Jump to content
IGNORED

Savremena britanska hip-hip krimi drama


Lrd

Recommended Posts

On 29.8.2021. at 10:11, djordje geprat said:

vezano za helen miren i seriju. ostajem pri tome da je "standardno kvalitetna". Ok, neka je ona uspostavila standard ali, on je dostignut i prestignut. posle druge sezone (odgledao sam5) primetio sam pad, u svakom smislu. u ovoj poslednjoj, možda je i to deo tih standarda, tačno sam znao da je krtica odmah tu, da će konjica da stigne u poslednjem momentu da će mobilni biti bez signala a da će miren da luta po nekoj građevini, nenaoružana naravno. da,da će zlikovac tačno u tom momentu da joj se pojavi iza leđa. inače volim i poštujem helen miren od kaliguline sestre pa do elizabete II. čak i u onim bozamagde igraprofesionalnu pucačicu sa frimanom ili kuva i kusa u onom restoranu. no, ovde je ona prenaglašeno u centru pažnje mimo radnje što bi se reklo voli je kamera u premnogo gro planova.

 

na pikboks TV sam upravo u gledanju 2. sezone baš baš sjajne "line of duty" ne znam da li će na dalje kvalitet da pada, ovde me baš oborilo. preporučujem

ja sam ponovo odgledala Prime suspect i apsolutni sam obožavalac te serije i Helen Miren, izuzev poslednje sezone u kojoj glumi Oleg Menjšikov, gle čuveni Rus glumi Srbina ( koga i inače mnogo volim ) ali je cela priča u kojoj se stereotipno kači na rat na Balkanu i u Bosni  loša. sve je stereotip počev od srpskih imena i izbora glumaca. jako loša sezona 

 Line of Duty gledaj do kraja :)  i pamti šta si video od prve sezone,  sve je povezano do samog  kraja. ne zna se koja je sezona bolja, 

  • +1 3
Link to comment

pa, izgleda da sam u pravu. odgledao sam 5/7, neko je već napisao da su 6. i 7. u padu tako da, od mene je dosta. potvrdilo se ono što mislim o "sezonama" da se završi na ceđenju suve drenovine. kod USA serija je vidljivo. i to što pišeš za ovo sa bosnom postaje kliše kao u USA sa afganistanom i irakom. smeta mi i odustajem.

 

3. sezona "line of duty" je krenula na pikboksu. pogledao sam sadržaj na IMDB, vidim da je vezano sa prethodnom. nadam se da će komplet prebaciti na EON klub jer 1. nisam gledao.

stvarno je odlično mada, neke stvari su mi se učinile nelogičnim, možda zbog odsustva pune koncentracije, neophodne. konstatovao sam da je propust bacanje pogleda na činiju sa sladoledom ili čipsom dok gledaš. promakne, pa mora da se ubacuje u rikverc.

Link to comment

Poslednja sezona Line of duty snimana “kod mene”. Mislim da će postati kultna, ako već nije. Happy Valley je odlična takodje. 
 

The Fall sa Gillian Anderson je :ziga: 

Izbegnite Bloodlands - puna klišea o SIrskoj, ali scenografija odlična. 

 

Link to comment
17 hours ago, ljuttko said:

ja sam ponovo odgledala Prime suspect i apsolutni sam obožavalac te serije i Helen Miren, izuzev poslednje sezone u kojoj glumi Oleg Menjšikov, gle čuveni Rus glumi Srbina ( koga i inače mnogo volim ) ali je cela priča u kojoj se stereotipno kači na rat na Balkanu i u Bosni  loša. sve je stereotip počev od srpskih imena i izbora glumaca. jako loša sezona 

 Line of Duty gledaj do kraja :)  i pamti šta si video od prve sezone,  sve je povezano do samog  kraja. ne zna se koja je sezona bolja, 

 

Hm, meni nije tako losa ta poslednja sezona. Mozda iz ove sad perspektive. Gledao sam je kad je izasla i mozda ponovo pre desetak godina. Vreme da obnovim gradivo.

 

Line of Duty je odlicna, ima tenziju vise spijunca nego klasicnog whodunnit. Ali ima i nesto sto mi se ne dopada - i Steve i Kate su mi nekako premekani, posebno on. A drugo, prekomplikuju pricu i onda naravno ima mnogo detalja koji su na ivici da budu rupe u zapletu. Naaah, ja vise volim malo prljavije serije, i socijalno i glede nasilja.

 

A i taj Fall je toliko izvikan, meni je bio prilicna truba.

Link to comment
On 31.8.2021. at 0:47, jms_uk said:

Reviews obecavaju

 

 

https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2021/aug/28/bbc-vigil-suranne-jones

 

This multilayered murder mystery set on a nuclear submarine takes the usual police procedural beats and gives them a new lease of life

 

 

E videh to na onom news baru na Win 10, valjda najave ili komentari posle prve epizode.

A gledam je upravo u Gentleman Jack, ima mi nešto privlačno.

 

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

odgledao sam "Vigil" u selu, iz cuga. dobra je i preporučujem je. nešto mi je smetalo kod glumice, džons, baš kao u S&B.

 

nešto me je začudilo, ali, valjda je tako. da je civilna policija nadležna za unutar vojne stvari. žena me je podsetila da je tko nešto primetila u "mladom morsu". različito od svih onih USA NCISova.

 

da, uvek mi je u krimićima smetalo, bilo višak, privatne stvari aktera. OK, sada je u trendu, ubacivanje LGBT odnosa ali ovde mi je bilo čist višak. razumem da ta privatnost obogaćuje karakter, prikaz aktera no, meni je smetnja kada ne vidim svrhu. u "mlado morsu" ili kod ovoga sa helen miren zaista jeste obogatilo prikaz likova.

Link to comment
23 hours ago, djordje geprat said:

 

 

da, uvek mi je u krimićima smetalo, bilo višak, privatne stvari aktera. OK, sada je u trendu, ubacivanje LGBT odnosa ali ovde mi je bilo čist višak. razumem da ta privatnost obogaćuje karakter, prikaz aktera no, meni je smetnja kada ne vidim svrhu. u "mlado morsu" ili kod ovoga sa helen miren zaista jeste obogatilo prikaz likova.

E onda preporučujem Manhunt sa Martinom Clunesom. Dve sezone, tj. dve policijske istrage. Obe po istinitim događajima. Ima vrlo malo privatnog života, sve ostalo je bukvalno uputstvo kako policija treba da radi.

  • +1 3
Link to comment

odgledao dana svih 6 epizoda "prihvatljivog rizika"na pikboksu. počelo dobro ali, iz epizode u epizodu bilo mi sve slabije da bi kraj bio besmislen uplitanjem "dveju zainteresovanih građanki" u policijsku istragu. uz nekakvo spočitavanje nemoralnosti glavnom zlikovcu i gomilom njegovih pretnji raznima na temu karijere. dobar početak, bledunjav kraj.

 

ili su moja očekivanja vrhunska..      da, glavna policajka je pevačica imelda iz "komitmentsa"

Link to comment

ja sam procitala da ide tek 25.10. na tv kanalu (mozda ima u nekoj drugoj varijanti ili drugom paketu)

 

Samo mesec dana posle svetske premijere na BBC-u, ovu seriju ekskluzivno možete da pratite na Pickbox TV kanalu od 25. oktobra, radnim danom u 21 sat.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...