Jump to content
IGNORED

Umro Mirko Kovač


smorenko

Recommended Posts

Tamo pise da je iz "kruzoka", sto ne znaci da neko nuzno misli da su u istom rangu. (S tim se ni ja naravno ne bih slozio).
Filip David je za Slobodnu Evropu rekao da je Kovac bio, citiram, "mozda i najdarovitiji" clan te grupe pisaca, sto je zestoko in memoriam preterivanje. Prasta mu se jer mu je bio blizak prijatelj.
Link to comment
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    11

  • Аврам Гојић

    10

  • Indy

    10

  • Blueberry

    9

najbolje da su david&kovač, u istom rangu sa kišom&pekićem - semio-kepeci, nesposobni da istrtljaju smisleni, a ne nedotupavno-pretenciozni pasaž...a propos političke konjukture s početka '90ih, tip je bio obrnuto proporcionalni retard momou kaparou, slično rezultante bora ćosić versus crnčević...
Generalno poredjenja u umetnosti su budalashtina, a glede politike ne bih se slozio obzirom na vrednosti koje su branili/napadali.
Link to comment
Generalno poredjenja u umetnosti su budalashtina, a glede politike ne bih se slozio obzirom na vrednosti koje su branili/napadali.
Generalno, ovo je lupetanje na kvadrat. A glede politike na kub. Edited by Blueberry
Link to comment

poređenja spram poimanja vrednosti nečijeg dela, sve je do li budalaština, i isključivo počiva u sposobnosti da na logosu zasnovanoj "argumentaciji", privoliš što više zainteresovanih na stranu sopstvene perlokucije - na tome počiva kritika=nadgornjavanje - mene mrzi da na platformi foruma obrazlažem zašto je mirko iliterata, tako da iz perspektive mijopičnog sagledavanja narečenog, protivrečim sebi, a u stvari nepovodom njegovih političkih stavova, a kao što napisah, nemam zamerki

Link to comment
Generalno, ovo je lupetanje na kvadrat. A glede politike na kub.
Nadam se da nisi najbolje shvatio moj post, pa otud i takva i reakcija, vrlo "argumentovana".
Link to comment
Nije u pitanju atomska fizika, niti kvantna mehanika. SVAKO je stručnjak za književnost (za umetnost uopšte). Ona se kreira i postoji za svakoga, a ne za 'eksperte'.
Не бих се сложио са твојом констатацијом.Свако може да чита Достојевског или да одгледа филм од Тарковског али мало мало њих може да разуме њихов начин изражавања,а то је оно што је најбитније код конзумирања уметничких дела. Edited by Crin-Blanc 1953
Link to comment

Zlocin i kazna je metafora o iskupljenju i bludnom sinu, i ujedno solidan procedural roman. Karamazovi su hronika disfunkcionalne porodice i biblijska alegorija. Svako moze da cita Dostojevskog i da ga razume, samo je pitanje koju facetu ce razumeti. te knjige objavljivane su u nastavcima, za siroku publiku, pobogu.

Link to comment
Не бих се сложио са твојом констатацијом.Свако може да чита Достојевског или да одгледа филм од Тарковског али мало мало њих може да разуме њихов начин изражавања,а то је оно што је најбитније код конзумирања уметничких дела.
Okej što se ne bi složio.Ali ako je tako kao što misliš, onda je umetnost isključiva privilegija kongitivno obdarenih. Što ne mora nužno da bude netačno, samo što ja u to nikada nisam poverovao. U suprotnom, gledao bih isključivo SOS, VB i Žikinu ukrštenicu, a ne traćio vreme na gledanje Tran Ang Hanovih filmova, ošamićivanje pred Rembrantovim platnima, katarziranje dok slušam Sensansa, na čitanje Rjua Murakamija ili tamo nekog urugvajskog anderdoga koji mi otkriva svet svojim spektakularnim umećem baratanja slovima, čija se čarolija ne gubi čak ni u prevodu. Sve je pitanje perspektive.U stvari, ko sam ja da tvrdim bilo šta, a posebno da definišem umetnost. Jedan čika pre mnogo vekova je to učinio u knjizi koja u modernom prelomu, đuture sa uvodom, prevodom, izvodom i fusnotama nema više od 200 strana.A možda je ipak u pitanju nešto sasvim dugo...

9173662.jpg :)

Edited by Blueberry
Link to comment

Ja sam kriv za uvodjenje "eksperata" u pricu, pogresan mi je izraz. Mislio sam na one koji su intenzivno nacitani (tipa lube) i koji mogu argumentovano da porede pisca XY sa piscem AB. Meni je tesko da kazem gde je Mirko Kovac na nekoj skali "kvaliteta", ne mislim da sam dovoljno nacitan za takvo nesto. To je ono sto sam hteo reci.... ako je ipak zaista potrebna rasprava o ekspertizi za knjizevnost, mozda treba pokrenuti novi topik. Ali, mislim da sam razjasnio sta sam hteo (kao i da to jeste legitiman stav).

Link to comment
Koliki procenat Rusa je pismen (tada)?
imas onaj odlican benjaminov esej o bodleru gde, izmedju ostalog, citira mucenog sarla kada na pitanje o tome sto svoja dela objavljuje serijalno u formi zurnalistickog feljtona ovaj kaze: na prvom mestu gospodo ja sam preduzetnik :Dmislim danas cesto zaboravljamo da su klasici nekada bili moderni i nalazili se u samom srcu duha vremena.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
imas onaj odlican benjaminov esej o bodleru gde, izmedju ostalog, citira mucenog sarla kada na pitanje o tome sto svoja dela objavljuje serijalno u formi zurnalistickog feljtona ovaj kaze: na prvom mestu gospodo ja sam preduzetnik :D.
24cwifc.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...