Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

Ali po cemu se to zemunska pijaca razlikuje od drugih pijaca Doris razlikuje od ostalih pobacaja na muzickoj sceni pa zasluzuje ovako bizarno ispoljenu paznju, i dalje ostaje nejasno.Mislim, meni nejasno :mellow:
Kad kazes bizrano ispoljenu paznju, mislis li na PPP i ovaj topik ili na njenu publiku?
Link to comment
Kad kazes bizrano ispoljenu paznju, mislis li na PPP i ovaj topik ili na njenu publiku?
... na drustvene mreze koje su preplavljene ovim iventom i posprdnim komentarima. PPP je super.@McCabe: jok more, paralela utoliko sto su u publici na svakoj strani oni koji se osecaju posebnim. Inace je vec stotinak godina pravilo da nije bitno delo no prezentacija i moguca ucitavanja.
Link to comment
Yep, jebe nas post post post modernizam.
A zasto jebe, super je. Talentles iz nju talented (Doris jelte). Suhi komunizam u kulturi, milina. Edited by CowBoy
Link to comment
ima jedan fantastican demo bend iz Subotice (circa 1997/98, Helisa ce znati bolje) koji na najplasticniji moguci nacin docarava ovo: zove se ni manje ni vise nego Razocarani gradjani. sasvim solidna muzika, odlicna poetika, al taj naziv benda... isuse hriste.
Sva ta muzikaby KowalskiElmer, gitarista i pevač grind benda “Masna soda” bio je metalac u “Necrovox”, a pre toga panker u “Killroy” (pesma “Tvojnos brzi voz, moje dupe stanica”), iz kog benda je bubnjar Rudlika (sada “Pankcest” sa Vajsom (ex “Incest”), a čija žena jesvirala u “Ramzes III”) otišao u “P.A.D. – Program alkoholičarskog društva” (hitovi “Pijem” i “Alkohol”), posle čega je stagniraogodinu dana da bi ga najzad zvali u “Revoluciju” u kojoj je pevala pevačica iz “Pandemonijuma” i gitarista iz “Muzike poludelih”,dok u međuvremenu lupa i u “Harmoniji haosa” (hit: “Gradska kuća, javna kuća, bela kuća”), sa Septikom, u kojoj je zamenioGremlina (ex “Core Reality”), koji je najveći fan “Krda” basiste Ljagija (ex “Krvava jaja”), i pevača Cicka koji je u “Krdo” došao iz“Sistemske bljuvotine”, u kojoj je Božana lupala bubnjeve, a on pevao sa gitaristom Tihomirom iz benda “Hoćemo a ne znamo”,u kojem je pevala Dijana, čiji brat Žare je svirao sa Miletom u “Black pendreku”, iz kojeg je posle, sa Terzinom i Aleksom nastala“Kontra”, posle čega prave “F. A. P.” (hit: “Bunjevac”) a Terzin odlazi i pridružuje se “Ani Never”, dok Aleksa ide u “Naftu” saBanetom iz “Džukela” koji je počeo u “Beppa Jossef” (hit: “To je Beppa Jossef”) sa Micketom, koji je bubnjao, između ostalog,i u “Više Seksa” sa Borisom iz “Boja Cimeta” (hit: “Kriminal”, sada “Dolly Bell live band”), odakle je prvi bubnjar Saša Babićprešao u solo pevače, ali je pre toga lupao u “Dingo Expresu”, sa Šiletom (ex “Carte Blanche” i “Bać Franje iđe u Feketić”). Posleproblema sa bubnjarima, u “Dingo” dolazi Rudolf Aleksić (ex “Feniks”, “Feniks ‘39” i “Džukele”) koji sada svira u “ByPass” saPičikom (ex “Izotopi”, sa hitom “Kamiondžije” koji mu i inspiriše ime sledećeg benda “Tranzit”), a koji je trebalo da bude zamenaza Gombaša (ex “Little Band” i “Middle Band” sa Bucalom, koji posle ide u “DNK” gde svira sa Tepavcem, čija devojka Lea osnivabend “Teorija” sa Bocom i Iguanom, koji kasnije postaje “Fluat”, a Boca kasnije sa Irenom svira u “Lea’s Friends”), dakle, zaGombaša u “Savlador Freak”, kada je ovaj otišao u Mađarsku. “Savlador” je (sa Cocom i Labudom) osnovao bubnjar Vede, koji jepre toga svirao u “Jolani Brown” iz koje je pevač Zoki kasnije osnovao “Lutke”, “Gamma” i još niz bendova, sve do “Šestog imena”,a kasnije i “Pršute” sa Mečkom (ex “Šerbet Underground” (prvi bubnjar je bio Oliver Tomić iz “Naše radosti”), “Starfuckers” (gdeje pevao Kessi (koji je pevao u grupi “Beast Ltd.” u kojoj je bubnjeve svirao Sudar, da bi kasnije obojica svirali u grupi “Proces”),sa Jasminom iz Golgote, iz koje je potekao i bend “S.O.S.” sa demo hitom “Put ka raju”, a Jasmina je živela sa Nenadom (sada“Anchor” bend), i “Vrisak hirošime” i “Death by Hanging”). U “Šestom imenu” svirali su Vučko stariji i Vučko mlađi iz “Budepodrigivača” koji je kasnije prerastao u “Giuseppe Carabino”, a koji je praktično Mirčezov bend (paralelno sa “Procesom”), samošto je Mirčez izbačen iz svog benda (jer je izbacio iz “Procesa” Zdenka da bi umesto njega svirao Vučko stariji, a Vučko stariji jeostao da svira u “Procesu” umesto Zdenka ali je za osvetu izbacio Mirčeza iz “Đuzepe Karabina”), pa je osnovao grupu “Via Rosse”gde su svirali Mečka (vidi pod Mečka), Jasmina (vidi pod “Starfuckers”), Raša (koji je u Novom Sadu svirao u grupi “Linija otpora”a kasnije u poslednjoj postavi “Procesa”) i Bule (koji je svirao bubnjeve u grupi “Cenzura” i pevao u “Procesu” pre Kessija) da bise kasnije pridružio prvo “Road Crew” (sa Gyagyom i Paloš Peterom) a kasnije “Ludolf Neum i njegov paranormalni džuboks” i joškasnije “Žaoteks” (u kojem je svirao “Mršavi pas” (ex “SFRJ” i “Jadost”)). “Ludolf” je osnovao Dr Fuzz (ex “Deset na groblju” saPrndžom (kasnije “Q-Ratz”), “Marseljeza” i “Zli podstanari”) a prvi bubnjar bio je Max (ex “Posle rata lepši dani”), a pridružio imse i Metalac, kasnije “Miške i drugari” sa Mišketom koji je i pevao u Ludolfima, i Pekom (ex “Kolege crtanih filmova” (sa Čegom,sada gitaristom “Omladinac 11” sa Branetom (ex “Branones” i “Đura ti puca staru” (sa Mikijem Pjevačom ex “Rosenkreutz” ex“Rozenkranc”)))) i “Joe & the Nightflowers”, u kojem je svirao i Željac (sada “Cold Shot” i ex “Zornjak”, u kojem je pevala Laraiz “Balansa”) i Džeger, ranije “KMS”, sa Perinom i Političarom (sada “Zabranjeno sekiranje”), dok je Perino (ex “Lepota pakla”)bio u “Aktu nasilja”, sa Guzom.Jedino je Bapsi imao solo projekat “Razočarani građani” i pesmu “Smrt” (i ne postoje ni dokazi ni insinuacije da se pre ili posleudruživao sa bilo kim).
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

I neizbeznu Merlinku. AAAAA SVE. Vratite mi tetris, vratite mi minimal wave i uklonite Boris B. gitare i neeroticnu bljuzgavicu od tetka-popa. Ovo je Doris koja tesko podnosi kritiku i non stop odgovara hejterima kroz (samo-ironicne) tekstove, nista od mracne meseceve mene (pa i ako je -autenticni- fejl, opet je tesko stecenim zivotnim ili-ti samoizolatornim iskustvom andrgraund a ne nova srpska svesmotovidelisvesmotoprobali scena) . :( R.I.P. (?)

Edited by palfoot
Link to comment

meni je, sad kad sam preslusala citavu pjesmu, nekako jedino logicno da je ovo jednokratni izlazak iz sebe u cilju dekonstrukcije druge strane, ali ja fakat ne poznajem doris dovoljno

Edited by morgana
Link to comment

I neizbeznu Merlinku. AAAAA SVE. Vratite mi tetris, vratite mi minimal wave i uklonite Boris B. gitare i neeroticnu bljuzgavicu od tetka-popa. Ovo je Doris koja tesko podnosi kritiku i non stop odgovara hejterima kroz (samo-ironicne) tekstove, nista od mracne meseceve mene (pa i ako je -autenticni- fejl, opet je tesko stecenim zivotnim ili-ti samoizolatornim iskustvom andrgraund a ne nova srpska svesmotovidelisvesmotoprobali scena) . :( R.I.P. (?)

 

palfute, stop it already. mucena doris nije prosla galaksiju pored minimal wavea :wacko:

 

 

i btw zanr se oridjijdji zove minimal electronic ili minimal elektro a ne minimal wave. minimal waveom ga zovu hipsteri, music blog turisti i drugi eksponenti kulturnog kolonijalizma koji su upali u propagandnu masinu one blazirane droplje veronike koja izdaje nebitne new wave i synth pop bendove pod minimal wave etiketom. genre-defining sajt minimal-elektronik.de postoji dobrih pola decenije pre njenog usranog labela / termina. get educated™ :P

 

 

Link to comment

pravicemo mi staru doris od blata bre  :cry:

 

                        

 

Na momente i vizuelno i muzicki podseca na Aziza  :fantom: 

Link to comment

djud, koga je briga da li cu da ga zovem vejv ili elektronix i za etimologiju terminologije, nemoj da mi bacas taj swagisic naostrenog neuroticnog strebera :lolol:

 

doris je vise futurista i konstruktivista od oridjinalnih minimalelektronicara i  INTERGALAKTICKA je (bila), utom draza sto verovatno nije prosla ni pored jednog od ta dva sajta da se sili edukacijom :s_p:

 

 

 

Edited by palfoot
Link to comment

zaboravio si da kazes da je i vise bila nadrealista, akcionista, konceptualista, situacionista, letrista,  brutalista vorticista, sumatrista, zenistista, stuckista i kristijanista od originalnih minimalelektronicara  :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...