Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

7 minutes ago, Moonwalker said:

A do tada kao i za sve ko ziv, ko mrtav. A oni na dobitku cak iako pukne.

Pa naravno... Oni su uvek na dobitku...

 

Suština je da su nekim ljudima ovim najevrovatnoje obesmislili penzioni fond (ko je ulagao u stanove, kad pukne, jbg, džaba mu ulaganje), nekima su sjebali trenutni život, nekima budućnost...

 

ALi, da su oni na dobitku, to je sigurno...

 

 

Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Pa naravno... Oni su uvek na dobitku...

 

Suština je da su nekim ljudima ovim najevrovatnoje obesmislili penzioni fond (ko je ulagao u stanove, kad pukne, jbg, džaba mu ulaganje), nekima su sjebali trenutni život, nekima budućnost...

 

ALi, da su oni na dobitku, to je sigurno...

 

 

 

Ko je ulagao u stanove a ne prepozna momenat da je sad vreme da se proda..nego ceka da jos poraste, kao u crtanom filmu kad peku pitu, onda ga ceka izduvavanje i takve ne treba mnogo zaliti. 

 

Ja ne znam da li iko pri zdravoj pameti veruje da na duze staze moze da se odrzi cena od 2500+ eura u ovim jebenim prenaseljenim kocinama, zacinjenih zagadjenim vazduhom i haosom u saobracaju. Sebi delujem kao bilmez kad o tome pricam a ljudi mi uzvracaju sa..ma nema sanse da to ikad krene na dole, samo ce da raste.

Link to comment

Pa da, ali ako nastavi da raste, a sad prodaš, šta da radiš sa parama, nemaš u šta da ulažeš, a pare će da gube vrednost i to je problem... Bukvalno je besmisleno sve postalo...

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Pa da, ali ako nastavi da raste, a sad prodaš, šta da radiš sa parama, nemaš u šta da ulažeš, a pare će da gube vrednost i to je problem... Bukvalno je besmisleno sve postalo...

 

Kupis u Italiji :lolol:

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Mel said:

 

Kupis u Italiji :lolol:

Da imam Cro ili Hun državljanstvo... ALi, jbg, ja sma patriota, imam samo srpsko, nemam rezervnu domovinu... :(

 

Problem je sa porezima, ako nisi građanin EU, mnogo su veći... U Hrvatskoj, mislim da čak ni ne možeš da kupiš kao privatno lice...

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Pa da, ali ako nastavi da raste, a sad prodaš, šta da radiš sa parama, nemaš u šta da ulažeš, a pare će da gube vrednost i to je problem... Bukvalno je besmisleno sve postalo...

 

verovatno ću sad da budem popljuvan, ali bar sam na odgovarajućoj temi

 

sve više mislim da je rat u ukrajini u stvari rat za dolar i borba da se dolar vrati u granice sjedinjenih država

 

jedini argument koji mogu da smislim protiv toga je da rusi do sada nisu pokazivali previše pameti

Link to comment
17 minutes ago, radisa said:

Da imam Cro ili Hun državljanstvo... ALi, jbg, ja sma patriota, imam samo srpsko, nemam rezervnu domovinu... :(

 

Problem je sa porezima, ako nisi građanin EU, mnogo su veći... U Hrvatskoj, mislim da čak ni ne možeš da kupiš kao privatno lice...

 

Ti bi mogao lako da se relociras, ali kapiram da ti to nije cilj. Nego vise kao investicija.

Link to comment
53 minutes ago, radisa said:

Da imam Cro ili Hun državljanstvo... ALi, jbg, ja sma patriota, imam samo srpsko, nemam rezervnu domovinu... :(

 

Problem je sa porezima, ako nisi građanin EU, mnogo su veći... U Hrvatskoj, mislim da čak ni ne možeš da kupiš kao privatno lice...

 

mozes, ima princip uzajamnosti.

 

za koje poreze mislis da su veci? gomila stranaca radi u HR. na kraju krajeva, otvoris firmu, pa su ti porezi isti kao i domacima.

 

Edited by Djuro
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Djuro said:

 

mozes, ima princip uzajamnosti.

 

za koje poreze mislis da su veci? gomila stranaca radi u HR. na kraju krajeva, otvoris firmu, pa su ti porezi isti kao i domacima.

 

Otvaranje firme može biti poriličan zajeb...

 

Iskreno, to oko poreza znam da su veći za Mađarsku, porezi na imovinu, a za Hrvatsku su mi to rekli rođaci koji žive tamo, nisam proveravao (ako nisi iz EU!!!)... Za CG, mislim da nema nikavih dodatnih poreza kao i za Grčku...

Edited by radisa
Link to comment
Ona će ih samo produbiti... Ne sumnjam ja da će je Pink i toaletoidi prati, ali, sređivanje Srpskog zdravstva je kao čišćenje Augijevih štala... A ona tome nije dorasla i samo će sipati još gomile govana...
nije ona nedorasla, ona je 1 nezaglavljena osoba upitne logike. nema shta da se ochekuje, osim neke serije populistichko patriotskih reshenja, gde ce se neka krivica svaliti na nekog neprijatelja. sumnjajte u ljude koji mnogo i rado prichaju o stvarima o kojima nemaju belog pojma, to je dovoljan pokazatelj i za sve drugo :dry:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Otvaranje firme može biti poriličan zajeb...

 

Iskreno, to oko poreza znam da su veći za Mađarsku, porezi na imovinu, a za Hrvatsku su mi to rekli rođaci koji žive tamo, nisam proveravao (ako nisi iz EU!!!)... Za CG, mislim da nema nikavih dodatnih poreza kao i za Grčku...

 

porez na imovinu imas svugde. 

mozes da kupis nekretninu, ne moze polj. zemljiste i sume (a i to se resava), i neke zakonom zasticene stvari .

zasto je firma zajeb?

 

ne znam prirodu tvog posla ali sve su to resive stvari Radisa, u EU.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Djuro said:

 

porez na imovinu imas svugde. 

mozes da kupis nekretninu, ne moze polj. zemljiste i sume (a i to se resava), i neke zakonom zasticene stvari .

zasto je firma zajeb?

 

ne znam prirodu tvog posla ali sve su to resive stvari Radisa, u EU.

Ma ja ne pričam o selidbi, nego o kupovini kao investicija...

 

Iz jedno milion razloga ne mogu se seliti iz Srbije, da mogu, živeo bi odavno negde gde je lepa klima, sa puno toplih dana... I nijedan od razloga nije vezan za posao :(

  • +1 3
Link to comment

Meni kolega bio u Trstu i baš obišao par agencija koje prodaju nekretnine i kaže mi da su te priče i jeftinoći sranje. Cifre su ozbiljno više nego ovde jedino što može da se takmiči sa prosekom u BG su neke nekretnina na teškoj periferiji. Kaže da ima brdo "skrivenih troškova".
Naravno ne odnosi se na ove BnV piramidalne šeme...



....shiit has hit the fan.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...