Jump to content
IGNORED

US Open PbP


renne

Recommended Posts

  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    70

  • renne

    58

  • harper

    52

  • dùda

    43

Top Posters In This Topic

Zar Cetojevic nije nutricionista..otkrio da je ovaj alergican na gluten, napravio mu jelovnik i cao..sta vise ?A sta ako je Jelena problem..odvlaci ga previse od tenisa svojim idejama i ciljevima..a on srecan sa njom, uprkos rezultatima ?
Da, čovek je nutricionista. Čitao sam intervju sa novakom (poduži) pre par godina, gde je pomenuo da se njegova uloga ne završava na nutricionizmu. Rekao je da puno razgovaraju, čini mi se da je pričao o nekim tehnikama opuštanja i meditacije.Ono što mi je najviše tog trena zadržalo pažnju je utisak koji sam stekao po završenom čitanju - to nigde nije eksplicitno napisano, ali sam jednostavno to osetio - način na koji je govorio o njemu, kontekst u koji ga je stavljao - je da mu on (tada) jednostavno puno znači i da sa njim "prolazi" stvari koje drugi "specijalisti" (treneri, sparing partneri, fizioterapeuti, itd) jednostavno ne dotiču.Zato sada ovo uopšte i pominjem.
Link to comment

Razlog je delimicno zasicenje sto mu stvara frustraciju. Eto, to ja mislim. Kao sto i hl slicno misli. Mozda on nikada vise ne nadje motiv da grize kao ranije. Mada, niko nema konstantnost kao Novak Tako da ne mislim da nema motiva. On je ove godine uzeo GS. I bio je u jos dva finala GS i jednom 1/2f. Niko nema takve rezultate.Podbacio je na Mastersima, sto ce ga kostati i prvog mesta. Ali na GS je dobar.

Link to comment
laki +1bergasa - hvala sto si mi objasnio u cemu je moj problem, osjecam da je izljecenje vec krenulo (evo, vec od sjutra cu da pocnem da navijam za tenis, a ne za nekog tenisera...) :isuse:harpere - ti stvarno mislis da ce dodatno grijanje stolice (ako te dobro razumijem, tj. ako pod tim mislis bolja fizicka sprema, biciklica oko monte karla, itd) biti dovoljno? COVJEK IMA PROBLEM U GLAVI. to je nesto sto se ne moze kvantifikovati, kako rece laki. pa novak je sebi i poceo da pravi ime kad je kao dvadesetogodisnjak, sigurno upola manje izdrzljiv nego sad, jednostavno ODBIJAO DA IZGUBI kljucne poene u mecu. a veceras je imao realizaciju brejk lopti 1/7 (ako nisam koju zaboravio) dok je rafu (kome svaka cast, da ne bude zabune) i na set loptu za prvi set i na mec loptu CASTIO po jednom neiznudjenom greskom. ti stvarno mislis da biciklica to rjesava? vjeruj mi, posto navijam za novaka (a ne za tenis), stvarno bih volio da si u pravu. ali bojim se da nisi
Aha. Pa je zbog toga predavao citave meceve pod, u najblazu ruku, misterioznim okolnostima.U sportu sve polazi iz dobre fizicke pripreme. Kad mozes da uradis sve sto pozelis i to mozes da radis satima, mozak to brzo prihvati kao dragog prijatelja. Cela ta famozna 2011. godina je krenula nakon sto je Novak konacno razresio neke zdravstvene probleme koji su ga ometali da bude fizicki maksimalno spreman, ostalo je doslo samo po sebi. To je ono kad sportista izjavi - znao sam da ce se tezak rad na kraju isplatiti. A kad kaze "tezak rad" sigurno ne misli na iscitavanje Frojdovih antropoloskih eseja. Bilo bi dobro kad bi postojao taj rad da covek moze da kaze sebi - e, sad cu da budem mentalno jak - i da krene da jebe kevu, ali takva vrsta cetojevica ne postoji. To su zaludjivanja.Da me sad Freak ne sa'vata iza coska, ja ne mislim da on slabo radi jer ne mozes slabo da radis a da budes u vrhu sporta kakav je tenis. Samo mislim da to koliko i sta radi ocigledno nije dovoljno da bi bio najbolji igrac na svetu. Ja to govorim zato sto mislim da je Novakov pik veci i od Nadalovog i od bilo cijeg. Kad taj pik bude mogao da drzi onoliko dugo koliko mu je potrebno da osvaja finala na nacin na koji ih je 2011. osvajao, onda ce ih i osvajati. Dotle ce biti tu i tamo nekih turnira ali nista revolucionarno.
Link to comment

ovo veceras je licilo na neke ranije njihove meceve kada je nole dobijao po 1 set na cisto savrsenstvo od igreali je skoro nemoguce drzati taj nivo dugo, to je jasno ko dannovak da bi ponovo poceo da dobija rafu mora da bude spreman kao gladijator, tj da bude u stanju da osim savrsene napadacke igre igra i cekalicu i sve sto treba i da zna da sve to moze da izdrziono sto nama izgleda kao nesigurnost i mentalni pad, pre ce biti nemogucnost fizicka da se igra 5 sati na tom nivouA svest o tome unosi nervozu i nesigurnost, kao sto i svest o tome da imas snagu za dugacak mec omogucava opustenost u igri i strpljivostZato mislilm da je harper 100 % u pravu

Link to comment

e pa to je ta neuhvatljiva nijansa, znaci (lupam) ima motiva da se takmici, da se gnjavi s tim tenisom i treniranjem i glupostima cijelu godinu, da se bori i izvlaci iz gotovo izgubljenih situacija, ali mozda bas taj nedostatak gladi (jer je ipak osvojio dosta toga, ukljucujuci i dva najvaznija cilja koja je sebi zadao jos kao dijete - W i no. 1) predstavlja onaj tajni sastojak koga sad vise, nazalost, nema, i zbog koga u njegovoj igri nema vise onog killer mode-a, a bez njega on vise nije u stanju da pobjedjuje najjace protivnike.ono sto mene brine je (ovo opet lupam, nagadjam, jasno je da ne mogu znati) sto je on izgleda svjestan tog problema, ali mu to ne pomaze da ga se rijesi, vec naprotiv - pojacava mu nesigurnost i smanjuje samopouzdanje. otud i sporadicni porazi od nekih drugoklasnih protivnika (izner, dimitrov, pa i berdih)edit - ovo je trebalo da ide ispo zaz-pijevog posta o zasicenosti/motivisanosti

Edited by Pantelija jr
Link to comment
e pa to je ta neuhvatljiva nijansa, znaci (lupam) ima motiva da se takmici, da se gnjavi s tim tenisom i treniranjem i glupostima cijelu godinu, da se bori i izvlaci iz gotovo izgubljenih situacija, ali mozda bas taj nedostatak gladi (jer je ipak osvojio dosta toga, ukljucujuci i dva najvaznija cilja koja je sebi zadao jos kao dijete - W i no. 1) predstavlja onaj tajni sastojak koga sad vise, nazalost, nema, i zbog koga u njegovoj igri nema vise onog killer mode-a, a bez njega on vise nije u stanju da pobjedjuje najjace protivnike.ono sto mene brine je (ovo opet lupam, nagadjam, jasno je da ne mogu znati) sto je on izgleda svjestan tog problema, ali mu to ne pomaze da ga se rijesi, vec naprotiv - pojacava mu nesigurnost i smanjuje samopouzdanje. otud i sporadicni porazi od nekih drugoklasnih protivnika (izner, dimitrov, pa i berdih)
Nista ti porazi od slabijih igraca ne znace. Tenis je zajeban sport. Igras ga cele godine i cudo bi bilo da ti se ne desi da par puta na nekim manjim turnirima jednostavno dignes ruke kad ti ne ide. Ono sto vidim kao problem je to sto je poslednja dva GS finala izgubio veoma lako od direktnih konkurenata za sam vrh.
Link to comment

harpere, ne moras da crtas, kapiram sto govoris - samo se ne slazem. vjerovatno novak jeste manje fizicki spreman nego '11, i vjerovatno i to utice na njegovu znacajno umanjenu (da ne kazem nepostojecu) mentalnu cvrstinu, samo ja ne vidim da je to jedini, pa cak ni najznacajniji dio problema. nazalost. jer da jeste, onda bi i rjesenje bilo lako - sjedi na biciklicu pa vozi.novaku 2013. treba 5- 6 brejk lopti da napravi brejk (sto MOZDA moze da prodje protiv nekoga ko se ne zove nadal, mari i sl.)novak 2013. gubi otprilike svaki drugi TB.novak 2013. voli da odservira DF na protivnikov BPali novak cak i 2013. ima snage (fizicke) za pet setova, 4+ sati igre protiv nekoga ko se ne zove nadal, itd.

Link to comment

Ovo je veoma emotivan trenutak za mene. Ceo tim zna koliko mi je ovaj meč značio. Poseban je osećaj igrati protiv Novaka. Niko ne može da podigne moju igru kao Novak. On je neverovatan igrač, ima neverovatnu karijeru, i siguran sam da će, kada odluči da se povuče, to učiniti kao jedan od najboljih u istoriji”, istakao je Nadal tokom ceremonije proglašenja pobednika na US Openu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...