Jump to content
IGNORED

US Open PbP


renne

Recommended Posts

Nisam gledao ovo prepuštanje 4 gema protivniku ali sam siguran da je Djovak u katastrofalnoj formi, da igra daleko ispod svojih mogućnosti i da je jedino pitanje koji od sledećih protivnika će ga oprati i poslati nazad na Korziku.
+1ja sam juce svakog momenta ocekivao preokret. mislio sam da ga portugalac pusta. prosto je nemoguce koliko je lose NJole igrao. a usput jedva da stoji na nogama, posle 3 gema sam mislio da ce da uzme medical zbog grceva
Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    70

  • renne

    58

  • harper

    52

  • dùda

    43

Top Posters In This Topic

Nisam gledao ovo prepuštanje 4 gema protivniku ali sam siguran da je Djovak u katastrofalnoj formi, da igra daleko ispod svojih mogućnosti i da je jedino pitanje koji od sledećih protivnika će ga oprati i poslati nazad na Korziku.
Sousa je igrao tacno onako kako se ne sme igrati protiv Novaka, sa malo rizika i konvencionalno, cekajuci sansu da iz razmene dodje do povoljne situacije za viner. Takvom igrom i mnogo bolji igraci od njega bi skupljali gemove jer ne postoji pozicija na terenu sa koje Novak ne moze jednim udarcem da stekne prednost u poenu i da te onda iznabada forhendima kad udje u zonu. Ne igra Novak lose, uostalom od devet setova koje je odigrao samo u jednom je imao problema, ali ne vidi se nikakav napredak u odnosu na ranu fazu RG i Vimbldona. Za ove ajkule koje ga cekaju u zavrsnici turnira morao bi mnogo bolje da igra ako zeli trofej.
Link to comment

Odgledala sam reprizu Njoletovog meča sa Sousom. Šta reći. Igrao je solidno, svi udarci su bili na broju, nije izgledao kao da su ga silom naterali da izađe na teren, ali opet je imao svoj servis za meč i jedan jedini put ga je Sousa brejknuo baš tada, i to sve zahvaljujući Novakovim greškama. E to uopšte ne bi smelo da se dogodi, čak ni protiv 95. igrača na svetu. Dobio je on sledeći gem, tj. uzeo ga je Sousi , čak bi se moglo reći, lagano, ali protiv jačeg igrača, to će biti veliki problem.Al, dobro, idemo dalje.

Link to comment
Ja bih rekao da je beowl bio sarkastičan, no ja nisam ni gledao meč, tako da ...Južnji je igrao polufinale jednom ovde, doduše u neka srećnija vremena po njega
Znam da je bio sarkastican, post mu je komentar na kritike na racun Novakove igre. Zato sam napisao da te kritike nisu u potpunosti bez osnova, Novak nije ni blizu onoga sto moze da odigra a pitanje je da li je i, ako jeste, koliko je u stanju da pred kraj turnira podigne nivo igre koji je neophodan za trofej. A, pardon my French, za Novaka su odavno samo trofeji reference, te price tipa "polufinale/finale je odlican rezultat" je sam sebi uskratio onog trenutka kad je postao najbolji teniser na svetu. Sousa je neuporedivo slabiji igrac od Novaka, bio je impresioniran debitantskim nastupom na Ashu pred toliko ljudi u prime terminu, igrao je takticki najpogresnije moguce kad se igra protiv Novaka i bio je brutalno pregazen. Medjutim, to nije reper ni za sta.Bilo je i dobrih stvari u Novakovoj igri, forhend je funkcionisao maltene besprekorno, ali nije to jos uvek to. Mnogo je oscilacija. Sinoc je servis bio dosta los, a protiv Bekera je servirao kao da su duhovi Ivanisevica, Federera i Mekinroa istovremeno usli u njega. Bekhend je jos uvek nestabilan, kod paralele se muci sa dubinom, dijagonale gotovo i ne koristi za zavrsavanje poena. Forhend je sinoc bio savrsen ali protiv Bekera je njime ispalio neverovatan broj gresaka. Jedino je ritern poslovicno dobar, verujem da bi on dobro reternirao i zavezanih ociju. Tu su svi ti elementi koji ga cine najboljim igracem na svetu ali nekako dolaze i odlaze bez neke narocite kontrole i sistema. Vidi se i kod njega da se muci i da nije narocito siguran u sebe. Sinoc stiska pesnicu nakon poena kojim je osvojio drugi set (kod rezultata 6:0 6:2) a na kraju meca je bio u fazonu "dobro je, zavrsi se i ovo". Moj je utisak da on nije u potpunosti spreman i da mu je to, naravno, vrlo jasno. Mozda se malo i zasitio tenisa, prvog mesta i stalne jurnjave za trofejima. Mozda mu treba neki dodatni podsticaj da se dodatno motivise. Ne znam sta je u pitanju ali je ocigledno da je na autopilotu i da pobedjuje samo sirovim kvalitetom svoje igre. Edited by harper lee
Link to comment
Imam neki odvratan osecaj da bi zapravo gledali mozda i najbolju sezonu u istoriji tenisa da nije zakacio onu mrezu na roland garrosu
2011. do povrede ce tesko ponoviti, ne on nego niko ko dodje posle njega. Ono je bila gigantska sezona u ovakvoj konkurenciji.
Link to comment
http://www.b92.net/s...2&nav_id=748916Treba imati muda za ovako nesto.
nisu muda nego zdrav razum... samo sto gomila tenisera nece da se petlja u to. covek je iskusio na svojoj kozi i rekao kako misli i kako velika vecina ljudi. pa cak i amerikanaca, misli.
Znam da je bio sarkastican, post mu je komentar na kritike na racun Novakove igre. Zato sam napisao da te kritike nisu u potpunosti bez osnova, Novak nije ni blizu onoga sto moze da odigra a pitanje je da li je i, ako jeste, koliko je u stanju da pred kraj turnira podigne nivo igre koji je neophodan za trofej. A, pardon my French, za Novaka su odavno samo trofeji reference, te price tipa "polufinale/finale je odlican rezultat" je sam sebi uskratio onog trenutka kad je postao najbolji teniser na svetu. Sousa je neuporedivo slabiji igrac od Novaka, bio je impresioniran debitantskim nastupom na Ashu pred toliko ljudi u prime terminu, igrao je takticki najpogresnije moguce kad se igra protiv Novaka i bio je brutalno pregazen. Medjutim, to nije reper ni za sta.Bilo je i dobrih stvari u Novakovoj igri, forhend je funkcionisao maltene besprekorno, ali nije to jos uvek to. Mnogo je oscilacija. Sinoc je servis bio dosta los, a protiv Bekera je servirao kao da su duhovi Ivanisevica, Federera i Mekinroa istovremeno usli u njega. Bekhend je jos uvek nestabilan, kod paralele se muci sa dubinom, dijagonale gotovo i ne koristi za zavrsavanje poena. Forhend je sinoc bio savrsen ali protiv Bekera je njime ispalio neverovatan broj gresaka. Jedino je ritern poslovicno dobar, verujem da bi on dobro reternirao i zavezanih ociju. Tu su svi ti elementi koji ga cine najboljim igracem na svetu ali nekako dolaze i odlaze bez neke narocite kontrole i sistema. Vidi se i kod njega da se muci i da nije narocito siguran u sebe. Sinoc stiska pesnicu nakon poena kojim je osvojio drugi set (kod rezultata 6:0 6:2) a na kraju meca je bio u fazonu "dobro je, zavrsi se i ovo". Moj je utisak da on nije u potpunosti spreman i da mu je to, naravno, vrlo jasno. Mozda se malo i zasitio tenisa, prvog mesta i stalne jurnjave za trofejima. Mozda mu treba neki dodatni podsticaj da se dodatno motivise. Ne znam sta je u pitanju ali je ocigledno da je na autopilotu i da pobedjuje samo sirovim kvalitetom svoje igre.
potpuno se slazem s tobom. ono juce je zapravo zavaravanje. jasno je da NJole posle seta, setaipo vise ne moze da stoji na nogama, pa forsira brze poene. juce ga je sralo, pa je pobedio. da je malo vise vozio bicikli oko MonteCarla umesto sto je na Korzici trazio picetinu za menage a trois sa Jelenom sada bi mozda njegov tenis i licio na nesto. ovako, cekamo da mu dodje teniser iz top 50 i oduci ga od tenisa
Link to comment
Ne igra Novak lose, uostalom od devet setova koje je odigrao samo u jednom je imao problema, ali ne vidi se nikakav napredak u odnosu na ranu fazu RG i Vimbldona. Za ove ajkule koje ga cekaju u zavrsnici turnira morao bi mnogo bolje da igra ako zeli trofej.
Isključujem cinični mod :) Mislim da je teško prognozirati Đovakovu formu ili krajnji domet na turniru na osnovu meča protiv daleko slabijeg protivnika koji je pri tome, kako i sam kažeš, odabrao da se samoubije tj. da pokuša ono što protiv Đovaka ima najmanje šanse da prođe. Ne vidim kako je Đovak protiv takvog protivnika mogao iz sebe da izvuče igru dostojnu gaženja Nadala u finalu, a još manje vidim potrebu za izvlačenjem takve igre u meču u kojem je od početka jasno da će otaljavanje biti više nego dovoljno. Mislim, to je kao kada bi Bayern u 1/16 finala CL zalutalom Plzenu zalilao tri gola u prvih 10 minuta, onda odvratno izotaljao preostalih 80 a mi svi konstatovali da sa takvom igrom nema šta da traži protiv Barse u polufinalu ili finalu. Pa naravno da nema ali meni nikako nije jasno zbog čega je Đovak u obavezi da svaki meč na turu igra kao da je finale sa Nadalom. Nije mi jasno kako bi to uopšte bilo moguće. Đovakovi navijači kao da nikada nisu gledali kako se ostatak velike četvorke provlači do finala kroz iglene uši i neviđenu sreću, gubeći po dva seta od nekih totalnih anonimusa i autsajdera. Edited by beowl
Link to comment

+1 na beowla + tvrdnja da je od Novakove kondicije (za koju ne mislim da je toliko loša kako se ovde priča) mnogo bitnije kako će da počne mečeve polufinala i eventualnog finala. Mislim da postoji neka statistika po kojoj gubi prve setove u ogromnom broju slučajeva sa Fed Nad Mar ekipom, i da budem iskren, to sam primetio odavno i govorio o tome baš na ovim stranama™, sa tim da više ne uspeva da se vrati kao nekada i okreće, već češće gubi. Ako dobro krene i stekne samopouzdanje i pritisak prebaci na drugu stranu, dobiće dodatni boost često neophodan da se izdrže maratoni na tri seta. Ako ne, vrlo moguće da ćemo opet gledati neki raspad pogotovu protiv Nadala koji deluje nepobedivo što me iskreno ubija u pojam.

Link to comment
potpuno se slazem s tobom. ono juce je zapravo zavaravanje. jasno je da NJole posle seta, setaipo vise ne moze da stoji na nogama, pa forsira brze poene. juce ga je sralo, pa je pobedio. da je malo vise vozio bicikli oko MonteCarla umesto sto je na Korzici trazio picetinu za menage a trois sa Jelenom sada bi mozda njegov tenis i licio na nesto. ovako, cekamo da mu dodje teniser iz top 50 i oduci ga od tenisa
Više ne kontam ko piše ozbiljno, a ko sarkastično :)
Link to comment
Isključujem cinični mod :) Mislim da je teško prognozirati Đovakovu formu ili krajnji domet na turniru na osnovu meča protiv daleko slabijeg protivnika koji je pri tome, kako i sam kažeš, odabrao da se samoubije tj. da pokuša ono što protiv Đovaka ima najmanje šanse da prođe. Ne vidim kako je Đovak protiv takvog protivnika mogao iz sebe da izvuče igru dostojnu gaženja Nadala u finalu, a još manje vidim potrebu za izvlačenjem takve igre u meču u kojem je od početka jasno da će otaljavanje biti više nego dovoljno. Mislim, to je kao kada bi Bayern u 1/16 finala CL zalutalom Plzenu zalilao tri gola u prvih 10 minuta, onda odvratno izotaljao preostalih 80 a mi svi konstatovali da sa takvom igrom nema šta da traži protiv Barse u polufinalu ili finalu. Pa naravno da nema ali meni nikako nije jasno zbog čega je Đovak u obavezi da svaki meč na turu igra kao da je finale sa Nadalom. Nije mi jasno kako bi to uopšte bilo moguće. Đovakovi navijači kao da nikada nisu gledali kako se ostatak velike četvorke provlači do finala kroz iglene uši i neviđenu sreću, gubeći po dva seta od nekih totalnih anonimusa i autsajdera.
Novak je prilicno gazio i na Vimbldonu pa kad je trebalo da prikupi ono sto moze na jedno mesto raspao se kao ogrlica u finalu. Ne deluje mi uopste dobro, nadam se da gresim.
Link to comment

na Wimbledoneu NJoletu se u finalu raspao servis. usput nije mogao ni bekend da pogodi, ali to nije mogao celog turnira pa je opet dosao do finala... u potencijalnom polufinalu sa Murrayom NJole ce morati vrhunski da servira, inace je najebao. ili da Murray odigrao 5 setova sa Berdychom, pa da ga vata na staminu...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...