Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

18 minutes ago, Eraserhead said:

 

Dobro ali zasto ne poredis Srbiju/Hrvatsku i neku muslimansku zemlju sa slicnom istorijom? Recimo Bosnom ili Albanijom. Tu su desavanja vrlo slicna. A takodje istorijski ako pogledas hriscani su jedni druge cerecili i spaljivali stotinama godina. Znaci i jedna i druga kupusara to mogu omoguciti, a druge stvari prave razliku.

 

Ne znam koliko su Bosna i Albanija dobri primeri. Za vreme Otomanske turske muslimani definitivno nisu bili podredjeni ... plus su i jedna i druga drzava geografski u prostoru hriscanske civilizacije. 

Bas su Srbija i vecina Bliskog Istoka uporedive pojave, cak je Srbija mnogo vise bila okupirana od strane "Carstva drugacije religije" a danas i njima i nama neko drugi postavlja vladare ....

Ne tvrdim naravno da je sve stvar religije ali iskljucivati religiju kao faktor je prilicno naivno.

Link to comment
4 hours ago, palikaris said:

haha, done a great job on ridding the region of ISIS

ma boli ga kurac

 

to je taj neki eraserhead humor

jebeno malo sto za razliku od ovog sto zajedno sa nam prdi po forumu, trumpara ima nekakvu moc, ali dobro, sta sad

Link to comment
5 minutes ago, pbg12345 said:

ma boli ga kurac

 

to je taj neki eraserhead humor

jebeno malo sto za razliku od ovog sto zajedno sa nam prdi po forumu, trumpara ima nekakvu moc, ali dobro, sta sad

 

Psiho je tu u pravu ali plan za ciscenje ISISa i iz Mosula i iz Rake je postavio Obama. 

Edited by Eraserhead
Link to comment

jbt misli li neko od njih makar u svojoj samoci na WC solji o civilima/deci/zenama koje ce biti sprzene zbog njihovih odluka?

 

jebeni roboti, govna.

Edited by Caligula
Link to comment

propustio sam, na osnovu cega salju "istrazitelje" u siriju?

odnosno, po cijem zahtevu? 

 

 

jel to dobra vest? meni je tako zazvucalo kad sam procitao

ili nema ama bas nikakvo znacenje?  to bih zakljucio iz izjave makrona

Link to comment
4 minutes ago, pbg12345 said:

propustio sam, na osnovu cega salju "istrazitelje" u siriju?

odnosno, po cijem zahtevu? 

 

 

jel to dobra vest? meni je tako zazvucalo kad sam procitao

ili nema ama bas nikakvo znacenje?  to bih zakljucio iz izjave makrona

 

Izgleda da je došlo do nekog dogovora Amerikanaca i Rusa na najvišem nivou da se stvar istraži na terenu, jedan ruski general je potvrdio da su stalno u kontaktu preko diplomatskih i vojnih kanala...

Edited by slow
Link to comment
14 minutes ago, Caligula said:

jbt misli li neko od njih makar u svojoj samoci na WC solji o civilima/deci/zenama koje ce biti sprzene zbog njihovih odluka?

Pazi, tebra, logično je da ćemo stradanje dece od bombardovanja da rešimo pomoću bombardovanja. Da li će to biti zbog širenja ljudskih prava ili dokazivanja da su američke vrednosti vrhunske i neupitne, nebitno je.

Edited by Zabalujev
Link to comment
Quote

 

12 April 2018

Damascus, SANA-Syria reaffirmed willingness to fully cooperate with the Organization for the Prohibition of Chemical Weapons (OPCW) and deliver on the obligations consequent to its joining the Chemical Weapons Convention (CWC), an official source at the Foreign and Expatriates Ministry said on Thursday.

Based on this, the source added, Syria repeats that the ongoing US and Western campaign of disinformation over an alleged use of toxic gases in Douma and the claims of obtaining evidence pertaining to it are a “clear attempt to misguide public opinion in service of aggressive schemes against Syria.

In a move consistent with this, Syria has invited the OPCW to send a fact-finding team to visit the site in question, offering all necessary facilitations for them to carry out their job in a transparent and accurate way that steers clear of political pressure exerted by the countries backing terrorist organizations, the source stated.

Syria has readily granted the team’s members the entry visas to commence their work in Syria, according to the source.

Syria blames any delay in the team’s access and performance of duties on Western sides bending over backwards to obstruct the mission and intervene in its task and due execution of mandate, the source affirmed.

 

https://sana.sy/en/?p=134039

Link to comment
4 minutes ago, Zabalujev said:

Pazi, tebra, logično je da ćemo stradanje dece od bombardovanja da rešimo pomoću bombardovanja. Da li će to biti zbog širenja ljudskih prava ili dokazivanja da su američke vrednosti vrhunske i neupitne, nebitno je.

 

 

Ok, logicno.

 

Racunam da je slicna i racionalizacija sa WC solje.

Link to comment
20 minutes ago, slow said:

 

Izgleda da je došlo do nekog dogovora Amerikanaca i Rusa na najvišem nivou da se stvar istraži na terenu, jedan ruski general je potvrdio da su stalno u kontaktu preko diplomatskih i vojnih kanala...

ok, to vec zvuci ohrabrujuce. pogotovo ovaj drugi deo tvog posta

tako necemu se i nadam, ali citajuci vesti u vezi sirije proteklih 2-3 dana stekao sam utisak da su svi ti kontakti pokidani i da smo bukvalno ostavljeni (planeta)  na milost i nemilost ona dva ludaka

Link to comment
×
×
  • Create New...