Jump to content
IGNORED

US Open PbP


renne

Recommended Posts

  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    70

  • renne

    58

  • harper

    52

  • dùda

    43

Top Posters In This Topic

koliko smaraju oni sto novaka napusavaju, istim intenzitetom smaraju i oni sto mi izigravaju drvenog advokata. djokovic je drugi set i prvu polovinu treceg odigrao neverovatno. smaracu je tada bulja zvakala one gace koje stalno kopa iz iste. umesto u tim trencima da ga dokusuri, djokovic pravi bedne greske i vraca smaraca u mec. kad nije hteo novak da pobedi, ima ko hoce. jbg, bice bolje.

Link to comment
Iznosim samo svoj stav, mozda je nekom kompenzacija ali to nema nikakve veze sa ovom pricom.
moj komentar nije bio tebi direktno upucen, vec se odnosio na generalnu atmosferu koja se pravi oko djokovica.ja sam totalno nezaintersovan za tog coveka i za tenis uopste i zato verujem da mogu mogu relativno hladne glave da sagledam ono sto smo gledali veceras. nadal je igrao kao masina. novak je na momente bio fantastican ali nije mogao da odrzi toliko visok nivo igre dovoljno dugo. kraj price.
Link to comment

Covjece bozji, niko ga ne odbacuje, tj. bar za sebe mogu da pricam, nego jednostavno stitim svoje krhko mentalno zdravlje time sto odbijam da i dalje pratim nesto sto mi predstavlja nepresusni izvor nervoze. Jebi ga, ne mogu vise da ga gledam, prosto previse pizdim kad pocnu njegove (sve cesce i sve duze) zute minute. Ja i dalje navijam za njega i zelim mu sve najbolje, i rado cu citati o njegovim pobjedama, ako ih ikad vise bude, ali jednostavno ne mogu vise da ga gledam kako se predaje igracima koji su samo na planu mentalne cvrstine bolji od njega. Ok, znam da je i to vrlo bitan (ako ne i najbitniji) dio talenta, ali da ga jebem, kad se sjetim kako je ovaj jadnik igrao 2011., pa kad me on i sam podsjeti na to kratkim epizodama savrsene igre, tesko mi je da svarim prizor u kome mu par minuta kasnije nesto kvrcne u glavi i on pocinje da ispucava lopte u aut, ili u mrezu, ili nadalu na reket...Znaci, nikakva fizicka sprema, nikakav (znacajno) podignuti nivo kvaliteta protivnika, sve je u onoj sirotoj glavi...

Link to comment
pola sata je djokovic bio na spektakularnom nivou, krajem drugog i pocetkom treceg seta, ostatak je drzao nadal. silne novakove greske su bile posledica nemogucnosti da bilo kako dobije poen osim vezivanjem 2-3 savrsena udarca, sve ostalo je stizao i dobijao rafa. kasnije ide klasika, upadanje u duboki mentalni kanal, skracivanje poena, greske itd.rafa je trenutno br.1 definitivno.poen od 54 razmene je bio spektakl!
Upada i Rafa u kanal, pocinje da gresi i nervoza, kada ga Novak stisne. Primer je pocetak treceg seta. A, onda Novak pokloni gem Rafi umesto da napravi dupli brejk. I, onda Rafa krene da se dize. Nesto slicno se desilo na RG 2013 u petom setu.Da ne govorim vec o cuvenom ulasku u mec, gde redovno gubi prvi set, iako je od ogromnog znacaja.Takodje, Novak je izgubio bh paralelu, udarac kojim je dobijao Nadal tokom 2011. Sa tim udarcem je zavrsio drugi set. I, mislim da ga posle nije bilo. On bi oterao Nadala daleko a onda i udario bh paralelu, sto je izludjivalo Nadala. Toga nema sada. Razlog je, verovatno, samopouzdanje u taj udarac koji je izgubio. Edited by Zaz_pi
Link to comment

U ovom trenutku Nadal je jednostavno bolji teniser od Novaka i to je to. Novak moze da bude bolji od Nadala ali za tako nesto je potrebno da uradi ono sto je Nadal uradio kad ga je Novak dobijao u serijama - da dodatno zagreje stolicu i pozeli da ponovo bude najbolji teniser na svetu. Nadal ga nece pustati iz saka i mlatice ga gde stigne sto surovije moze, tako da sada ostaje da vidimo koliko je Novaku stalo da ne bude dzak za boksovanje. Prvo mesto vise nije ni bitno jer je jasno ko je najbolji na svetu. Uostalom, ne bi me zacudilo da se Nadal veoma brzo priseti svojih bolesnih kolena i napravi novu pauzu.

Link to comment
Covjece bozji, niko ga ne odbacuje, tj. bar za sebe mogu da pricam, nego jednostavno stitim svoje krhko mentalno zdravlje time sto odbijam da i dalje pratim nesto sto mi predstavlja nepresusni izvor nervoze. Jebi ga, ne mogu vise da ga gledam, prosto previse pizdim kad pocnu njegove (sve cesce i sve duze) zute minute. Ja i dalje navijam za njega i zelim mu sve najbolje, i rado cu citati o njegovim pobjedama, ako ih ikad vise bude, ali jednostavno ne mogu vise da ga gledam kako se predaje igracima koji su samo na planu mentalne cvrstine bolji od njega. Ok, znam da je i to vrlo bitan (ako ne i najbitniji) dio talenta, ali da ga jebem, kad se sjetim kako je ovaj jadnik igrao 2011., pa kad me on i sam podsjeti na to kratkim epizodama savrsene igre, tesko mi je da svarim prizor u kome mu par minuta kasnije nesto kvrcne u glavi i on pocinje da ispucava lopte u aut, ili u mrezu, ili nadalu na reket...Znaci, nikakva fizicka sprema, nikakav (znacajno) podignuti nivo kvaliteta protivnika, sve je u onoj sirotoj glavi...
Problem u tebi i tebi slicnima je sto vi ne navijate za tenis nego za Novaka.
Link to comment
Doktore pomagaj!Kakva ste vi ekipa ludaka :lolol: Mogli biste nekog doktora angažovati pa na grupnu terapiju kod njega.
Pominjem Četojevića jer je OČIGLEDNO da mu je taj period dok su sarađivali bio najuspešniji. Ponavljam, OČIGLEDNO je da je pad krenuo nakon njihovog razlaza. Pre svega i prvenstveno na psihičkom planu.Novak je nekada bio pre svega psihički jak igrač, a tek onda sve ostalo. Sada je ta mentalna snaga nestala, i on u mečeve sa najvećim rivalima ulazi potpuno stegnut, bez vere da može da pobedi.Da li bi npr. Rafa, na njegovom mestu, praktično predao meč i odigrao preko kurca zadnjih par gemova?To je valjda i najbolja ilustracija izrečenog - da zaista veruje u sebe igrao bi punom snagom dok god postoji i teoretska šansa da dobije.Ljudi su različiti, ne postoji univerzalna formula za uspeh. Ne računajući hiljade sati rada i treninga, postoje i stvari koje se teško mogu kvantitativno izmeriti, ali čiji uticaj i te kako deluje na vrhunskog sportistu, na psihičkom planu. Kod nekog je to molitva, kod nekoga srećna čarapa, a kod nekog trećeg, da karikiram, dr. Četojević.Zaista je tužno posmatrati čoveka za koga se zna da je kadar za vrhunske domete kako jednostavno nije kadar da se izbori sa samim sobom.
Link to comment
U ovom trenutku Nadal je jednostavno bolji teniser od Novaka i to je to. Novak moze da bude bolji od Nadala ali za tako nesto je potrebno da uradi ono sto je Nadal uradio kad ga je Novak dobijao u serijama - da dodatno zagreje stolicu i pozeli da ponovo bude najbolji teniser na svetu. Nadal ga nece pustati iz saka i mlatice ga gde stigne sto surovije moze, tako da sada ostaje da vidimo koliko je Novaku stalo da ne bude dzak za boksovanje. Prvo mesto vise nije ni bitno jer je jasno ko je najbolji na svetu. Uostalom, ne bi me zacudilo da se Nadal veoma brzo priseti svojih bolesnih kolena i napravi novu pauzu.
To je to.
Link to comment

Samo da podsetim zainteresovane cetojevicevce da je Novak zaradio nadimak "escape artist" daleko nakon sto je dobri doktor napustio njegov stab. Dakle, nije tacno da je odlaskom Cetojevica izgubio veru da moze da preokrece meceve pre nego sto se odigra poslednji poen. Mislim da je ova malodusnost u poslednjih nekoliko meseci produkt toga da je upao u rutinu nakon sto je ispunio vecinu teniskih ciljeva, cega sam se i bojao nakon te spektakularne 2011. godine. Treba mu novi izazov, nesto sto ce ga naterati da zagrize. Ne treba zaboraviti da je on vec dosta dugo prvi igrac na svetu, da ima fantastican kontinuitet koji je pre njega toliko dugo imao samo Federer. Novak je u samom teniskom vrhu vec dugih, dugih pet godina i za sve to vreme nije imao nijednu nadalovsku ili marijevsku pauzu. U ovako komplikovanom, teskom i na citavu godinu razvucenom sportu to je uspeh sam po sebi.

Link to comment
Pominjem Četojevića jer je OČIGLEDNO da mu je taj period dok su sarađivali bio najuspešniji. Ponavljam, OČIGLEDNO je da je pad krenuo nakon njihovog razlaza. Pre svega i prvenstveno na psihičkom planu.
Zar Cetojevic nije nutricionista..otkrio da je ovaj alergican na gluten, napravio mu jelovnik i cao..sta vise ?A sta ako je Jelena problem..odvlaci ga previse od tenisa svojim idejama i ciljevima..a on srecan sa njom, uprkos rezultatima ?
Link to comment

laki +1bergasa - hvala sto si mi objasnio u cemu je moj problem, osjecam da je izljecenje vec krenulo (evo, vec od sjutra cu da pocnem da navijam za tenis, a ne za nekog tenisera...) :isuse:harpere - ti stvarno mislis da ce dodatno grijanje stolice (ako te dobro razumijem, tj. ako pod tim mislis bolja fizicka sprema, biciklica oko monte karla, itd) biti dovoljno? COVJEK IMA PROBLEM U GLAVI. to je nesto sto se ne moze kvantifikovati, kako rece laki. pa novak je sebi i poceo da pravi ime kad je kao dvadesetogodisnjak, sigurno upola manje izdrzljiv nego sad, jednostavno ODBIJAO DA IZGUBI kljucne poene u mecu. a veceras je imao realizaciju brejk lopti 1/7 (ako nisam koju zaboravio) dok je rafu (kome svaka cast, da ne bude zabune) i na set loptu za prvi set i na mec loptu CASTIO po jednom neiznudjenom greskom. ti stvarno mislis da biciklica to rjesava? vjeruj mi, posto navijam za novaka (a ne za tenis), stvarno bih volio da si u pravu. ali bojim se da nisijbg, prvo postovah, pa onda procitah tvoj posljednji post. vidim da se manje vise slazemo da je problem u glavi, ali ga ne dozivljavamo podjednako (melo)dramaticno. jbg, ja kad navijam za nekoga hocu da taj neko pobjedjuje, posebno ako je vec vise puta dokazao da ima igru za to. zbog toga mi je ova novakova prolongirana gubitnicka serija izuzetno frustrirajuca. mozda je bolje da jednom stvarno budem karakter i batalim gledanje tenisa

Edited by Pantelija jr
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...