Jump to content
IGNORED

US Open PbP


renne

Recommended Posts

  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    70

  • renne

    58

  • harper

    52

  • dùda

    43

Top Posters In This Topic

Moja ponekad genijalna a ponekad potpuno besmislena intuicija mi govori da ce Federer-Nadal biti uzasno zajeban mec
To je to.Najveci sam baksuz na planeti.Skrojio bih nesto na svoj racun sa psima i majkama ali necu
Link to comment

Nema Koli fiziku da odgovori na ove atomske udarce. Može da se bori, ali ako Rafa ne krene da promašuje drastično, to mu je to.Novak ili Endi, moraće svemirski da odigraju za trofej.

Link to comment

DZanko treba da ode negde u pustinju, sedne na +beskoncano, ponese sve rekete koje je do sada u zivotu koristio i uzme lepo jedan po jedan i lomi ih sebi o glavu... ja ne verujem da servira covek za prvi set, pa ga izgubi. pa servira za treci set, pa ga izgubi... pa dobro jebemu misa !

Link to comment

Dosta je bilo povike na sistem bodovanja na ATP ali bar u Federerovom slucaju pozicija na listi je ispala surovo precizna. Fed je odleteo u treci red favorita za osvajanje GS-a, vise bi me iznenadilo da on ikada vise osvoji neki GS nego Berdih, Ferer ili DelPotro. Fucking Tomi Robredo. U istorijskom smislu ovaj US Open ce se verovatno najvise pamtiti po tome sto se na njemu jedna neverovatna sampionska karijera konacno zavrsila. Fed jednostavno vise nije contender za titule na ovim turnirima.

Link to comment
ne vidim zasto bi se u tom smislu ovaj us open pamtio vise od wimbledona gdje je federer ispao u drugom kolu od strakhovskog ili kako se vec zove taj lik.
Ispao je i Nadal dva puta zaredom u ranoj fazi Vimbldona pa ce najverovatnije osvojiti ovaj US Open. Takav je turnir, varljiva podloga, iznenadjenja nisu bas toliko retka. Dovoljno je da nekoga krene servis kao kurac budalu i da se nadjes u probemima (slucaj Rosol, recimo). Ovo je nesto drugo. Tomi je Fedov vrsnjak, nikad nije imao igru kojom moze da ga probije, van sljake nije mogao ni da sanja da moze da dobije mec, igrali su deset puta i deset puta je Fed dobio. Po meni je ovo vrlo indikativan poraz.
Link to comment

slazem se da je indikativan, ali, cisto istorijski, kad se za koju godinu bude sumirala federerova karijera i rezultati, taj wimbledon ce biti tako obiljezen. ako se u medjuvremenu opet ne preporodi.

Link to comment

ne bih ga ja otpisivao prerano... celu ovu sezonu je odigrao uzasno, ali on je to i najavio pred pocetak iste... rekao je da mu je 2013 "tranziciona" godina, ma sta mislio sa time. i na Wimbledoneu se videlo da se poprilicno zapustio. bio je uzasno spor i sa stomacicem, sto definitivno govori da nije trenirao kako treba.mislim da sada treba jednostavno da uzme time off do pocetka sledece godine, zaleci ledja, i krene u trening koliko vec u novembru. danas gledamo Haasa sa 35 godina kako je mozda i u ponajboljoj formi svoje karijere, vec navedenog Robreda koji se sa 32 godine vratio tenisu posle 3-4 godine ogromnih problema sa povredama(nije samo ovaj US Open, setimo se samo RG ove godine), Hewitt koji sa 30+ godina dobija Delpa... nije Federer previse mator, jeste da je odigrao najvise meceva na touru, ali nije ni to toliki problem(gomila tih meceva su bili laksi nego neki treninzi koje je imao), samo je pitanje motiva. ako bude imao motiv da se spremi za 2014, ne bih se iznenadio da ga vidim da opet uzme neki GS. mislio sam da je to nemoguce ranije, ali me je wimbledon 2012 uverio u suprotno i ne pada mi na pamet da ga otpisujem opet...ps. ja bih se iznenadio da Berdych ne uzme GS do kraja karijere. mislim da je to igrac sa najvecim ceilingom u tenisu. covek je ponekad jednostavno unplayable i kada prikaze svoj top tenis niko ga ne moze dobiti... problem je sto on ima neke crve u vugla, pa pukne u sred meca(ali videli smo da je Murray to popravio, ne znam zasto onda ne bi i Berdych)

Link to comment
ne bih ga ja otpisivao prerano... celu ovu sezonu je odigrao uzasno, ali on je to i najavio pred pocetak iste... rekao je da mu je 2013 "tranziciona" godina, ma sta mislio sa time. i na Wimbledoneu se videlo da se poprilicno zapustio. bio je uzasno spor i sa stomacicem, sto definitivno govori da nije trenirao kako treba.mislim da sada treba jednostavno da uzme time off do pocetka sledece godine, zaleci ledja, i krene u trening koliko vec u novembru. danas gledamo Haasa sa 35 godina kako je mozda i u ponajboljoj formi svoje karijere, vec navedenog Robreda koji se sa 32 godine vratio tenisu posle 3-4 godine ogromnih problema sa povredama(nije samo ovaj US Open, setimo se samo RG ove godine), Hewitt koji sa 30+ godina dobija Delpa... nije Federer previse mator, jeste da je odigrao najvise meceva na touru, ali nije ni to toliki problem(gomila tih meceva su bili laksi nego neki treninzi koje je imao), samo je pitanje motiva. ako bude imao motiv da se spremi za 2014, ne bih se iznenadio da ga vidim da opet uzme neki GS. mislio sam da je to nemoguce ranije, ali me je wimbledon 2012 uverio u suprotno i ne pada mi na pamet da ga otpisujem opet...ps. ja bih se iznenadio da Berdych ne uzme GS do kraja karijere. mislim da je to igrac sa najvecim ceilingom u tenisu. covek je ponekad jednostavno unplayable i kada prikaze svoj top tenis niko ga ne moze dobiti... problem je sto on ima neke crve u vugla, pa pukne u sred meca(ali videli smo da je Murray to popravio, ne znam zasto onda ne bi i Berdych)
Videcemo sledece godine. Fed je majstor samozavaravanja i ono sto on govori o svojoj igri je irelevantno, nema on vise tu sampionsku igru i sumnjam da ce je naci zestokim treningom, cak i pod prilicno klimavom pretpostavkom da je spreman na te zestoke treninge. On je neuporedivo vise potrosen od Hasa, Hjuita i Robreda koji su godine i godine propustili zbog povreda, jer osim one pauze zbog mononukleoze pre nekoliko godina vec deset godina je konstantno u samom svetskom vrhu. Igrace Fed jos spektakularnih meceva ali, kako ja to vidim, za titule na turnirima koji se u igraju u formatu do tri dobijena seta jednostavno vise nije contender, kao sto nisu ni Has ili Hjuit.
Link to comment

Has nikad nije ni bio kontender :) Federer je još koliko prošle godine držao prvo mesto, tako da se ni blizu ne može porediti sa Hjuitom koji je zadnji put bio u vrhu pre 7-8 godina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...