Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, levi said:

 

da ali sve zavisi od konteksta

 

prvo, niko nije ni komentarisao način kako Šveđani slave svoj praznik, nego Vesićevu novogodišnju rasvetu na gradskoj skupštini. od toga zavisi i da li je lepo ili nije, šarena novogodišnja rasveta na gradskoj skupštini bi bila ružna, ali šarena predstava za decu ne mora uopšte da bude ružna, što bi bila ružna

 

ok ima i taj treći rakurs, šta ima Šveđani da se zajebavaju  na našoj fuckin skupštini, ali to bi mislim bilo previše uptight čak i za Paju Raju  Vlaju iz  Levijatana

 

Ovde bas imam suprotan stav - meni je znak raspada drustva to sto ni najbitnije institucije se vise ne cene nego hajde da od svega pravimo vasar kako kome padne na pamet. 

 

Bas da vidim kako bi reagovali francuzi da im neko predlozi da tako okite Jelisejsku palatu, ili englezima Bekingem. Nego mi mislimo da smo ionako stoka pa sta kao ima veze.  Mora postojati doza postovanja i nege ne samo glavnih drzavnih institucija nego i institucija kulture i nauke... Ako to napustimo onda ce nam ostati samo Parovi i Zadruge.

Link to comment

mislim da si potpuo promašio odnos prema "institucijama". to što su ozbiljne i bitne istitucije ne znači da treba da budu odvojene od života i od realnosti, praznika, itd.  raspad institucija se događa  unutra, a ne zbog malo boje na zidovima

 

evo random lajt šou na Bakingemskoj palati, ima toga koliko hoćeš

 

https://www.hindustantimes.com/world-news/indian-colours-peacock-light-up-the-buckingham-palace-as-british-queen-plays-host-to-india/story-al3kRg3iAjUugjOjZavvKN.html

 

_b38e36d0-fd99-11e6-97dc-08322d33dfd3.jp

Link to comment

Ma šta ima kome da se izvinjavamo.

 

Postali smo hipersenzitivni na razbacivanje (pranje) para za razne nepotrebne kičeraje (ukrase, fontane, kojekakva osvetljenja, dekoracjije svake vrste, "rekonstrukcije" i Potemkinova sela). Tako da nikog ne treba da čudi što nismo prepoznali prigodnu švedsku kičericu nego smo mislili da je u pitanju još jedno Vesićevo izdrkavanje.

Edited by Frile
Link to comment
4 hours ago, Shan Jan said:

Al ja opet ne kapiram, treba da se izvinim svedjanima sto je njihova srca povredila moja izjava da mi se sere od toga da nasu fuckin skupstinu ukrasavaju kao njihov jebeni dzemper? Sad, nije Vesic nego svedjani pa je odjednom sve to evropski i standard i mi treba da se pokrijemo usima? Sve da je jebeni Dalaj Lama stavio ovaj ukras to ne menja kako on izgleda.

Mislim, malo i samopostovanja nije na odmet. 

 

+1

 

I jebala ih IKEA pride :D

Link to comment
7 hours ago, hazard said:

 

+1

 

I jebala ih IKEA pride :D

Da, nisam u toku, da li je možda IKEA ovako dekorisana? Ili njihova ambasada? A ovo je svakako odobrio, ako ne i koinicirao neki vesić. Tupan ispao svakako, jer se izvinjavao. 

Link to comment
14 hours ago, levi said:

mislim da si potpuo promašio odnos prema "institucijama". to što su ozbiljne i bitne istitucije ne znači da treba da budu odvojene od života i od realnosti, praznika, itd.  raspad institucija se događa  unutra, a ne zbog malo boje na zidovima

 

evo random lajt šou na Bakingemskoj palati, ima toga koliko hoćeš

 

https://www.hindustantimes.com/world-news/indian-colours-peacock-light-up-the-buckingham-palace-as-british-queen-plays-host-to-india/story-al3kRg3iAjUugjOjZavvKN.html

 

_b38e36d0-fd99-11e6-97dc-08322d33dfd3.jp

 

 

Super, ako su krenuli tim putem postujem izbor. Jel mora sada i nama to da se svidja jer je to trenutno na zapadu in? 

Link to comment
5 hours ago, Shan Jan said:

 

 

Super, ako su krenuli tim putem postujem izbor. Jel mora sada i nama to da se svidja jer je to trenutno na zapadu in? 

 

sad više ne znam šta ti se ne tačno ne sviđa. ako pričamo o kvalitetu prazničnog programa koji je pripremila ambasada, u to ne bih ulazio. mada  je legitimno, svakako da  mnoge smara cela ta praznična estetika, na silu razdraganost bez razloga.. ali to nije tema

 

ali ako ti u startu smeta da se bilo kakav kulturni sadržaj emituje na zidovima gradske skuštine, jer je to ozbiljna institucija, tu mislim da mašiš ceo fudbal

Link to comment
2 hours ago, levi said:

 

ali ako ti u startu smeta da se bilo kakav kulturni sadržaj emituje na zidovima gradske skuštine, jer je to ozbiljna institucija, tu mislim da mašiš ceo fudbal

 

Nije stvar da ovo smeta, estetsku stranu da i ne pominjemo, problematično može biti mesto jer je u pitanju strana država. Ako ih se javi više sa sličnim idejama pretvorićeš skupštinu u bilbord? Čak i da to nije problem, šta ako se nekima praznici preklapaju, kome udovoljiti? Ako slično zatraže npr. Albanija ili Hrvatska (ništa lično protiv nego kao primeri koliko bi to tek prašine diglo)? Verovatno se ništa od ovoga neće dešavati pa malo obesmišljava "dublju" raspravu, ali čisto da se postavi kao neki princip. Drugih prostora za ovakve stvari treba se i može uvek lako naći.

 

Veze Indije i GB ipak su nešto drugačije nego nas i Švedske, a u njihovom primeru još je i više ostavljeno prostora za moguće zlurade komentare.

Edited by variola
Link to comment

jel samo ja vidim odredjenu estetsku razliku izmedju ovog u londonu i ovog kod nas?

u londonu je to i dalje ista zgrada, sa dekorativnim osvetljenjem

a ovo kad nas vise nije drzavnna institucija, nego nesto sto lici na ambijent iz crtanog filma

Link to comment
On 13.12.2019. at 16:59, Frile said:

Postali smo hipersenzitivni na razbacivanje (pranje) para za razne nepotrebne kičeraje (ukrase, fontane, kojekakva osvetljenja, dekoracjije svake vrste, "rekonstrukcije" i Potemkinova sela). Tako da nikog ne treba da čudi što nismo prepoznali prigodnu švedsku kičericu nego smo mislili da je u pitanju još jedno Vesićevo izdrkavanje.

ovo sam i ja pomislio videvši sliku negde na forumu i zgradu ubacio kao primer zbog čega mi se više i ne smuca kao nekad po centru grada

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...