Jump to content
IGNORED

Bastensko cvece i zacinsko bilje


Caligula

Recommended Posts

Dok cekam avokado posadio sam i mango al mislim da nema nista od njega jer sam malo zasekao seme kad sam ga vadio iz kospice. Tek sam posle video da moze da se isklija kao avokado.

 

Citrusi nastavljaju da nicu. Standardno ubacim negde ubedjen da cu se setiti sta je kad isklija i onda naravno zaboravim. Ovi najnoviji su ili pomorandza ili neka cudna kombinacija limuna i mandarine sto sam uzeo na Bajloniju.

 

edit: ovo

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Meyer_lemon

Edited by katamaran
Link to comment

Stanje na mojoj terasi: muškatle(crvene viseće), noćna frajla, tuberoza, frezija, smilje, čuvarkuća (2 vrste), u nicanju: crveni karanfil(mirisni), bamija. Iznosim i hibiskus (crveni dupli), ojadila sam ga orezivanjem ali to se dugoročno isplati.

 

Nego, hoću sa vama da podelim link, mislim da ima dosta zanimljivih stvari.

http://www.hidroponika.com/index.php?route=common/home

Edited by halloween
Link to comment

Svasta zanimljivo al mi se cini da malo deru. Najjeftinija CFL 6500k sijalica preko dve hiljade.

 

edit: mada moguce da je jaca od onih sto se obicno nadju

CFL 85W

 

Zanimljiv klip za papricare :)

 

 

Za sad ga bar sa bolivijskom dugom sijem nekih petnestak dana. Svidja mi se sto je stavljao datume i sto imamo dosta istih vrsta.

Edited by katamaran
Link to comment

Ja sam to isto hteo da kazem,deru ,bar kad su sijalice u pitanju a i jos ponesto.Mozes da kupis slicne sijalice za 4x manje para

Zar nije ova dosta vece snage od tih sto imaju da se kupe za 500-600 kinti?

Link to comment

Ja sam to isto hteo da kazem,deru ,bar kad su sijalice u pitanju a i jos ponesto.Mozes da kupis slicne sijalice za 4x manje para

 

Prodaju li se još oldskul sijalice za cveće sa užarenim vlaknom, izgledaju poput reflektorki? Dok je još bila aktuelna Leucijeva radnja u Kneza Miloša, to sam tamo kupovao (znam, znam, to je pluskvamperfekt), nije bilo baš bezobrazno skupo.

Link to comment

Zar nije ova dosta vece snage od tih sto imaju da se kupe za 500-600 kinti?

Ako sija kao obicna od 85 w onda je skupo(ja sam tako shvatio)Ako realno trosi 85 W onda "sija" koliko?500W?

Za ovo drugo sto pominje ajgor - nemam pojma

Edited by Haralampije
Link to comment

ene ga vreba u pozadini.. al neche mochi

 

2221_zpshwvi2ki3.jpg

Ovo je kao one slike skrivalice  gde treba da nadješ uljeza :D ja tražim pticu koja hoće da ti počupa jagode kad gle, neko viri iz šume :D

Link to comment

Ako sija kao obicna od 85 w onda je skupo(ja sam tako shvatio)Ako realno trosi 85 W onda "sija" koliko?500W?

Za ovo drugo sto pominje ajgor - nemam pojma

 Upravo prekopah štek, sijalice su marke General Electric, model Enrich Spot R80, jačina 100 vati. Trajnost deklarisana na standardnih 1000 sati rada, mada mislim da su izguravale i duže.

Link to comment

pre 5 min otkrio da mi drugarica donela semenke onih tajlandskih bird chillies

jel kasno da to sada posejem?

Kasno al mogu da stignu. Posebno sto po toplom vremenu jako brzo rastu.

 

 

Ako sija kao obicna od 85 w onda je skupo(ja sam tako shvatio)Ako realno trosi 85 W onda "sija" koliko?500W?

Za ovo drugo sto pominje ajgor - nemam pojma

 
Ja sam skapirao da trosi 85w. Moguce da je neka profi sijalica.
 
Vidim da su tebi lepo zavrsile posao i ove obicne pa verovatno nema svrhe bacati pare.
 
@ Ajgor
 
Ovde bi moglo da ima to sto trazis
 
Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...