Jump to content
IGNORED

US Open PbP


renne

Recommended Posts

vi ste bas solidno opsednuti, ko zna sta je stvarno nadal rekao. a i ovo sto je prevedeno, ne zvuci bas tako kako mu ucitavate.mnogo preterivanja na djovakov racun. drugi pa i treci set ulaze u red apsolutno najboljih koje je ikada odigrao. nadal igra bolje nego ikada ranije, jos da ga je isao i prvi servis sve vreme meca, novak bi se jos krace drzao. moram da kazem da nisam ocekivao ni ovoliki otpor, bez obzira na raspad na kraju i sporiji ulazak u mec (tj uobicajenu prodaju prvog seta).

Edited by gazza1
Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    70

  • renne

    58

  • harper

    52

  • dùda

    43

Top Posters In This Topic

pa verovatno ne bi ali to je potpuno razumljivoProtiv fonjinija bi taj udarac igrao pod mnogo manjim pritiskom jer je realna pretpostavka da ako ga i promasi, dobice drugu priliku da stvar ispravi sto sa nadalom svakako nije slucaj
Znači, stigli smo do suštine. Glava, glava, a ne snaga :)
Link to comment

meni je ova sezona sto se tice Novaka ok..jebote dva finala, GS i polufinale na nesrecu izgubljeno..ovo sto je Nadal rekao ne djeluje mi tako..vise je cini mi se htjeo reci da ce Djovak ostati upamcen kao jedan od boljih..druga stvar, is sezone u sezonu Novak je otklanjao nedostatke, nekad to pretekne u broju osvojenih turnira, tj rad se pretplati, kao 2011, nekad manje kao ove sezone..ali price kako je on za penzije..e jbg..

Link to comment

sta bre kenjate, nije nista strasno Nadal rekao... harper dize tenziju :Dsto se tice meca, pobedio je na kraju bolji, jbg. ja sam jos u drugom setu rekao da mora poceti Nadal da promasuje malo, jer nemos ti igrati po 3 winnera u svakom poenu da bi uzeo poen. medjutim, Nadal ni malo nije pao u ritmu, tako da se jednostavno bolje nije moglo...

Link to comment
Jedno hipotetičko pitanje; da li bi je, u istoj situaciji kao sinoć, zakucao u mrežu da je sa druge strani bio, npr. Fonjini? Isto prošlo pet sati, iscrpljen, itd?
Pıtanje zvuči kao: "Šta bi bilo ako bismo jutros izašli iz kuće i napolju ugledali pse kako lete?" ali probaću sa hipotetičkim odgovorom...Kako bi Đovak odigrao smeč protiv Fonjinija u finalu USO zavisi od brojnih faktora, od kojih je prvi taj da se Fonjini plasira u finale USO. Ali ako posmatramo bilo kog protivnika u bilo kom meču, smeč zavisi od tehničke osposobljenosti za isti, zatim trenutne inspiracije, iscrpljenosti, rezultata, psihološkog pritiska, prethodnih dešavanja u meču i naravno onog ko stoji sa druge strane mreže. Jer dok ti pada loptica na smeč, a sa druge strane je 1 Nadal, tvoj fokus nije samo na tome da pravilno prebaciš lopticu na drugu stranu i onda popaseš kontru pravo kroz uši. Ti u isto vreme moraš da brzinom mikroprocesora računaš gde da udariš, da li desno ili levo, da probaš da krajičkom oka provališ šta ovaj anticipira tj. gde će da proba da te sačeka i da onda u poslenjem momentu probaš da odigraš na suprotnu stranu, pa onda to mora da bude snažan udarac kako ga ovaj u slučaju dobre anticipacije ne bi stigao, pa mora da bude i precizan da ne bi on došao u situaciju da sa sredine terena bira gde će da ti sune spin forhend. Sve te procene i pripreme moraš da obaviš u dve sekunde, a u trećoj da zvizneš smeč koji protivnik neće moći da vrati. Nemaš vremena za predomišljanje. Meni na amaterskom nivou igranja tenisa 9 od 10 laganih smečeva ne uspeva ukoliko krenem da menjam prvu misao. Ako od prvog trenutka ostanem maksimalno skoncentrisan, ubacujem 6 ili 7 komada od kojih je možda jedan neuhvatljiv a sve drugo protivnik lagano vraća pa se opet koljemo.Summa sumarum, taj smeč uopšte ne zavisi od glave, psihe ili čega već, nego isključivo od težine izabranog udarca koja, opet, direktno zavisi od kvaliteta protivnika. Protiv Nadala se moraju igrati najzahtevniji smečevi (i svi drugi udarci), protiv Fonjinija ne moraju. I to je to.
Link to comment
Sad čitam Rafinu izjavu posle meča u kojoj Novaku predviđa penziju (nije baš rekao kada , ali svejedno). Malo bezobrazno, zar ne. Mislim, kada se Nadal prošle godine povredio i nije igrao 7 meseci, i kada mu je kao bila u pitanju karijera, Novak nijednom nije ništa ni slično rekao. Uz ono prećenje prstićem, ovo je druga javno ljigava poruka Novaku, a stvarno ne vidim da ima ikakav razlog, sem možda teško povređene sujete iz 2011.
jel moze link za ovo? ja nigde nisam cuo ni uspeo da procitam nista od ovoga.
Link to comment

vidim, mnogo ste se nervrali noćas. ja otišo da spavam na ribrejku u drugom.glavni utisak igre (do tada!) je da je novakov glavni problem bio kako izbeći slanje loptice na rafin forhend (što je i razumljivo). u tom smislu, rafa je imao strašno dobro pripremljenu taktiku: slajs paralela na novakov bekhend. novakov redovni odgovor je bio bekhend dijagonala (pošto je ona najsigurnije rešenje u toj poziciji a on je ionakao nakamarao bruka neiznuđenih grešaka) i - eto rafe na forhendu, eto otud top-spina, eto otud vinera. ne znam kako su se stvari dalje odvijale ali tada sam imao utisak da se rafa pripremio kao za kvalitetnu šahovsku partiju.

Link to comment
Summa sumarum, taj smeč uopšte ne zavisi od glave, psihe ili čega već, nego isključivo od težine izabranog udarca koja, opet, direktno zavisi od kvaliteta protivnika. Protiv Nadala se moraju igrati najzahtevniji smečevi (i svi drugi udarci), protiv Fonjinija ne moraju. I to je to.
Ne bih se uopšte složio. Novaku je ™ postala prodaja smečeva, a neki od tih promašaja su bili jednostavno na nivou amaterskog tenisa i koštali ga možda čak i nekih pobeda (OI vs Nadal, i sl). Kada mu neko da visoku loptu, svako ko ga iole poznaje momentalno napuni gaće i svi čekamo da se neko sranje desi, a to se nažalost često i ostvari. Takođe, nema ti tu šta da gledaš gde je protivnik više nego obično, kao i ko je preko, ako mu sedne kako treba, ovaj preko em treba da ga pročita, em treba da je smiri jer loptica tada ide ekstremno btzo, itd. Ako ćemo u detalje, loptica ide visoko pre smeča, pa čeka da odskoči, dakle ima vremena da odahne, da pogleda, namesti se i nacilja, sve po redu. Ne znam koji je meč bio, ali se sećam da se toliko pogubio kada je lopta krenula visoko da je nije čak pustio da odskoči što bi mu duplo olakšalo posao, već je opalio po njoj onako na prvu, kao neko ko je prvi put izašao na teren i naravno zabio je u mrežu.Ne volim da budem isključiv, moguće i da si u pravu, ali meni sve to liči na klasičan sindrom panike. Jao, toliko sam ga zasro, opet ću, i doviđenja. Ako ima snage da trči ko na spidu i da 30i udarac u napravi winner iz izgubljenog poena bekend dijagonalom ili nekim udarcem koji iziskuje zaista ekstreman napor tela, onda ne vidim što bi mu bilo problem da se namesti na smeč i zakuca je, barem u teren u 10om udarcu poena.
Link to comment

Stvar je u tome što prilikom smeča, za razliku od ostalih udaraca u trenutku gledanja u lopticu, protivnik nije u vidokrugu. Što kaže beowl, na amaterskom nivou, ne padne ti na pamet da gledaš gde će protivnik (osim ako baš ne krene previše rano više u formi predaje).Doduše, sad videh ovaj Arkadijin link i smesta se povlačim iz ove diskusije uz napomenu da ova izjava i integralni javni opus Fedala su za našeg kukavnog Noleta pojam civilizacije i fer pleja.

Link to comment

brate mili.edit: niti u ovoj izjavi ima ista ruzno niti je u djokovicevim bilo bilo cega ruznog, kad je on pobedjivao. otiso test realnosti globalno u qrac, koliko mogu da vidim.

Edited by ikar
Link to comment

Meni je potpuno suludo da neko ovu Rafinu izjavu tumaci zlonamerno. Jest da ga beskrajno cenim kao sportistu i tenisera, ali se zaista trudim da je citam bez subjektivnosti. Ja mislim potpuno suprotno, da je to izjava koja pokazuje koliko on ceni Novaka i potvrdjuje njihov medjusobni odnos i postovanje. Mislim, sta bi za vas bio veci kompliment od toga da vam jedan od najvecih ikada kaze da ga terate da podize svoju igru vise nego bilo koji drugi protivnik i da cete, kada se povucete, ostati zapamceni kao jedan od najboljih tenisera u istoriji?! Kapiram potrebu da se oplete po protivniku, al ovo je "malo" besmisleno.

Link to comment
ako je prevedeno ovo:
El español Rafa Nadal, que esta madrugada se proclamaba campeón del US Open, ha asegurado que es "emocionante" volver a alzar el trofeo, y más ante un rival como el serbio Novak Djokovic, un "jugador impresionante" que siempre le lleva a "límites extremos"."Es un momento muy emocionante, todo el equipo sabe lo importante que es para mí jugar este partido ante Djokovic", declaró el balear antes de recibir el trofeo que le acreditaba como campeón de la cita. Además, reconoció que el balcánico, número uno del mundo, siempre le crea dificultades en todos sus enfrentamientos. "Me lleva a límites extremos en mi juego, es un jugador impresionante", indicó.Por último, tuvo unas palabras de elogio para rival en la final del torneo estadounidense. "Llevas una carrera impresionante. Vas a ser uno de los mejores de la historia de este deporte, este año y los siguientes", concluyó.
a izgleda da jeste, ni u slobodnom prevodu nema mesta za halucinacije o penzionisanju. cisti hvalospevi od strane Nadala.vise nego dobar odnos, uostalom takav je uvek i bio. svaka cast obojici.
Link to comment
Pıtanje zvuči kao: "Šta bi bilo ako bismo jutros izašli iz kuće i napolju ugledali pse kako lete?" ali probaću sa hipotetičkim odgovorom...
ja bih uzeo slobodan dan i vratio se spavati
brate mili.edit: niti u ovoj izjavi ima ista ruzno niti je u djokovicevim bilo bilo cega ruznog, kad je on pobedjivao. otiso test realnosti globalno u qrac, koliko mogu da vidim.
++
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...