Jump to content
IGNORED

NHL 2013/14.


Lrd

Recommended Posts

  • Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    118

  • Miljenko

    60

  • Prospero

    55

  • stoutspectacledbold-head

    38

Nisam pratio NHL par nedelja i onda prva vest na koju naletim je Vanek - Moulson trejd. :) Očigledno su pikovi na draftu bili ključ za Sabres-e, mada ja volim i Islanders-e i nadam se da će se Vanek dobro uklopiti sa Tavaresom.Nisam iznenađen, od marta-aprila se priča o Vaneku i Mileru i opcijama za trejd; drugo, Sabres-i su po nekim statistikama bili u 3 najgora tima u ligi iako plasman to nije pokazivao. Otišli su Ruff i Pominville tako da je na delu svakako rebuilding period (pikovi u trejdu govore tome u prilog). Mislim da je fundamentalna greška to što je Regier ostao kao GM koji treba da odradi rebuilding, ne znam zašto ga Pegula drži tu.Po igri Sabresi su samo nastavili pad od zadnje plejof sezone, napad je katastrofa a Rolston ne izgleda sposoban da ih natera da budu malo posvećeniji i agresivniji (pogledati šta je Roy uradio u Denveru). Problem je u GM, pa u treneru pa tek onda u igračima, i to posebno u mlađima (Myers, Grigorenko...) a ako ove sezone nekim čudom explodiraju biće to one-year wonder, ništa drugo.Mada mislim da su i navijači digli ruke i da idu u First Niagara Center jer im je glupo da ne iskoriste godišnje karte :lol:

Link to comment
Da dodam još i ovo:
General manager Darcy Regier has earned criticism for free-agent signings, but his work in building a war chest of top draft picks is stunning and unprecedented in recent NHL history. The Sabres have made or hold a total of 17 first- or second-round picks in a four-year span from 2012 to 2015.No team has made more than 15 selections in the first two rounds in a four-year span in the past two decades. The Washington Capitals had 15 from 2004 to 2007 (and 19 in five years with 2008 added on). The Colorado Avalanche had 15 from 1997 to 2000, including an astounding seven of the top 53 picks in the 1998 NHL Draft.Regier might not be done at 17. Moulson, Ryan Miller and Steve Ott all could bring at least a second-round pick in return, and all three are pending UFAs. The Sabres are trending toward a top-three pick in the 2014 NHL Draft, which will produce a player expected to be of the franchise variety.
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dok traje pauza, preporuka ( ko nije do sada video, poput mene ) za pogledati svenjujorski susret od 20. decembra.Svacega ima.Ajlandersi su koma zabavni za gledanje, pa jos ono njihovo narandzastoga sto imaju po dresu sto isti cini tako osobenim i meni toliko fenomenalnim.Je l' Tavares nesto nazadovao glede rotacije?Kanda sam ga vise vidjao po ledu ranije.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Uspeo danas, u snimku, jelte, pogledati citavu prvu cetvrtinu Winter Classic-a.Meni to na otvorenom ic ne pase, ekstremno me iritira praznina izmedju klizalista i tribina, pogled mi stalno tuda bludi, ne mogu se fokusirati na ganjanje paka.U rubrici ostalo, NYI u poslednjih sedam dana poplasili Sotu i Bruinse.Capuano ceta manijaka!Definitivno mi postaju omiljena skvadra.

Link to comment

Otprilike imam isti utisak kao ti što se tiče Winter Classica mada mi je jasno da ceo taj trip dosta donosi popularizaciji hokeja, kod mene na poslu su i neki die-hard fudbal fanovi spominjali da su gledali hokej ^_^Mene hvata pomalo Olimpijska groznica, iznenađuje me da Kanađani olako prepuštaju Rujama i Šveđanima ulogu favorita papagajski ponavljajući rink size faktor. Ne znam, mali broj utakmica ne daje pravo na grešku a tandem Putin - Medvedev u loži će se verovatno preznojavati zbog tandema Varlamov - Bobrovski...Inače, nov na forumu, NHL tim = Kalgari Flejmsi.

Link to comment

105k živih na hokeju nije mala stvar, ceo winter classic serijal je ispao sjajan marketinški uspeh za bettmana tako da :ziga:edit: užasno ošljarim s praćenjem, dok ne prođe superbowl realno ništa od nhl-a za mene :)

Link to comment

Ambijent je bio fenomenalan. Prva trecina prilicno kilava, jer je sneg dosta smetao. Posle su se igraci prilagodili uslovima, te je bilo lepih poteza. Malo su me nervirali cesti prekidi, za ciscenje snega, no nije moglo bez toga. Najzesci je prekid u OT, na 2:30, kada su Red Wingsi bili u kontri. :isuse:Sledi serija meceva na otvorenom, krajem januara. :wub:

Link to comment

Meni je WC bio fenomenalan! To što je padao sneg mi je samo doprinelo magiji, a hokej je bio dobar s obziron na uslove, a još je bilo i uzbuđenja. Volim da gledam utakmice na otvorenom pa to ti je.Nego, Edmonton konačno pobedio i to odvratnu Tampu. Ovo je nagoveštaj boljih vremena i furiozne serije do plej-ofa i onda osvajanja titule i donošenja miliona meni na kladionici. MMW

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...