Jump to content
IGNORED

Bastensko cvece i zacinsko bilje


Caligula

Recommended Posts

Fascinira što i sa veoma sporadičnim zalivanjem preko zime (recimo jednom u petnaest dana ili ređe) nepogrešivo počinje da džiklja već početkom februara. 

ja nisam nishta zalivala preko zime, nishta nishta, mrzelo me, popele mi se vishe te biljke. i svejedno pre 10 dana sve pochelo da lista. meni za inat <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

Kupio sam pre par meseci nanu u saksiji.

Neam pojma zašto, verovatno da bih nešto kupio na pijaci.

Elem volio bih da opstane ali se čudno ponaša, džiklja u visinu a dole opadaju listovi.

Liči na neku puzavicu™...

Link to comment

Za sunce znam po paprikama da idu u visinu kad nema dovoljno sunca. Za zalivanje sam mozda i lupio tako da mi ne verujte previse na rec :)

 

Ne znam da li sam se ja zeznuo sa korijanderom. Ostavio seme od prosle sezone i sve posejao u jednu saksiju. Buja ko nenormalan al se plasim da ga niije mozda previse

 

korijander.jpg

 

edit: izguglah nesto za tvoj slucaj sa nanom

 

From the question, it sounds like your mint plant is too dry. Mint plants in pots are very sensitive to the moisture content of the growing media. They prefer very moist, but not saturated soil while growing. Also, mint plants like lots of light.

In low light conditions they will stretch and become weak, which would cause the falling over. Also, the lower leaves will dry out or rot, depending on the water level in the air and the soil. If this is the case, cut the stems individually back to 4-5 healthy leaves, and move the plant into a well-lit area (preferably outside). If the stem bases are black or soft and wet, your plant is dead.

Mint plants also have a dormant period, and will start dieing back when ready to go dormant. In this case, cut the plant back to the base and move it to a cool dark place and water sparingly. It usually takes only two months before the plant is ready to grow again. You can then move it into a well lit area and start watering. You should also fertilize every other week with the watering, for good growth.

 

Po ovome pre da ti treba vise vode.

Edited by katamaran
Link to comment

Prezimljavanje chilija je officially over. Valjda je doslo dovoljno lepo vreme da im vise prija napolju nego unutra.

Edited by katamaran
Link to comment

Je li viđeno pakovano semenje plavog/ljubičastog bosiljka kod ovdašnjih dilera? Pitah u Kameničkoj, gde sam ranije nabavljao razno semenje, rekoše da nisu imali. Saksija sa karanfilima danas svečano izbačena na sims iz zatvorenog dela terase, zimovanje završeno, novo lišće uredno džiklja na sve strane. 

Link to comment

Je li viđeno pakovano semenje plavog/ljubičastog bosiljka kod ovdašnjih dilera? Pitah u Kameničkoj, gde sam ranije nabavljao razno semenje, rekoše da nisu imali. Saksija sa karanfilima danas svečano izbačena na sims iz zatvorenog dela terase, zimovanje završeno, novo lišće uredno džiklja na sve strane. 

kupio u tempu na adi pre dve nedelje. krenuo je da raste :)

Link to comment

Kakav je taj plavi? Ovaj ljubicasti sam kupio prosle godine al mi je brzo uvenuo.

 

Danas sam posadio mirodjiju i obican bosiljak. Moram da uzmem jos timijan, ruzmarin i rukolu al od njih cu samo timijan iz semena ako ga uopste nadjem.

Link to comment

Kakav je taj plavi? Ovaj ljubicasti sam kupio prosle godine al mi je brzo uvenuo.

 

 

U stvari isti kao ljubičasti, neko ga zove na jedan, neko na drugi način, nema razlike (makar za mene).

Link to comment

Kad vi sejete bosiljak? Cini mi se da sam po obicaju pozurio.

 

For outdoor growing, sow basil seeds from mid-April to mid-May for transplanting to the garden in June, or direct sow in late-May or early June, once the soil has warmed up. Basil requires warm soil and full sun. Optimal temperature for germination: 21°C (70°F). Seeds should sprout in 5-10 days.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...