Jump to content
IGNORED

Savremena britanska hip-hip krimi drama


Lrd

Recommended Posts

On 5.7.2021. at 10:37, Frank Pembleton said:

Gledao tri epizode Accused...
Odlično. Bedači tema ali odlično...

... Shiit has hit the fan
 

Iz 2020?

Ako može link, svašta nešto mi izbaci imdb za ovu pretragu…

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

vrteći unazad na pikboksu uspeo sam da odgledam prvu sezonu engleske davno urađene serije "prvoosumnjičeni" sa helen miren. sada je u toku druga sezona. 

 

standrdno UK kvalitetno. vidim da je IMDB ocena 8,4/10. realno.

 

 

Daj, bre, Djordje, kako "standardno kvalitetno"!? Prime Suspect je majka citavog novog talasa britanske police-procedural krimi drame (otac je The Cracker). Kultna da kultnija ne moze biti. To sto ti izgleda standardno 2021 je zato sto je ona postavila te standarde. Pre PS su se rokali po Oxfordu i slusali opere sa Moreseom (od Agathe Christie do Prime Suspecta se malo sta desilo u zanru). Skoro da nema britanske krimi serije koja nesto nije pokupila iz PS. Odgledaj sve do kraja, jedna sezona, peta ili sesta, je malo slabija, ostatak je genijalan. Nedavno snimljene prequel o mladoj Jane je sranje na kub. Da je serija za sebe, jos nekako, ali nema ama bas nikakve veze sa Jane koju znamo iz PS.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

vrteći unazad na pikboksu uspeo sam da odgledam prvu sezonu engleske davno urađene serije "prvoosumnjičeni" sa helen miren. sada je u toku druga sezona. 

 

standrdno UK kvalitetno. vidim da je IMDB ocena 8,4/10. realno.

 

kako se tačno zove na pickboxu?

nema ni srpski ni engleski ni pretraga po glumcima.

a juče sam baš to hteo da nađem

Link to comment
23 minutes ago, chandra said:

 

Prime Suspect je majka citavog novog talasa britanske police-procedural krimi drame (otac je The Cracker). 

Ову прву нисам гледао, а ова друга ми је била омиљена серија током дечаштва. :D Ишла на ТВ Политика под преводом: "Тајне шифре". 

Link to comment
40 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Ову прву нисам гледао, а ова друга ми је била омиљена серија током дечаштва. :D Ишла на ТВ Политика под преводом: "Тајне шифре". 

 

Isle su otprilike u isto vreme. Ima ona pesma Viborg Dallas o te dve serije i koja je bolja. Vecita diskusija, ko Bitlsi i Stounsi. :D

Link to comment
10 hours ago, chandra said:

 

Daj, bre, Djordje, kako "standardno kvalitetno"!? Prime Suspect je majka citavog novog talasa britanske police-procedural krimi drame (otac je The Cracker). Kultna da kultnija ne moze biti. To sto ti izgleda standardno 2021 je zato sto je ona postavila te standarde. Pre PS su se rokali po Oxfordu i slusali opere sa Moreseom (od Agathe Christie do Prime Suspecta se malo sta desilo u zanru). Skoro da nema britanske krimi serije koja nesto nije pokupila iz PS. Odgledaj sve do kraja, jedna sezona, peta ili sesta, je malo slabija, ostatak je genijalan. Nedavno snimljene prequel o mladoj Jane je sranje na kub. Da je serija za sebe, jos nekako, ali nema ama bas nikakve veze sa Jane koju znamo iz PS.

vidi, nisam bio a ni sada nisam strastveni gledalac TV. tako da dok ovo nisam odgledao, nisam imao pojma da postoji. tako da otud i ta moja procena kvaliteta serije. ovo što sam odgledao u poslednjih desetak godina nepravljeno s one strane lamanša jeste rlo kvalitetno, nešto i vrhunsko. ako je to zaostavština PS, moj naklon. u ovom trenutku,  od gledanog, za mene na vrhu je "brodčerč".

 

10 hours ago, tonyk said:

kako se tačno zove na pickboxu?

nema ni srpski ni engleski ni pretraga po glumcima.

a juče sam baš to hteo da nađem

gledam na pikboks TV, SBB i total. "glavni osumnjičeni" ide radnim danima od 8:10 uz dve reprize (ponoćna i ppodnevna). PS 2 je počela u petak.

Link to comment
2 hours ago, djordje geprat said:

vidi, nisam bio a ni sada nisam strastveni gledalac TV. tako da dok ovo nisam odgledao, nisam imao pojma da postoji. tako da otud i ta moja procena kvaliteta serije. ovo što sam odgledao u poslednjih desetak godina nepravljeno s one strane lamanša jeste rlo kvalitetno, nešto i vrhunsko. ako je to zaostavština PS, moj naklon. u ovom trenutku,  od gledanog, za mene na vrhu je "brodčerč".

 

gledam na pikboks TV, SBB i total. "glavni osumnjičeni" ide radnim danima od 8:10 uz dve reprize (ponoćna i ppodnevna). PS 2 je počela u petak.

 

Ma znam, sorry, nisam ni ja pasionirani gledalac tv-a, ali jesam pasioniran kad su britanski krimici u pitanju. Ljubav je pocela Sherlockom, a pretvorila se u strast uz Prime Suspect. Serija je pomerila mnogo granica.

 

Dobar je Broadchurch.

 

Ima bar 30 engleskih serija koje meni spadaju u najvisu kategoriju. Poredak prvih 10 je tu krajnje subjektivan. Kao i drugi kraj liste.

  • +1 1
Link to comment
On 4.8.2021. at 8:22, djordje geprat said:

vidi, nisam bio a ni sada nisam strastveni gledalac TV. tako da dok ovo nisam odgledao, nisam imao pojma da postoji. tako da otud i ta moja procena kvaliteta serije. ovo što sam odgledao u poslednjih desetak godina nepravljeno s one strane lamanša jeste rlo kvalitetno, nešto i vrhunsko. ako je to zaostavština PS, moj naklon. u ovom trenutku,  od gledanog, za mene na vrhu je "brodčerč".

 

 

probaj happy valley i the missing

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

vezano za helen miren i seriju. ostajem pri tome da je "standardno kvalitetna". Ok, neka je ona uspostavila standard ali, on je dostignut i prestignut. posle druge sezone (odgledao sam5) primetio sam pad, u svakom smislu. u ovoj poslednjoj, možda je i to deo tih standarda, tačno sam znao da je krtica odmah tu, da će konjica da stigne u poslednjem momentu da će mobilni biti bez signala a da će miren da luta po nekoj građevini, nenaoružana naravno. da,da će zlikovac tačno u tom momentu da joj se pojavi iza leđa. inače volim i poštujem helen miren od kaliguline sestre pa do elizabete II. čak i u onim bozamagde igraprofesionalnu pucačicu sa frimanom ili kuva i kusa u onom restoranu. no, ovde je ona prenaglašeno u centru pažnje mimo radnje što bi se reklo voli je kamera u premnogo gro planova.

 

na pikboks TV sam upravo u gledanju 2. sezone baš baš sjajne "line of duty" ne znam da li će na dalje kvalitet da pada, ovde me baš oborilo. preporučujem

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...