Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

naravno. uporedi tog monstruma sa ovom lepotom.

 

To ja nisam napisao, ja sam lepo rekao zašto navijam za Asada: zbog nihilista i varvara na drugoj strani, kravate tu ne igraju nikakvu ulogu. Nastavi da se koprcaš ili smogni to malo dostojanstva da napišeš kakav ishod priželjkuješ u Siriji i koja tačno strana treba da odnese pobedu. Mislim, izbegavanje odgovora te čini znaš već kakvim.

Link to comment

Ja potpuno razumem ovaj stav, ali ne mozemo da zaboravimo ko je i sta je Asad. Ne mozemo ni zaboraviti to da je najodgovorniji za situaciju u kojoj se Sirija trenutno nalazi. U suprotnom imamo recept za svakog diktatora koji se oseti ugrozenim. Radikalizuj i bori se protiv umerenih dok ti na kraju ne ispadnes umerena opcija. Ne postoji opcija u kojoj se Sirija vraca na staro. previse krvi je prosuto i najvise od strane Asada. ISIS mora biti porazen, Mosul pa Raka. Ubijanje civila u Alepu mora prestati (to je ono sto i dovodi do porasta ekstremizma) i velike sile moraju naci resenje za Siriju koje nece ukljucivati Asada. Sve dok ne bude bilo volje za tim ovaj rat ce se nastaviti u nedogled i Asad nije "bolja opcija" vec najodgovorniji za trenutno stanje.

zasto bi neko ko ima apsolutnu, dugogodisnju vlast isao na radikalizaciju?

sta on sa tim dobija?

 

posle ovakvog rata, svih podela i ovliko ubijenih, raseljenih, te razrusenih gradova sve i da asadova strana odnese apsolutnu pobedu, nema sanse da se stanje vrati na ono pre sukoba i dugo vremena (cak i ako se izuzmu sve druge pretnje) tamo nece biti potpunog mira i stabilnosti. uostalom i sam kazes nesto veoma slicno. tako da mi izmice zasto bi se neko iz asadove predratne pozicije upustio u ovako nesto?

Link to comment

To ja nisam napisao, ja sam lepo rekao zašto navijam za Asada: zbog nihilista ( :lol:i varvara na drugoj strani, kravate tu ne igraju nikakvu ulogu. Nastavi da se koprcaš ili smogni to malo dostojanstva da napišeš kakav ishod priželjkuješ u Siriji i koja tačno strana treba da odnese pobedu. Mislim, izbegavanje odgovora te čini znaš već kakvim.

 

 

Medjutim Asad je takodje varvar.

Link to comment

Mislim, izbegavanje odgovora te čini znaš već kakvim.

sa dva fotosa sam ti odgovorio.

 

umivena i očešljana žgadija vs. bradati i neumiveni ustanici. pri tome su potonji često osvetnički nastrojeni, lokalizovane milicije sastavljene od lokalnog bašibozuka, bez centralne komande i jasnog lanca komandovanja, često bez jasnog političkog plana sem mržnje prema koljačima, povremeno ekstremisti, netolerantni prema etničkoj manjini koja se svrstala uz vlast, brutalno bi se svetili da su dobili rat (što reče neko, cela Hrvatska bi bila Blajburg)...

Edited by Gandalf
Link to comment

Rusi, Ameri, zapadni interesi, cinizam tzv. Zapada...  :yawn2:

Vise sam ocekivao, ponavljas se, i to ekstremno supljikavo.

Lepo sam te priupitao koja je to drustvena snaga, program, nada, bilo sta, sto moze da tvojimtm pobunjene felahe/helote/radnike/seljake  :isuse: ostavljenim u primitivizmu neshvatljivom za podrucje najbogatije najdragocenijim resursom na Planeti moze da usmeri i organizuje u pobunu sa jasnim politickim ciljevima.

Osim ako u jasne politicke ciljeve ne racunas bruku od alternative: religiozni ekstremizam i fanatizam.

Nigde nisam pomenuo niciji cinizam niti se o cinizmu radi: radi se o golom interesu, siljenju patke uz kurcobolju za siroke narodne mase, kao i uvek do sada.

 

Ali, jebiga, ako je tebi lepo i udobno da vozis istu pricu - vozi.

Link to comment

Dobro bre nemoj da se nerviras. :D

 

Naravno da me nerviraš. Boli tebe i Andurila Q, udaljeni ste odavde osam hiljada kilometara. Vama je rasprava o tome ko će da odnese pobedu u Siriji čisto akademska i principijelna kao da se radi o kompjuterskoj simulaciji.

 

A nadasve me nervira tvoje neznanje i samopouzdanje koje si sagradio na njegovim temeljima.

Link to comment

sa dva fotosa sam ti odgovorio.

 

umivena i očešljana žgadija vs. bradati i neumiveni ustanici. pri tome su potonji često osvetnički nastrojeni, lokalizovane milicije sastavljene od lokalnog bašibozuka, bez centralne komande i jasnog lanca komandovanja, često bez jasnog političkog plana sem mržnje prema koljačima, povremeno ekstremisti, netolerantni prema etničkoj manjini koja se svrstala uz vlast, brutalno bi se svetili da su dobili rat... što reče neko, cela Hrvatska bi bila Blajburg.

Ovim o celoj Hrvatskoj i Blajburgu si nadmasio Andurila i Erasera i to zbirno, daj bre  :puke:

Link to comment

Naravno da me nerviraš. Boli tebe i Andurila Q, udaljeni ste odavde osam hiljada kilometara. Vama je rasprava o tome ko će da odnese pobedu u Siriji čisto akademska i principijelna kao da se radi o kompjuterskoj simulaciji.

 

A nadasve me nervira tvoje neznanje i samopouzdanje koje si sagradio na njegovim temeljima.

 

Izvini nisam te prepoznao. Sto ne rece da si iz Alepa a ne ko mi 8 hiljada km daleko. Uostalom, ocemo li ovaj argument o distanci da prebacimo i na topic o americkim izborima recimo pa da svedemo diskusiju na 5 ucesnika. 

Link to comment

...ocemo li ovaj argument o distanci da prebacimo i na topic o americkim izborima recimo pa da svedemo diskusiju na 5 ucesnika. 

Sa tako kvalitetnim ucesnicima, zasto da ne  -_-

Samo, molim, dole na Laugh topiku... :P

Link to comment

Izvini nisam te prepoznao. Sto ne rece da si iz Alepa a ne ko mi 8 hiljada km daleko. Uostalom, ocemo li ovaj argument o distanci da prebacimo i na topic o americkim izborima recimo pa da svedemo diskusiju na 5 ucesnika. 

 

Rat u Siriji moze da dovede do katastrofe na Balkanu (tu gde ja zivim) ako islamisti pobede. Ti nemas apsolutno nikakav ulog i mozes da teoretises (odnosno jedes g) do sutra.

 

Sto se tice predsednickih izbora u USA, paradoksalno se i oni skoro pa vise ticu ostatka sveta nego gradjana Amerike za koje se, uveren sam, nista nece promeniti ko god da pobedi.

Link to comment
×
×
  • Create New...