Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

moguce je da je i sad jevtiniji. ali nije Szeged isto sto i NS.

ja sam poredio BP-BG, tu velike razlike nema. mozda je u BP opsti nivo kvaliteta bolji, mozda je veca mogucnost za dobit na srednji i duzi rok.

 

ali treba da znate da dosta madjara/investitora kupuje/gradi nekretnine po BG, jer su prognoze da ce cene i dalje rasti.

 

Link to comment
2 minutes ago, Djuro said:

moguce je da je i sad jevtiniji. ali nije Szeged isto sto i NS.

ja sam poredio BP-BG, tu velike razlike nema. mozda je u BP opsti nivo kvaliteta bolji, mozda je veca mogucnost za dobit na srednji i duzi rok.

 

ali treba da znate da dosta madjara/investitora kupuje/gradi nekretnine po BG, jer su prognoze da ce cene i dalje rasti.

 

 

Tipno Vucic Orbanu a ovaj prosledio?

Link to comment

skoro sam odgledala seriju mad men, pa razmišljam o tom posleratnom životu u njujorku, baš to, stanovanje, poručivanje klope, usluge... danas gledam u servantesu izložbu fotki (preporučam) španija krajem sedamdesetih, posle frankove smrti, 1978. prva gej parada, fotka grafita - ni jedna porodica bez krova, ni jedan stan da zvrji prazan... u kojoj smo mi godini jebo nas bog!

52662875467_e517f49c6e_b.jpg

  • +1 4
Link to comment

Moguće je da je kod nas nekretnina transcendirala u nekakvu vrstu kriptovalute pa da se obrće bez obzira na upotrebnu vrijednost, ili se očekuju neke masovne migracije sa Bliskog istoka, no ovoliki rast cijena na ovoliki pad populacije ja nikakvim zdravorazumskim ekonomskim parametrom (na duge staze) ne mogu da potkrijepim.

  • +1 8
Link to comment
On 1.2.2023. at 21:32, James Marshall said:

 no ovoliki rast cijena na ovoliki pad populacije ja nikakvim zdravorazumskim ekonomskim parametrom (na duge staze) ne mogu da potkrijepim.

Rentijerski kapitalizam je pojava već duže vreme na zapadu, isisava vrednost i iz Amsterdama i Hjustona i Liverpula i Sidneja. Izgleda da je kod nas samo došao sa zakašnjenjem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...