Jump to content
IGNORED

Umro Mirko Kovač


smorenko

Recommended Posts

Kako ih to ova rečenica "izjednačava"?

Ostao je još samo Filip David iz onog malog kružoka (Kiš, Pekić, David, Kovač).
Da li su bili deo istog kružoka? Bili su. Ende. Edited by Syme
Link to comment
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    11

  • Аврам Гојић

    10

  • Indy

    10

  • Blueberry

    9

Почео семсетар састанци, студенти наврли, не постизавам да на светом топићу који сам отворио на фудбалу напишем оно што сам хтео, а камоли овде. Оно што мене растужује је чињеница да већина левичара на овом форуму све посматра кроз наочари политике. Могло би и о томе свашта да се пише али то није битно, и на крају крајева некако је порилично досадно. Оно што сам ја хтео да напишем пробаћу да објасним на начин на који компликоване физичке феномене покушавам да објасним студентима који имају мејџор у хуманистичким наукама а морају да узму неки курс из науке као део свог програма не би ли добили диплому.Ја имам 3 другара са којима сам повезан кумствима. Један је академски вајар, један аутомеханичар, а трећи је филмски режисер. Ја променим некад осигурач на аутомогили, сијалицу која је прегорела, заменим брисаче и свећице. Да ли мене то квалификује да будем назван аутомеханичарем? Мој кум филмски режисер слика са времена на време, имао је чак и пар изложби, но није ликовни уметник штагод о томе мислио друг Ким. Надам се да капирате шта хоћу да кажем. Пекић и Киш су највећи књижевни ствараоци поратне генерације који су писали на српском језику, њихово дела прелазе границе малих провинцијалних балканских резервата. Мирко Ковач је ту негде у рангу својих земљака Шћепановића и Булатовића, реално футнота у историји књижевности, а Филип Давид није ни то, гори је чак писац него Видосав Стевановић али на срећу много мање продуктиван. Значи нема оно што сам написао везе са приватним животима, политичким ставовима, припадношћу којечему и осталим секташким глупостима. Због тога ова четворица не иду у једну реченицу која их изједначава на подофруму књижевност.
slobodan sijan?
Link to comment
Почео семсетар састанци, студенти наврли, не постизавам да на светом топићу који сам отворио на фудбалу напишем оно што сам хтео, а камоли овде. Оно што мене растужује је чињеница да већина левичара на овом форуму све посматра кроз наочари политике. Могло би и о томе свашта да се пише али то није битно, и на крају крајева некако је порилично досадно. Оно што сам ја хтео да напишем пробаћу да објасним на начин на који компликоване физичке феномене покушавам да објасним студентима који имају мејџор у хуманистичким наукама а морају да узму неки курс из науке као део свог програма не би ли добили диплому.Ја имам 3 другара са којима сам повезан кумствима. Један је академски вајар, један аутомеханичар, а трећи је филмски режисер. Ја променим некад осигурач на аутомогили, сијалицу која је прегорела, заменим брисаче и свећице. Да ли мене то квалификује да будем назван аутомеханичарем? Мој кум филмски режисер слика са времена на време, имао је чак и пар изложби, но није ликовни уметник штагод о томе мислио друг Ким. Надам се да капирате шта хоћу да кажем. Пекић и Киш су највећи књижевни ствараоци поратне генерације који су писали на српском језику, њихово дела прелазе границе малих провинцијалних балканских резервата. Мирко Ковач је ту негде у рангу својих земљака Шћепановића и Булатовића, реално футнота у историји књижевности, а Филип Давид није ни то, гори је чак писац него Видосав Стевановић али на срећу много мање продуктиван. Значи нема оно што сам написао везе са приватним животима, политичким ставовима, припадношћу којечему и осталим секташким глупостима. Због тога ова четворица не иду у једну реченицу која их изједначава на подофруму књижевност.
hvala na ovome, nisam navikao da pises onelinere pa sam ti ucitao svasta, zbog cega se izvinjavam.
Link to comment
Почео семсетар састанци, студенти наврли, не постизавам да на светом топићу који сам отворио на фудбалу напишем оно што сам хтео, а камоли овде. Оно што мене растужује је чињеница да већина левичара на овом форуму све посматра кроз наочари политике. Могло би и о томе свашта да се пише али то није битно, и на крају крајева некако је порилично досадно. Оно што сам ја хтео да напишем пробаћу да објасним на начин на који компликоване физичке феномене покушавам да објасним студентима који имају мејџор у хуманистичким наукама а морају да узму неки курс из науке као део свог програма не би ли добили диплому.Ја имам 3 другара са којима сам повезан кумствима. Један је академски вајар, један аутомеханичар, а трећи је филмски режисер. Ја променим некад осигурач на аутомогили, сијалицу која је прегорела, заменим брисаче и свећице. Да ли мене то квалификује да будем назван аутомеханичарем? Мој кум филмски режисер слика са времена на време, имао је чак и пар изложби, но није ликовни уметник штагод о томе мислио друг Ким. Надам се да капирате шта хоћу да кажем. Пекић и Киш су највећи књижевни ствараоци поратне генерације који су писали на српском језику, њихово дела прелазе границе малих провинцијалних балканских резервата. Мирко Ковач је ту негде у рангу својих земљака Шћепановића и Булатовића, реално футнота у историји књижевности, а Филип Давид није ни то, гори је чак писац него Видосав Стевановић али на срећу много мање продуктиван. Значи нема оно што сам написао везе са приватним животима, политичким ставовима, припадношћу којечему и осталим секташким глупостима. Због тога ова четворица не иду у једну реченицу која их изједначава на подофруму књижевност.
ne valja ti poredak. kish je bolji od pekica a kovac za dlaku ispod - ako uopste. al dzaba im kad je andric za tri koplja bolji od svih zajedno. a mesha za tri koplja topliji. a basara kurcu ne valja. dzaba sto zna da pise kad nema sta da kaze. i tako u nedogled.....hocu reci - to sto si napisao nije cinjenicno stanje vec tvoj ugao.menscini da treba nova tema.
Link to comment
slobodan sijan?
Слободан Шијан је изистински сликар. Мој кум ти је аматер, ентузијаста.
ne valja ti poredak. kish je bolji od pekica a kovac za dlaku ispod - ako uopste. al dzaba im kad je andric za tri koplja bolji od svih zajedno. a mesha za tri koplja topliji. a basara kurcu ne valja. dzaba sto zna da pise kad nema sta da kaze. i tako u nedogled.....hocu reci - to sto si napisao nije cinjenicno stanje vec tvoj ugao.
Књижевна критика је прецењена. :fantom:
Link to comment
ne valja ti poredak. kish je bolji od pekica a kovac za dlaku ispod - ako uopste. al dzaba im kad je andric za tri koplja bolji od svih zajedno. a mesha za tri koplja topliji. a basara kurcu ne valja. dzaba sto zna da pise kad nema sta da kaze. i tako u nedogled.....
Ne znam sta si hteo s ovim, ali bojim se da si promasio sport.
Link to comment
Ne znam sta si hteo s ovim, ali bojim se da si promasio sport.
moguce. nabacao sam nesto tek da demonstriram da je bezveze rangirati pristojne pisce. mozemo pricati o tome kome sta lezi, kome se sta dopada al to rangiranje je potpuno besmisleno. a za to bi trebala nova tema.nemam mnogo vremena pa je to optrilike dokle dobacujem.
Link to comment
Sedi Puškin u svojoj sobi i razmišlja: "U redu, ja sam genije. Gogolj je takođe genije. Ali i Tolstoj je genije, i Dostojevski, pokoj mu duši, takođe genije! Pa gde je tome kraj?" I tu je priči kraj.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Proguglah malo, pa nađoh i učesnike:

19:00 Представљање књиге Небојше Васовића „Зар опет о Кишу?“Учествују: др Мило Ломпар, Ненад Грујичић
Jako!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...