Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ko je profesorka Rajna Dragićević: Strah i trepet za prepisivače, varanje ne prašta
Važi za jednog od najstrožih profesora. Strah i trepet je za one koji prepisuju, jer varanje ne prašta. Sa studentima voli da pored gradiva priča i o životu.To je ukratko opis profesorke Rajne Dragićević (45) o čijem govoru bruji cela Srbija.Malo ko je verovao da bi govor profesorke leksikologije i leksikografije mogao da bude čitaniji od brojnih afera i skandala.- Taj govor sam napisala studentima i njima sam ga i namenila. On se ovih dana širi na sve strane, a ja se ne osećam baš najbolje zbog toga što sam sada toliko izložena javnosti - kratko nam je odgovorila profesorka Dragićević.Govor je posvetila apsolventima Filološkog fakulteta i njime je, kaže, htela da ih podstakne na odgovornost i rad, ali i da im podigne moral.- Ona nije neko ko će samo održati predavanje, tek da bi obavio svoj posao, i otići. Taman sam htela da odustanem od ove profesorije, ali njen govor mi je promenio odluku - priča apsolventkinja Ana Tešić.Ipak, govor je učinio i da se mnogi uvrede, jer profesorka u jednom delu svog pisma podseća apsolvente da oni nisu isto što i silni menadžeri, konsultanti i “eksperti za prodavanje magle”.- Jao, ona je tako fina žena, nemojte da dozvolite da priča ode na pogrešnu stranu - poručili su nam sa katedre za srpski jezik na kojoj su nam rekli da je svi znaju po tome što često od jutra do mraka ostaje na fakultetu.- Nastupila je srcem i tako osvojila srce cele zemlje. Nama je čast da je član našeg kolektiva - kaže prof. dr Aleksandra Vraneš, dekanka Filološkog fakulteta.Darinka Gortan Prenk, profesorka od koje je Rajna nasledila predmet, kaže da je profesorka uvek je bila maksimalno posvećena poslu.- Dobar je naučnik i dobar profesor i izuzetno je poštena. Učinila me je najponosnijom profesorkom jer mi je pokazala da me je pretekla - puna je hvale profesorka Gortan Prenk.
profesor, profesorka, profesorka, profesorke™ Edited by morgana
Link to comment
je l moze neko da mi objasni sta je direktni marketing? koliko ja znam, to se prekrsajno sankcionise (ono, zovu te trgovci na kucu i ostavljaju ti letke u postansko sanduce, pa ako im kazes da neces da primas te pozive i to djubre, a oni to ponove, onda je propisana ohohoho kazna)? sta onda ovaj uci te svoje studente, kako da opajavaju po postanskim sanducicima, sta?
Direktni marketing je kada se direktno kontaktira sa (potencijalnim) kupcem, postoji više načina i redovno je gradivo po svim marketinšim udžbenicima :)
Link to comment

PPP je cudo. Neka isfrustrirana tetka prospe za govornicom gomilu nepovezanih generalizacija i ovde se razvije prica na 10+ strana. Rece neko da je ovaj govor lice malogradjanstine, i to je to, ni manje ni vise. Oplela po posledicama a uzrocima se nije bavila. Plus je istjerala i ponekog svog demona, produkt dizajneri jbt :isuse: kao da joj je Kostunica saputao na uvo

Link to comment
Juhu! Znači da konkurišem i za Že Ve? Hoće mi polomiti koske u favelama Sao Paola? :DA jbt, ova tema je dosadna više. Gornje teme sa Politike su zapostavljene.
Po prici, ovaj je iz Rio ispostave.Ne znam ja, ja sam samo prosao pre par godina kroz PUCE u Riju i svidela mi se zgrada. I u lepom je kraju (Gavea).
Link to comment

Profesori,čestitam, ali pre svega sorry, jer jeiga, kao što znate, nije lako biti profesor, nije lako prenositi znanje, a ne biti siguran da će uplata na žirku krajem meseca biti dovoljna za primeren odmor u Kušadasiju, Dubajiu, Halkidikiju, Rodosu, Knososu i Festosu, Mikeni, Sparti, Delfima i naravno Olimpiji.Čitali ste profesori, da vas ne čeka siguran posao i da ćete svoje teško stečeno znanje prenositi nezainteresovanim, lenjim i često razmaženim ućenicima. Učenicima koji su okrenuti Kanje Vestu, učenicima koji ne stižu na predstave u Ateljeu jer počinje Liga šampiona, učenicima koji se lože na grafičke novele, učenicima koji se seku na mobilne aplikacije, učenicima koji poštuju repere, učenicima koji se lože na trend koji uspostavlja Džej Zi, učenicima koji se primaju na Adel, Lily Allen i Keti Peri. Učenicima koji ponekad mešaju Č i Ć.Učenicima koji samo žele da osete čari ne samo berlinskog, nego i kopenhaškog, amsterdamskog, rimskog, torisnkog, milanskog, hamburškog, ipsvičkog, ženevskog, briselskog, ciriškog i frankfurtskog vazduha.I to će ponekad da vas jebe profesori. A taman ste hteli da ih naučite da gotive svoju zemlju, da je vole, kad, učenici videli figuru Davida, učenici otkinuli na Firencu, učenici shvatili da je figura Mojsija baš ono to, učenicima se dopala venecijanska gondola, veronska Julija i sicilijanska kaldrma. Učenicima se dopao Camp Nou, učenici odlepili na Old Traford, učenici prošli auto-putem ispod stadiona Ajaxa.Ali profesori, uvek postoji nada. Uvek postoji šansa za novi, bolji život. Ako ne ovde, u matici, iako, zašto da ne baš u matici, onda tamo u nekoj drugoj matici.Nije ova matica jedina matica. Postoje i španska, italijanska, danska, holandska, nemačka i engleska matica. Sve svetske matice su i naše matice, profesori.Već sutra profesori, postojaće možda i neka škotska i neka katalonska matica, neka baskijska matica, neka irska matica i te matice će biti dovoljno velike, lepe, prostrane i zelene da vas prime, kao što su ostrvske matice prilmile milione poljskih zapalilih profesora iz njihovih - gdanjskih, krakovskih i lođskih matica.Zato profesori, trudite se da pre svega rešite svoje stambeno pitanje u drugim maticama, u ravnicama, brdima, planinama i pre svega morskim obalama drugih matica i onda će vam biti toplo, mirno i neviđeno, pa ćete sa pasošima drugih matica, na primer - britanskih, nemačkih ali i američkih, moći da se načestitate Nove godine svima koji su vašu matičnu maticu praktično doveli na rub neinteresantnosti, neestetičnosti i sjebanosti.Upamtite profesori, nije Bekam lud što je živeo u Madridu i El Eju. Nije Morrissey budala što je zapalio iz matice engleske u maticu holivudsku, a iz holivudske matice u maticu rimsku. Nije Dejv Gahan postao kakav art direktor ili menadžer samo zato što se preselio u New York. Nije profesori Vudi Alen kreten što nije mrdao sa Menhetna. Nije Vuk Karadžić lud profesori, što je zajedno sa Milošem Obrenovićem otišao do Beča, a Miloš mu rekao: "Hajde Vuče da biramo kuću". Nije Milan Obrenović lud što je kao i Miloš rešio stambeno pitanje u Beču i kasnije se nije vraćao, a sve to opet, iz ljubavi prema svojoj matici.Nisu profesori Bitlsi odlepili kad su u Hamburg, trbuhom za kruhom palili i tamo po kakavim Akademijama, SKC-ima i Dragstorima svirali.Nemojte profesori da dozvolite da vas nervira nekakva starleta ili nekakav kvazi džet-kun-do PR asistent menadžer. Ili nekakav aistent kamere asistenta glavnog režisera strateškog projekta. Nemojte!Nego profesori, surfujte na dasci pored Santa Monike, pa da vidite kako se voli matica kad vas osvežava talas okeanski, a žubor koktela u punoj čaši vam sipa profesorka latinskog tek pristigla iz daleke andaluzijske matice.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...