Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pritom,jeste odlican glumac, narocito se to da videti po starijim filmovima..a d aje vnugo od coveka, nista novo..ja ga pamtim, ako ne od pre, onda od G17 faze, nije se odvajao od Dinkare

Link to comment
14 hours ago, Misko said:

Pritom,jeste odlican glumac, narocito se to da videti po starijim filmovima..a d aje vnugo od coveka, nista novo..ja ga pamtim, ako ne od pre, onda od G17 faze, nije se odvajao od Dinkare

uh ovo sa odlicnim, mozda bi bilo pravilnije reci :

mnogo je bolji glumac nego reziser, a kao reziser je nemerljivo bolji od toga kakav je kao covek... all in all govnar da se makne sa ovog svetog thread-a

Link to comment

Pa je li treba da se igraju iskljucivo lutkama i nicim drugim? :isuse:
 

I da igrala sam se lutkama i sa sporetima. I sa laznim legom ( najomiljenija igracka).
 

Ne vidim sta ce ovo na tupanu da se deca od najranijeg doba socijalno uslovaljavaju cime ce da ispune vreme u zivotu. 
 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 4
Link to comment
9 minutes ago, Moonwalker said:

Pa je li treba da se igraju iskljucivo lutkama i nicim drugim? :isuse:
 

I da igrala sam se lutkama i sa sporetima. I sa laznim legom ( najomiljenija igracka).
 

Ne vidim sta ce ovo na tupanu da se deca od najranijeg doba socijalno uslovaljavaju cime ce da ispune vreme u zivotu. 
 

 

 

Deca treba da se igraju čime žele da se igraju, zaista ne vidim kako je morbidno to što devojčice (verovatno ogromna većina) žele da se igraju lutkama.

 

Uzgred, deca moraju da se uslovljavaju čime će da ispune vreme u životu, da nije toga ovaj moj bi po ceo dan blejao u tablet.

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, JozoMujica said:

 

Deca treba da se igraju čime žele da se igraju, zaista ne vidim kako je morbidno to što devojčice (verovatno ogromna većina) žele da se igraju lutkama.

 

Uzgred, deca moraju da se uslovljavaju čime će da ispune vreme u životu, da nije toga ovaj moj bi po ceo dan blejao u tablet.

 


Mi smo imali drugacije odrastanje. I normalniji pristup igrackama. Nije tako bilo na zapadu.  Bukvalno su im uloge u zivotu uslovljavane  ranom socijalizacijom koja je kao “priroda”. A kod nas preuzimaju taj model, ne onaj sa koji smo mi odrasli.
 

Naravno da treba da se igraju sa cime kad zele, samo da je bezbedno.

 

Hvala na objasnjenju detinjstvo mi je bio prilicno ispunjeno korisnim aktivnostima po izboru bez nekog narocitog uslovljavanja. Dete nije drugacije od odraslih i oni bulje u tablete, deo je zivota. Od parkinga, placanja racuna i koje cega.

 

 

Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

 

Deca treba da se igraju čime žele da se igraju, zaista ne vidim kako je morbidno to što devojčice (verovatno ogromna većina) žele da se igraju lutkama.

 

Uzgred, deca moraju da se uslovljavaju čime će da ispune vreme u životu, da nije toga ovaj moj bi po ceo dan blejao u tablet.

 

za drugi je topik, samo da kažem da se devojčicama kupuju/poklanjaju lutke, kolica i kuhinje a dečacima fudbal, luk i strela. tako da je pitanje da li je to  svesna želja ili neka vrsta uteravanja u stereotipe.

  • +1 1
Link to comment
On 11. 11. 2023. at 16:50, đorđe geprat said:

za drugi je topik, samo da kažem da se devojčicama kupuju/poklanjaju lutke, kolica i kuhinje a dečacima fudbal, luk i strela. tako da je pitanje da li je to  svesna želja ili neka vrsta uteravanja u stereotipe.

 

I jedno i drugo. Samo nije tako jednoznachno bilo, bar kad smo mi bili deca. Igrali smo se partizana i nemaca, i Indijanaca, pushke pishtolji luk i strele su bili za sve.

Ja sam narochito volela moj luk i strele.

Moj sin opet opsednut je auticima. Niko mu nije nametao. Chak pokushavamo da ga zainteresujemo za kojeshta drugo, ali slabo ide.

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ne znam za ostale. ali meni ovaj nesrecnik i onaj masnokosi sa pinka poprilicno ruse sliku da kada se toliko dugo & intenzivno shuris po nosu ne mozes da preteknes.

 

Jeste pokojni ZM menjao krv kada je Krmpota otrovao :D, ali kako ovaj mentol i dalje zivi i funkcionise kako-tako ???

  • Haha 1
Link to comment

Valjda nije svaka droga ista? Znam par njih koji uzimaju redovno kokain i nikad ovako ne bi rekao niti im se vidi. Deluju zdravije od mene koji uzimam redovno holesterol.

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...