Jump to content
IGNORED

US Open PbP


renne

Recommended Posts

Fizička sprema nije presudna za nabijanje smeča u mrežu sa dva metra. Za to je isključivo odgovorna psiha.
Al' zamalo.Probaj da sat vremena trčiš levo-desno bez prestanka, mlatarajući pri tome grafitnom napravom po okruglim gumenim objektima težine 60 grama u cilju slanja istih što većom brzinom u što udaljenije uglove terena.Onda izadji dva metra ispred mreže i zabodi pravilan smeč kojim se osvaja poen. Čisto da osetiš kakv rutina™ je u pitanju. Naravno pod uslovom da si posle deset minuta gore opisanog trčanja i nameštanja još uvek na terenu a ne na odeljenju za reanimaciju.Za forumske psihologe jedno pitanje: da li biste možda, eventualno, dozvolili mogućnost da je ovo "Nadalova godina" (ili makar tromesečje, uz tromesečje na šljaci), kao što je 2011-ta bila Djovakova? Počnite od toga da je Nadal svemirski teniser, skoro pa nepobediv kiborg i ubica, nešto što se radja jednom u sto godina. E, kada je onomad Djovak tokom čitave sezone nemilosrdno peglao tog i takvog Nadala gde god ga je sreo, nešto se ne sećam da je bilo postavljeno pitanje Nadalove glave i psihe, u fazonu: "On je bolji i zna da je bolji, ali se mentalno raspadne kada vidi srpskog demona sa druge strane". Može i tako da se gleda, zar ne? I da se kaže da je Nadal u medjuvremenu pronašao način da izvuče svoju mentalnu snagu, suoči se sa demonom i pošalje ga na No. 2. Jok, more. Tada je sve bilo u fazonu dobar je Rafara ali Djovak je kralj i večito će biti kralj. I koliko god se neko drugi potrudio i odricao kako bi mu malkice pomrsio kraljevske konce, moći će samo da ga fafa sve dok je Djovakova psiha™ na nivou. Ako ikada posle 2011-te izgubi GS, to će biti samo zato što je u glavi odlučio da ga izgubi a ne zato što je onaj drugi npr. u glavi odlučio da ga dobije.Romantično stanovište, priznajem. Ali prilično nepošteno prema Djovaku a vrhunski nepošteno i nipodaštavajuće prema njegovim kolegama iz Top10.
Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    70

  • renne

    58

  • harper

    52

  • dùda

    43

Top Posters In This Topic

Nisam gledao meč, ali oko smeča.Đoković previše često pravi grešku iz smeča. Ćešće nego iz nekih manje komplikovanih situacija. Rekao bih da to nema odlučujuće uzroke ni u jednom ni u drugom (mislim na fizičku pripremljenost i na psihu). Posle promašenog smeča on je u stanju da pretrči bogaoca i da šibne viner iz izgubljene pozicije. O psihi mi je postalo mrsko da čitam posle svakog izgubljenog meča.Ukratko, smeč mu je slaba tačka. Tehnika pre svega. Kao Ani izbačaj loptice pri servisu.

Link to comment

@beow, slozila bih se sa tobom u mnogo cemuIpak, ono sto mnogima ostavlja gorak ukus je pretpostavljam uverenje da je novak u ogoljeno tehnickom smislu bolji od nadalaJa isto tako mislim, sto recimo ne mislim za federeraOsim toga, videli smo ko mu je jedini pomutio planove tada na rgNadal je te 2011-te bio mozda i bolji nego ovih dana i to bi mu bila godina karijere da se nije desio novak 2011Naravno, tenisera cini sve skupa i da nije tako, bilo bi skroz nezanimljivone moze se godinama biti na vrhuncu forme, to je jasnoBice tu jos klackalica, svkako

Link to comment

Jedno hipotetičko pitanje; da li bi je, u istoj situaciji kao sinoć, zakucao u mrežu da je sa druge strani bio, npr. Fonjini? Isto prošlo pet sati, iscrpljen, itd?

Link to comment

pa verovatno ne bi ali to je potpuno razumljivoProtiv fonjinija bi taj udarac igrao pod mnogo manjim pritiskom jer je realna pretpostavka da ako ga i promasi, dobice drugu priliku da stvar ispravi sto sa nadalom svakako nije slucaj

Link to comment
Nisam gledao meč, ali oko smeča.Đoković previše često pravi grešku iz smeča. Ćešće nego iz nekih manje komplikovanih situacija. Rekao bih da to nema odlučujuće uzroke ni u jednom ni u drugom (mislim na fizičku pripremljenost i na psihu). Posle promašenog smeča on je u stanju da pretrči bogaoca i da šibne viner iz izgubljene pozicije.O psihi mi je postalo mrsko da čitam posle svakog izgubljenog meča.Ukratko, smeč mu je slaba tačka. Tehnika pre svega. Kao Ani izbačaj loptice pri servisu.
i ne samo to, vec mu svi protivnici jako lako procitaju stranu u koju ce smecovati ili zveknuti lopticu kad padne visoko i polako na pola terena. on jednostavno nema dobar pregled terena u tom momentu i vrlo cesto gubi vec skoro dobijene poene. sinoc je tri puta gubio poen u situaciji kad je nadal morao da se odluci za jednu stranu a drugu ostavi praznu. to sam, recimo, kod federera jako retko vidjao. on uspe nekako u poslednjoj sekundi da vidi gde je protivnik i da posalje lopticu u suprotnu stranu.
Link to comment
Mislim da je ova malodusnost u poslednjih nekoliko meseci produkt toga da je upao u rutinu nakon sto je ispunio vecinu teniskih ciljeva, cega sam se i bojao nakon te spektakularne 2011. godine. Treba mu novi izazov, nesto sto ce ga naterati da zagrize. Ne treba zaboraviti da je on vec dosta dugo prvi igrac na svetu, da ima fantastican kontinuitet koji je pre njega toliko dugo imao samo Federer. Novak je u samom teniskom vrhu vec dugih, dugih pet godina i za sve to vreme nije imao nijednu nadalovsku ili marijevsku pauzu. U ovako komplikovanom, teskom i na citavu godinu razvucenom sportu to je uspeh sam po sebi.
:Hail:U centar.
Link to comment
Jedno hipotetičko pitanje; da li bi je, u istoj situaciji kao sinoć, zakucao u mrežu da je sa druge strani bio, npr. Fonjini? Isto prošlo pet sati, iscrpljen, itd?
To hipotetičko pitanje apsolutno nema veze sa time što pokušavaš da impliciraš (da se usrao).Naravno da će protiv Nadala duže da čeka i više da rizikuje. Ili protiv Mareja, koji čini mi se ima najbolju anticipaciju.
Link to comment

Sad čitam Rafinu izjavu posle meča u kojoj Novaku predviđa penziju (nije baš rekao kada , ali svejedno). Malo bezobrazno, zar ne. Mislim, kada se Nadal prošle godine povredio i nije igrao 7 meseci, i kada mu je kao bila u pitanju karijera, Novak nijednom nije ništa ni slično rekao. Uz ono prećenje prstićem, ovo je druga javno ljigava poruka Novaku, a stvarno ne vidim da ima ikakav razlog, sem možda teško povređene sujete iz 2011.

Link to comment

U bre, sad ni Nadal ne valja.Inače, slučajno sam zatekao statistiku jednog seta. Nadal je dobio set sa 6 vinera i isto toliko neiznuđenih i 52 procentom prvog servisa. Pritom ni Đoković nije imao više grešaka nego vinera, a imao je oko 75 % servisa. Neverovatno.

Link to comment

meni se cini da je nadal finale igrao defanzivnije nego na 2 mastersa pre us opena, i nego prethodne meceve na ovom turniru. svi su pricali kako je podigao agresivnost, stajao je blize kod vracanja servisa, i veoma cesto je igrao paralele (pa i protiv djokovica u montrealu) cak i sa bekhend strane. plus protiv kolsrajbera i gaskea bekhend slajs je koristio veoma retko, dok ga je sinoc bas forsirao.po taktici koju je njegov tim smislio, ovaj mec mnogo podseca na duele iz perioda 2008.-2010., gde djokovic ima puno vise direktnih poena, ali ne moze da izdrzi citav mec u tom ritmu.inace, prosto je neverovatno koliko ljudi (ne mislim samo na forum) ne moze da prihvati cinjenicu da neko igra bolje od djokovica, pa se reakcije krecu od ljutnje, preko besa cak i omalozavanja, kao da je covek namerno izgubio.

Link to comment
Sad čitam Rafinu izjavu posle meča u kojoj Novaku predviđa penziju (nije baš rekao kada , ali svejedno). Malo bezobrazno, zar ne. Mislim, kada se Nadal prošle godine povredio i nije igrao 7 meseci, i kada mu je kao bila u pitanju karijera, Novak nijednom nije ništa ni slično rekao. Uz ono prećenje prstićem, ovo je druga javno ljigava poruka Novaku, a stvarno ne vidim da ima ikakav razlog, sem možda teško povređene sujete iz 2011.
Uvek mi je bio simpaticniji Federer koji mu je otvoreno stavljao do znanja sta ga zulja nego Nadal.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...