Jump to content
IGNORED

Najprecenjeniji albumi evr


Turnbull

Recommended Posts

fak, ne bih mogao nikad ništa da kupim od RHCP. ko igračke na navijanje.
Zapravo, meni RHCP uvek okej kad ih čujem, ali jedini album koji sma ozbiljno slušao i koji mi se dopao je upraov onaj koji je prošao najgore i kod publike i kod kritike. Stvanro sam talenat :isuse:Rhcp7.jpg
Link to comment
  • Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tsai

    36

  • MocaVukotic

    32

  • kobni zelaya

    28

  • Indy

    26

Sto se Pink Floyda tice, za mene tu postoje samo dve faze: Barrett (The Piper at the Gates of Dawn, A Saucerful of Secrets) i Waters (sve posle Barreta zakljucno sa The Wall). Final Cut je cist Waters, a ono posle je Dave Gilmour (Pink Floyd je u tim slucajevima samo marka). Najdraza mi je Watersova faza, prosto mi najvise prija i najvise me gadja. Najbolji album i remek-delo bez premca je Animals i tu nema rasprave -_- Iako mogu da se slozim da je The Wall komercijalan album, ipak mi je za nijansu iza Animalsa. Mislim, zajebi ti, ali onakve teme i onakva obrada istih u komercijali i mejnstrimu, ne desava se to bas svaki dan. Nizovi The Thin Ice - The Happiest Days of Our Lives i Is There Anybody Out There? - Bring the Boys Back Home su savrseni.Ne volim te najprecenjeniji album odrednice i slicno, ali ni meni DSOTM ne znaci toliko kao neki drugi albumi. Mnogo mi je npr. drazi najpotcenjeniji ( :D ) PF album Obscured by Clouds. Opet, tu je Time, malo sta zvuci kao Time, samo ono Watersovo otkucavanje sata na basu (u uvodu pesme) uzdize pesmu na vise razine. Produkcija albuma, kao i uvek kod PF, je vrhunska. Ocigledno je naravno i da je album imao tada veliki uticaj i odjek u pop kulturi uopste, tako da mozda jesu dosadili sa njim (pogotovu na raznim listama), ali jbg. ne moze se ignorisati.Sto se tice Bitlsa, meni je vec jako dugo najdrazi Abbey Road, i mislim da je nepravedno (ako se uopste moze tako reci za bilo koji njihov album) zapostavljen u odnosu na Sgt. Peppera, White Album, Revolver, Rubber Soul... Bas kompletan album, koji tece besprekorno od pocetka do kraja.Ipak naglasio bih da sam u oba slucaja (i Bitlsa i Floyda) pristrasan i da volim sve bre :D

Link to comment

Dobro je, četiri strane i niko nije pomenuo Marquee Moon. Doduše, nisu se javili Bad, Holden, Kiric i ovi rokeri. Često se čuje ovih dana da je to najprecenjeniji album (ili jedan od), ali ja se ne slažem ni malo.Inače, mislim da je ubodena suština sa ovim o značaju i kvalitetu. Obično je uticaj na razvoj muzike ili posebnog žanra jedan od najvažnijih faktora pri svakoj valorizaciji albuma, i tu mislim da Dilan, Bitlsi i Bouvi stvarno imaju daleko najveći uticaj na rok i pop, pa tako, po tom merilu, Sgt. Peppers mora da bude u vrhu, jer su ceo koncept, produkcija, reči pesama na omotu i ceo pristup stvarno bili najveća revolucija od svih albuma Bitlsa, iako ni meni to nije omiljeni.Što se tiče istorije, teško je tu olako sipati albume, toliko faktora mora da se uzme u razmatranje, da kad malo sedneš i razmisliš, prosto se pogubiš. Bar ja.Meni je od savremenih ultracenjenih albuma ceo opus Radioheada besmisleno precenjen.

Kada bend postane (veoma) veliki to vise nije bend, to je industrija... hrani stotine porodica. To je obicno pocetak dosade i kraj kreativnosti (osim za retke hrabre pojedince koji su spremni da eksperimentisu i da protiv sebe navuku veliki gnev bivsih fanova i bivsih diskografskih kuca)
Lepo rečeno, ali i danas ima ponegde odvratnih ultrapopularnih likova koji ne jebu svoju slavu. Blam me je da napišem kog savremenog izvođača sam počeo da slušam, i to da slušam sa uživanjem, ali ima taj jedan iz samog samcijatog vrha popularnosti koji baš ni malo ne jebe ni fanove, ni diskografsku kuću i snima isključivo šta mu se snima. Ali, mi je važno da postoji.
Link to comment
Sto se Pink Floyda tice, za mene tu postoje samo dve faze: Barrett (The Piper at the Gates of Dawn, A Saucerful of Secrets) i Waters (sve posle Barreta zakljucno sa The Wall). Final Cut je cist Waters, a ono posle je Dave Gilmour (Pink Floyd je u tim slucajevima samo marka).
Ne. Ali zaboga, ogromno ne. Na Ummagummi (studijskom) su sva četvorica imali po kompoziciju. Meni lično je Watersova tek treća na tom albumu (iza Sizifa i Narrow Way-a)More, Atom Heart Mother, Obscured by clouds i Meddle su radili svi podjednakoJedna od mojih omiljenih pesama Flojda, Summer '68 je isključivo Wrightova kompozicija. Sa istog albuma Fat old sun je Gilmourova, a Atom Heart Mother je nastao kao i Echoes, u interakciji svih.Na Obscured by clouds ima više Gilmoura i Wrighta nego Watersa, zapravo tu on ima samo dve čisto njegove pesme.Relics ima i Beretovih pesama, i Gilmourovih i Wrightovih - to je kao kompilacija starih singlova + par novihitditd
Link to comment
Meni je od savremenih ultracenjenih albuma ceo opus Radioheada besmisleno precenjen.
eto, ima i ovakvih mišljenja, i neka ih, iako bih najradije pojeo gaće svoje kad ovako nešto pročitam. i nije to usamljeno mišljenje, dosta njih tako misli. ali kako da sad ja objsnim da me ok computer razneo u pamparampčadbtw, marquee moon jebe kevu
Link to comment
Zapravo, meni RHCP uvek okej kad ih čujem, ali jedini album koji sma ozbiljno slušao i koji mi se dopao je upraov onaj koji je prošao najgore i kod publike i kod kritike. Stvanro sam talenat :isuse:Rhcp7.jpg
Nisam fan pepersa i nikad se nisam udubljivao u njihov rad, ali jedan moj drug ih bas voli i slusa i takodje mu je ovaj album medju omiljenima, uz naravno neprikosnoveni BSSM. Tako da znas da nisi usamljen :D
Inače, mislim da je ubodena suština sa ovim o značaju i kvalitetu. Obično je uticaj na razvoj muzike ili posebnog žanra jedan od najvažnijih faktora pri svakoj valorizaciji albuma, i tu mislim da Dilan, Bitlsi i Bouvi stvarno imaju daleko najveći uticaj na rok i pop, pa tako, po tom merilu, Sgt. Peppers mora da bude u vrhu, jer su ceo koncept, produkcija, reči pesama na omotu i ceo pristup stvarno bili najveća revolucija od svih albuma Bitlsa, iako ni meni to nije omiljeni.Što se tiče istorije, teško je tu olako sipati albume, toliko faktora mora da se uzme u razmatranje, da kad malo sedneš i razmisliš, prosto se pogubiš. Bar ja.
Otprilike to i jeste tako. Lepo receno.
Meni je od savremenih ultracenjenih albuma ceo opus Radioheada besmisleno precenjen.
E ovo vec nije lepo :D Ali, potpada svakako pod ovo sto si gore rekao. Uticaj OK Computera i Kid A se, mislim, ne moze sporiti.
Link to comment
Ne. Ali zaboga, ogromno ne.Na Ummagummi (studijskom) su sva četvorica imali po kompoziciju. Meni lično je Watersova tek treća na tom albumu (iza Sizifa i Narrow Way-a)More, Atom Heart Mother, Obscured by clouds i Meddle su radili svi podjednakoJedna od mojih omiljenih pesama Flojda, Summer '68 je isključivo Wrightova kompozicija. Sa istog albuma Fat old sun je Gilmourova, a Atom Heart Mother je nastao kao i Echoes, u interakciji svih.Na Obscured by clouds ima više Gilmoura i Wrighta nego Watersa, zapravo tu on ima samo dve čisto njegove pesme.Relics ima i Beretovih pesama, i Gilmourovih i Wrightovih - to je kao kompilacija starih singlova + par novihitditd
Razmisljao sam da li da pisem disklejmer, pa sam odustao, ali evo sad cu morati :DNaravno da je nesporan doprinos i znacaj ostalih clanova benda. Gilmour je po meni medju najvecima ikad, Wright takodje i znace za celokupan zvuk PF onoliko. A kad vec pricamo u tim kategorijama, moram reci i da je Waters jako potcenjen basista, ne zato sto je neki nepravedno zapostavljeni virtuoz, jer nije, vec zato sto je pisao jebacke bas linije. Ali s obzirom na to da je bio kompozitor i autor vise nego svirac, razumljivo je sto ga u tom kontekstu niko ne pominje, a sa druge strane logicno je sto su mu bas linije tako dominantne. U Barrettovo vreme, jos preciznije u vreme The Piper at the Gates of Dawn, dok je bio fokusiran vise na bas i na sviranje je isto bio super.Ali, glupo je sad da idemo redom po creditsima i brojimo ko je dao koliki doprinos sa koliko pesama. Jasno je da je nakon odlaska Barretta, Waters preuzeo ulogu kormilara™ i to svesno. Tacno je, doduse, da je, pa bas negde do DSOTM ili do WYWH to mnogo vise bila kolaboracija svih clanova bendam, a da je odatle Waters usao u svoju "cudniju" fazu i poceo da "komanduje".
Link to comment

Nije Waters preuzimao ulogu kormilara do neke sredine 70ih, jer jednostavno, em nije bio toliko blesav još uvek, em su ostali članovi benda još uvek bili jaki i ležao im je zvuk tog doba. Nije tu bilo kormilara, svako je imao podjednako zastupljenost svojih ideja (sem Masona naravno al dobro bubnjari su na to navikli)Waters je preuzeo Pink Floyd kao Hitler Nemačku, i to se lepo vidi, iz albuma u album. Nažalost, i Pink Floyd je pod njim završio kao Hitlerova Nemačka.

Edited by Tsai
Link to comment
Zapravo, meni RHCP uvek okej kad ih čujem, ali jedini album koji sma ozbiljno slušao i koji mi se dopao je upraov onaj koji je prošao najgore i kod publike i kod kritike. Stvanro sam talenat :isuse:Rhcp7.jpg
Jao haha, meni je to takodje jedini celo-slusljiv album. Kupih kasetu kad sam kao klinka bila u NYC :kralj:Kad ste se vec svi zapljunuli sa albumima Flojda, meni su najmiliji Obscured by Clouds i Meddle. Objektivno najbolji - ne mogu da se odlucim izmedju vise njih istovremeno. Sto se tice pesama - Embryo, iskljucivo sa koncerata sa pocetka 70tih (inace se i nalazi samo na onom prvom kompliacijskom albumu).Sto se tice Walla, prateci njihovu istoriju, razvitak zvuka i prijem kod publike, kao i stadione sa hordama fanova tokom Animals turneje i razne hm zanimljive dogadjaje, Wall dodje kao ocekivano praznjenje i negativna katarza. Meni je to fenomenalan album, kako po konceptu tako po zvucima. Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Piper at the gates of dawnUmmagummaA saucerful of secretsObscured by cloudsAnimalsMeddleAtom heart motherDark side of the moonWish you were hereMoreThe wallThe division bellMomentary lapse of reasonThe final cutInace, Beretov Madcap Laughs je bolji od poslednjih 5, a mozda i vise.

Link to comment
Sto se tice Bitlsa, meni je vec jako dugo najdrazi Abbey Road, i mislim da je nepravedno (ako se uopste moze tako reci za bilo koji njihov album) zapostavljen u odnosu na Sgt. Peppera, White Album, Revolver, Rubber Soul... Bas kompletan album, koji tece besprekorno od pocetka do kraja.Ipak naglasio bih da sam u oba slucaja (i Bitlsa i Floyda) pristrasan i da volim sve bre :D
Interesantno. :) U mom društvu, a ima nas dosta i svi smo truli hipici il' debeli rokeri, Abbey Road slovi za ponajbolji Beatles album. Meni se čini da je Rubber Soul neopravdano zapostavljen. No, nema to mnogo veze, dobra muzika uvek nadje neko uvo.No, rekao bih da se odrednica "najprecenjeniji album" može primeniti samo na (relativno) nova ostvarenja. Muzika koja je prošla sud vremena je ocenjena i smeštena na odgovarajuće mesto i tu se malo šta može promeniti jer se revizije istorije teško sprovode. Kod nove muzike se, medjutim, može spekulisati o precenjenosti, dok još traje hajp.I, jebali vas Floyd-i. :P Dokoni čeprkači po instrumentima. Do Meddle-a su još i svirali, a posle su se pravili pametnima.Sve su to započeli Beatles-i, kad su se zavukli u studio, samo, tehnologija nije bila dovoljno razvijena, a i oni su već bili istrošeni. Šteta. zamislite šta bi oni napravili da su bili na mestu Floyd-a.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...