Jump to content
IGNORED

Bastensko cvece i zacinsko bilje


Caligula

Recommended Posts

Posejao prvog marta, ali u kućnim uslovima. Oće lepša polovina da me izbaci što sam zauzeo m2 prostora uz prozor. Ali biće pestoa ranije pa mi se prašta.  :fantom:

Link to comment

Ja se spremam za novu sezonu, sve iz semena. Stavio na klijanje Bolivian chilli, purple chilli, origano, majoran, matičnjak, ruzmarin i nanu.

Početkom aprila, taman kad ovo sve proklija, sadim direktno origano, lavandu, dve vrste vlašca, krbuljicu, peršun, korijander, mirođiju i bosiljak.

 

Sve u saksijama, na mikro terasi, police u visinu :lolol:

Link to comment

I ja cu morati da osmislim moj prostor da bih ga bolje iskoristio. Od zacinskog zasadio korijander iz semena sto sam sam skupljao prosle godine. Pre par dana presadjen u dvoriste i buja :)

 

Pre nekih nedelju dana posadio mirodjiju, timijan i bosiljak. Vlasac mi gura vec trecu godinu. Dodacu jos paradajz, ceri paradajz, origano, ruzmarin i mozda jos nesto ako se smislim. Cvece ni ne brojim a najvise mesta mi zauzme nekoliko (30-40) papricica :)

 

Ako kupim neke vece merdevine razmisljam da neke paprike dignem na krov. Sigurno bi im prijalo dodatno sunce.

 

edit: zaboravih nanu. Ne valja se leto sacekati bez limunane :) Imam i gomilu limunova al oni ce tek za par godina da radjaju. limetica mi proslavila rodjendan pre neki dan. Duplirala se poslednjih desetak dana.

Edited by katamaran
Link to comment

eve i mene, sitno prolechno cveche iz semena takodze.. nazalos moram da biram ono sto kosute i njihovi mladunci ne vole da zderu [kad su vech nevaspitani i nije im dovoljna njihova specijalna kanta nego bi da se nanjupaju i mog lepog cvecha]

 

za one koji to posle presadzuju u dvoriste, eve kako malko da ustedite;

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

ja sam odustala od bilo kakvog pravljenja mini saksijica kasam nasla nesto sto lici na karton za jaja za celih 2 baka..... posejala svasta nesto, al ovo je prvo krenulo...

 

cosmos summer dreams;

 

 

csd_zpsar3bsdkp.jpg

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

kladim se da ovo niko nije probo.... zapravo jer nije moro

 

orgenik stroberiz rastu bezbedno od jelena, a od ostalih malih sumskih bandita.. well, videchemo...... ako prezive imachu po neku jagodicu da uberem ujutro uz kaficu

 

orgstraw_zpsiyg87mnj.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ajd mi objasni neko ko se bolje razume u cvetnu floru..

 

Mnogo mi se dopao divlji karanfil u komšijskom dvorištu, pa jesenas uzmem dva uvela cveta za seme,

ali samo od onog u boji cvekle.

Posejem jesenas.

Došlo proleće.

Niklo, sve super, a ovih dana počelo i da cveta.

Kad ja tamo, a ono međutim.. Cvetovi u 5 boja - od cvekline do bele. Kaaaako?!  

Link to comment

avokado:kancelarijski uzgoj

 

 

 

 

advokado na tu foru izrastao meter ipo za godinu ipo. mnogo je smeshan, jedna pritka sa cubicom na vrhu.

Link to comment

ja bacio svoj neuspesni pokusaj klijanja semenki halapenjosa. nista nije izniklo.

Da si malo ranije odustao mogao si na kupindu da uzmes bolje seme za sitne pare. Hoces kontakt za rasad? Oko 200 kinti po biljci.

 

Ovo tvoje verovatno corak zato sto je ubrana pre sazrevanja.

 

edit: avokado mora da bude zreo da bi kostica bila ziva?

 

  1. Place in a brown paper bag with an apple or banana if you want to speed up the ripening process. Hass Avocados that are referred to as "breaking" or almost ripe can vary in color so it is best to go by pressure as well as color. Breaking avocados will have a softer feel but will not quite yield to firm gentle pressure.

     

Edited by katamaran
Link to comment
 

 

edit: avokado mora da bude zreo da bi kostica bila ziva?

 

nije bio bogznakako zreo, kao shto kod nas nishta i nije od tih surovo uvoznih stvari. i nije se zalio.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...