutku bili u sličnoj situaciji?

 

Ne radi se ovde o tome šta su oni radili 1937. nego gde su završili na kraju. Jedan kao izdajnik (žigosan i od strane monarhista i od strane komunista), drugi kao, jelte, najveći pisac i Nobelovac.

 

Ti bi bio u pravu da se iza te posete Hitleru nije dogodilo ništa. Ali jebiga, dogodilo se.

uopste ne branim kneza namesnika, otkud ti ta ideja? samo sam govnoidizaciju™ sa fotografijama kao ilustracijom doveo do apsurda.

Link to comment
Jelisaveta-(5)_620x0.jpg

 

 

Princeza Jelisaveta Karađorđević najsavremenijim metodama antiejdžing programa briše bore sa svog lica, a njena savršena formula za negu tela sadrži egzotično bilje, redovne masaže i pozitivne misli

 

 

Lice

 

Umem sama da se našminkam, a neke cake sam naučila od šminkere moje ćerke glumice u Americi. Uvek stavljam make up, a kada treba da idem na specijalne prijeme šminka me profesionalni šminker, gospođa Angela. Stalno menjam šminku trenutno koristim Sheisido kreme. Najviše volim da koristim prirodne kreme koje obično kupujem u Americi i Velikoj Britaniji ili mi ih donose iz Južne Afrike kao što su Zelens. Uvek koristim isti karmin Max faktor infinity, a šminku skidam specijalnim uljem koje je napravljeno od meda i voska. Redovno idem kod kozmetičarke Dušanke gde radim biološke tretmane na bazi biljaka, kolagena, elastina i vitamina koji hrane i hidriraju kožu. Kada su u pitanju ozbiljniji medicinskih tretmani odlazim kod doktorke Jane gde radim tretmane mezoterapije lica, to jest duboke hidradernije sa ciljem dizanja tonosa, popunjavanje bora zatezanje kože i vrhunske antiejdžing tretmane.

 

 

Jelisaveta-(1)_620x0.jpg

 

 

Telo

 

Kožu tela negujem Seforinom kremom i biljkama iz Južne Afrike koje imaju u sastavu puno citrusa, pomorandže i limun. Masaže radim kod kuće po potrebi. Pošto imam osetljivu kožu i tanku, uvek koristim kreme sa zaštitnim faktorom. Uvek vodim računa o ishrani i nikada nisam bila gojazna i uvek sam imala fizičke aktivnosti. Za celokupno držanje je bitno da imam lepe misli, pozitivne i da svaki dan kada se probudim pomislim kako sam srećna što sam živa. Sreća ne zavisi od drugih nego od samih nas.

 

 

Jelisaveta-(2).jpg

 

 

Kosa i nokti

 

Nokte mažem isključivo bordo bojom, a pedikir i manikir radim po potrebi. S obzirom na to da imam tanke i krte nokte pijem mnogo vitamina D koji ojačava nokatnu ploču. Farbam se redovno svake dve tri nedelje kod frizera Keune farbom, a šampone i balzam koristim za osetljivu kosu, a za posebnu negu dobijam preparat koji se prave po mojim željama u Americi.

Link to comment

Ne, to je u kući koja joj je poklonjena.

 

Kuća joj nije mogla biti vraćena, jer je izgrađena u periodu 1953. do 1956. za državne potrebe. Osim ako kuća 1956. nije bila dodeljena građanki Jelisaveti umesto ministru ekonomije Kardelju, mada u to iskreno sumnjam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...