Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

Cavalier je B klasa, oduvek su furali taj fazon bez secera i medju takvim cokoladama su jedni od najboljih, ali ih to i limitira da budu u visem rangu...da na primer kao Conscious (pominjan na prethodnim stranama) koriste prirodni agave nektar, a ne steviju kao zasladjivac, to bi bila druga prica, medjutim ovo im je mnogo isplatljivije...kao sto rekoh, solidna cokolada, nista slabija od na primer Côte d'Or ili Belcolade, ako ti se svidja, samo udri :)

Link to comment

Divine je A klasa, tako da nisi ti nimalo naivna :D

 

Ima dosta cokolada o kojima nista ne znam, ali to su cokolade koje pripadaju D klasi i samim tim ne nalaze se u ICCO direktorijumu koji svakodnedno moram da koristim u vezi posla...to su uglavnom ili bezvezni proizvodjaci ili previse mali i nebitni cokolateri koji nemaju svoju distribuciju van svojih domacih trzista, pa onda ni nemaju potrebu da podlezu klasifikaciji jer nisu u situaciji da sklapaju ugovore sa medjunarodnim distributerima, a to dovodi do toga da nisu ni obavezni da polazu svoje racune ovom najvisem regulatornom telu...ovde ljudi ionako pitaju za najpoznatije ili najkomercijalnije cokolade, a to je sve piece of cake...

Link to comment

a koji kakao je najbolje da kupim kod nas?

pitam iako znam da su mi sanse za dobrim kakaom minimalne :(

 

ili gde da narucim online da mi doceraju u srbiju?

Edited by ivy
Link to comment

Ova tema je i za ovaj topik, a i za topik o klopi. Gledam neki dan šta drugo nego 24Kitchen i snimim J.O. kako pravi čokoladne trufle. Naravno u prvoj kupovini namirnica pazarim sve što mi je trebalo i napravim. Jaooooooo što su ispale dobre zlooooo što se tiče amaterske kućne radinosti, a evo i kako:

200 ml neutralne pavlake

20-30 gr putera

200gr čokolade za kuvanje (uzeo sam nedavno pominjanu Nestle Noir)

1 kesica vanil šećera ili još bolje ako ste u prilici braon šećer i prava vanila.

Kakao prah

Postupak:

Zagrejati u šerpici neutralnu pavlaku, čim se malo ugreje dodati puter i kesicu šećera. Trik je u tome što nikako ne sme da počne da ključa, znači na tihoj vatri.

Čokoladu najbolje da izmrvite u samoj ambalaži i tako izmrvljenu dodavati u zagrejanu pavlaku i mešati dok se lepo ne rastopi.

 

Po ukus možete dodati cimet, rendanu koru limuna, đumbir šta god da volite...

 

Ostavite da se lepo ohladi u frižideru. Kašikom uzmete manju količinu napravite kuglicu i uvaljate u kako prah, mrvljene orahe, bademe... šta god volite.

 

Sve u svemu :D :D :D

Link to comment

a koji kakao je najbolje da kupim kod nas?

pitam iako znam da su mi sanse za dobrim kakaom minimalne :(

 

ili gde da narucim online da mi doceraju u srbiju?

Pominjao sam vec vise puta da nema kod nas nikakvog dobrog kakao praha, svi su jednako losi, pa cak i sverceri uglavnom dovlace neke bezvezne brendove...

 

Ovo oko online prodaje i slanja za Srbiju je nesto van moje nadleznosti, u smislu da ni poslovno, a ni privatno, nikada nisam imao kontakte ili iskustvo sa sajtovima preko kojih se narucuju cokolade ili kakao prahovi, tako da zaista ne volim da preporucujem ljudima bilo sta vezano za Internet narudzbine, jer licno ne mogu da garantujem da se ceo taj proces odvija na pravi nacin...ne kazem da takve stvari nisu bezbedne, ali postoji sansa da proizvodi nisu pravilno skladisteni ili da se namerno salju samo oni kojima se rok trajanja opasno priblizava kraju, a tu su naravno i razni dodatni troskovi, od ugradjivanja posrednika do placanja carine, pa sve to moze da itekako napumpa ionako vec visoku cenu...ako neko ovde praktikuje takve stvari ili ako znas licno nekoga ko je vec narucivao konditorske proizvode sa neta, onda ti oni sigurno mogu vise pomoci od mene, ja ti jedino mogu skrenuti paznju na odredjene brendove ciji je kakao prah na najvisem mogucem nivou, a od poznatijih to su Callebaut, Valrhona, Pralus, Askinosie, Pernigotti, Domori i Green & Black’s...isto tako dobri su i Ghirardelli, Dagoba, Scharffen Berger, Guittard, Perugina, Droste, Frontier, Equal Exchange i Rodelle...u slucaju da je nemoguce doci do pomenutih brendova, onda su Nestle i Hershey’s verovatno najbolji izbor, mada kod njih postoji dosta razlicitih varijanti prilagodjenih razlicitim trzistima...

Edited by keksi krem
Link to comment
  • 2 weeks later...

Keksi, zasto Italijani ne znaju za Amedei? Kada sam svoje prijatelje ispitivala za Amedei, gledaju me bledo... Sa druge strane, Venchi radnje su na svakom koraku :)

Sva presrecna kupila sam svoju prvu Amedei cokoladu u Firenci, 'Toscano Blond' :kralj:

Ako se ikada nadjete u Firenci, preporucujem radnju 'Pegna Drogheria', imaju fantastican izbor cokolada, slatkisa, delikatesa...

Link to comment

Amedei spada u sam vrh kad su u pitanju luksuzne cokolade, pa zbog visoke cene i ogranicene dostupnosti nije nesto sto prosecan potrosac u Italiji ima naviku da kupuje, tako da je to vise niche market...

Link to comment

Italijani su generalno iz mog ličnog iskustva prilično neupućeni o svemu što imaju u svojoj zemlji. Sticajem okolnosti imam dosta kontakta kroz posao sa njima. Ljudi koji žive u manjim gradovima i nisu u "trendu" su kao pali sa marsa. Skoro sam imao konverzaciju sa dve devojke koje žive u Toskani koje ne da nisu čule za Amedei nego nemaju pojma o mnogim stvarima vezanim za Italiju generalno. :frust: :frust: :frust:

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Michele Ferrero, owner of Nutella empire, dies at 89 in Monte Carlo

 

(Reuters) - Michele Ferrero, Italy's richest man and the owner of a global chocolate and confectionery empire, died on Saturday aged 89, the company said.

 

His death opens the question of succession and potential tie-ups at the family-controlled Ferrero group, which has sales of around 8 billion euros ($9 billion) and continued to grow through Italy's longest recession since World War Two.

 

Ferrero dreamt up the chocolate-hazelnut Nutella spread, Ferrero Rocher pralines, Kinder eggs and Tic Tac sweets, turning a provincial chocolate factory into what is widely seen as Italy's most valuable privately-owned company.

 

The billionaire died at home in Monaco after months of illness, the group said in a statement.

Vec duze vreme je bio ozbiljno bolestan i znalo se da mu se priblizava kraj...pre skoro cetiri godine preminuo je njegov najstariji sin Pietro u saobracajnoj nesreci kojoj je prethodio srcani udar, tako da je sada ostao samo njegov mladji sin Giovanni da vodi kompaniju...u nekoliko navrata Nestle je ozbiljno pokusavao da kupi Ferrero, a verujem da ce u narednim mesecima poceti da pritiskaju jos jace, plus Mondelez, Hershey i Mars poseduju dovoljno kapitala da se umesaju u eventualnu kupovinu italijanskog giganta...za sada se pominju cifre od minimum 15, pa sve do 25 milijardi evra ukoliko kompanija bude na prodaju, a jedan od posrednika mogla bi biti Banca IMI (investiciona banka Intesa Sanpaolo grupe)...

Edited by keksi krem
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...