Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

2 hours ago, namenski said:

Jebalo kevu sto ih znaju ili su sposobni da ih predvide: pogledaj samo, onako ofrlje, posledice intervencija/bijenja/angazovanja vojske pa proceni i sam njihovu cuvenu mudrost u koju se uzdas.

Mozes, na primer, da se prisetis i NATO bombardovanja SRJ i njegovog trajanja preko svih planiranih rokova.

A primera ima onoliko.

Glupi su k'o kurac, kao i svaka mirnodopska vojska uostalom, ograniceni k'o balkoni...

Kako danas stvari stoje, situacija nije nista bolje ni sa diplomatijom, najvisim i srednjim esalonima vlasti, tako da se - sve u svemu - ne uzdaj mnogo u njihovu pamettm

Ti procenjujes koliko su pametni ili glupi na osnovu toga da li su ispunili neke tvoje zamisli ... eto primer bivse Jugoslavije i bombardovanje SRJ ... sta je to lose zapad uradio po svoje interese ?

Link to comment
1 minute ago, mjone said:

Ti procenjujes koliko su pametni ili glupi na osnovu toga da li su ispunili neke tvoje zamisli ... eto primer bivse Jugoslavije i bombardovanje SRJ ... sta je to lose zapad uradio po svoje interese ?

Boze sacuvaj, nisi ti to dobro skontao: ja sam samo pokusao da ti skrenem paznju na notornu cinjenicu da su sve vojske bez izuzetka glupe ko kurac, da se nikako ne valja oslanjati na (i tvoje) ubedjenje da tamo sede neki mudri ljudi i sve to sa mojim zamislima nema ama bas nikakve veze.

A nedopustivo je da iskrivljujes moje reci koje se ticu napomene o bombardovanju SRJ: nije rec o ispunjenju interesa Zapada, oni su uostalom mogli da budu ispunjeni na poprilicno drugij nacina, nego na vojnu cinjenicu da je mudro i pametno planirana akcija koja je trebalo da traje nekoliko dana trajala skoro 3 meseca.

Ako napregnes mozak setices se i sam primera vojnickih i politicarskih gluposti: ne daj boze nikom da se osloni i zavisi od njihove pameti.

I - ovo nije moje misljenje: ovo je istorijska cinjenica, a uzdanje u vojnu pamet :isuse: nikom dobra nije donelo, to zapamti.

Link to comment
1 minute ago, namenski said:

Boze sacuvaj, nisi ti to dobro skontao: ja sam samo pokusao da ti skrenem paznju na notornu cinjenicu da su sve vojske bez izuzetka glupe ko kurac, da se nikako ne valja oslanjati na (i tvoje) ubedjenje da tamo sede neki mudri ljudi i sve to sa mojim zamislima nema ama bas nikakve veze.

A nedopustivo je da iskrivljujes moje reci koje se ticu napomene o bombardovanju SRJ: nije rec o ispunjenju interesa Zapada, oni su uostalom mogli da budu ispunjeni na poprilicno drugij nacina, nego na vojnu cinjenicu da je mudro i pametno planirana akcija koja je trebalo da traje nekoliko dana trajala skoro 3 meseca.

Ako napregnes mozak setices se i sam primera vojnickih i politicarskih gluposti: ne daj boze nikom da se osloni i zavisi od njihove pameti.

I - ovo nije moje misljenje: ovo je istorijska cinjenica, a uzdanje u vojnu pamet :isuse: nikom dobra nije donelo, to zapamti.

Da, nisam dobro procitao tvoj post ali ja sam u startu mislio na politicki deo sistema, ne na vojni, naravno da se nikako ne uzdam u suptilnost glavesina u vojsci.

Samo primecujem da mi cesto ucitavamo "nase ciljeve"  u odluke svetskih politicara ... ne verujem da nam se ciljevi podudaraju ni 10%

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

 

Ti zaista nemas problema sa ovim vrstama licitiranja?

Mislim, ono, mala nelagodnost, ponekad se po nesto i zapitas, dovedes u pitanje, taj rad? 

na stranu ta dva posta, prosto je zapanjuce kako se ljudi olako gadjaju ciframa i licitiraju kao da su u pitanju glavice kupusa, a ne ljudski zivoti

 

prilicno sam siguran da vecini koja to radi nije ni petarda u blizini eksplodirala, a bombu su videli samo na fotografiji

Link to comment

 

[/url]

 

Niko ne spominje Nato, a ko onda vuce konce? ko(ga) finansira(ju) dzihadisticke "opozicije" koje objavljuju dokaze o svojim dobrim namerama?

 

 

 

 

Merkelovka kurva bi da se jebe sa Trumpom, Putinom i Kinezom a ne sme da bekne jer se boji?

 

 

Ma idite u PM svi redom, posle kao neka prava i propisi postoje u EU, ne moze svako da kupi sta hoce ali svi mogu da se ucene.

 

 

https://twitter.com/garoukike/status/984479254917402624?s=19

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

 

Ti zaista nemas problema sa ovim vrstama licitiranja?

Mislim, ono, mala nelagodnost, ponekad se po nesto i zapitas, dovedes u pitanje, taj rad? 

 

Ne. Nisam ja kriv sto ti se ne uklapa u pricu.

 

HRW - Syria

 

Libya

Link to comment
3 hours ago, dillinger said:

 

Ne to je samo jedna u nizu ilustracija kako tamošnji građani doživljavaju odlazak Jaysh al Islama u čije ime je pokrenuta tolika koaliciona mašinerija u Sredozemlju.

Ti veruj da je snimak namešten, ili da npr u oslobođenom Alepu danas teku tolike oružane pobune koje SAA guši u smrti

 

 

Nisi mi odgovorio na pitanje o Grinvaldovom clanku i desavanjima opisanim u njemu.

Link to comment

Možda bi Rusi sebi mogli  malo da pomognu da promene nadrkani rečnik u ovakvoj situaciji:

 

Quote

Jedinice ruske vojne policije počele su da deluju u sirijskom gradu Duma

 

Mada sumnjam da su za tako nešto sposobni.

Link to comment

Dobar Jenkins u Gardianu.

https://www.theguardian.com/commentisfree/2018/apr/12/syria-elements-world-wars-west-leaders-escalate-history

 

Quote

This shows how weak are the underpinnings of international peace when the balance of power is upset. Nothing in the current state of the world merits a superpower confrontation, only the narcissistic and belligerent personalities of certain world leaders. Victors in war have an obligation to show patience and restraint towards the defeated. Russia in 1989 was defeated, but the west has been gloating ever since. Russia in Syria is guilty. That is not the point. In this first crisis in east-west relations since the cold war, it seems we must now rely on Russia, not the US, to show patience and restraint. That is an ominous prospect.

 

Link to comment

 

Tri puta pogadjajte na cijoj je strani najpoznatiji neonacista. To nas vraca na pricu o rasizmu od juce. I zanimljivo kako je ta citava plejada ekstremista stala rame uz rame sa dva diktatora. Tu su svakodnevno price o “deep state”, “false flag” teorije itd. 

Edited by Eraserhead
Link to comment

Argument ti je nikakav, i ne razlikuješ bitno od nebitnog, kao i obično. Ceo politički spektar od krajnje levice do krajne desnice vidi da establišment na osnovu fabrikovanih laži traži alibi za rat, i svi pokušavaju da politički profitiraju od toga, uključujući tu i ove koje si postovao. To ne menja kriminalnu suštinu laži koje vode do n-te intervencije koja je u direktnoj suprotnosti i sa međunarodnim pravom i sa elementarnom istinom i logikom. 

Edited by slow
Link to comment

Pa Rusi prosto u američkom javnom prostoru dobiju tretman Japanaca u vreme WW2.

 

Inače se radi o poluistini, pobijeni su Rusi ali ne u tom broju, verovatno se meri desetinama..

Edited by dillinger
Link to comment
4 hours ago, Eraserhead said:

 

Tri puta pogadjajte na cijoj je strani najpoznatiji neonacista. To nas vraca na pricu o rasizmu od juce. I zanimljivo kako je ta citava plejada ekstremista stala rame uz rame sa dva diktatora. Tu su svakodnevno price o “deep state”, “false flag” teorije itd. 

U stara, dobra vremena, ti bi sedeo na PZD i otuda bistrio politiku do mile volje :fantom:

Link to comment
×
×
  • Create New...