Jump to content
IGNORED

Bastensko cvece i zacinsko bilje


Caligula

Recommended Posts

http://webasta.rs/proizvod/durdevak/

 

Sad nemaju ništa od lukovica na zalihama, ali možeš da ih pozoveš na telefon i pitaš kad dobijaju robu. Imaju radnju u Belom Potoku, malo se prošetaš (idu i gradski autobusi do tamo), kupiš na licu mesta i uštediš troškove dostave.

hvala! nervira me sto se tesko nalazi i sto se uglavnom moze kupiti online, tako da ne mozes manje od 10 komada, a ja nemam gde tolike sadnice. ako vec prodaju ljudima u gradu, kako nemaju pameti da ukapiraju hocemo manji broj razlicitih vrsta i sarene terase? 

Edited by Ankaa
Link to comment
  • 2 months later...

Zna li neko da mi kaže kako se zove ovaj cvet (u sredini, sa velikim listovima)?

 

Pronašao na internetu: Spatifilum (Spathiphyllum)

Link to comment
  • 1 month later...

Bravo, isto to mi je i cvecarka rekla. Mislio sam da je nesto egzoticnije.

 

Edit: Ova moja lepsa od ovih sa oglasa al bih i ja rekao da je to to.

Edited by katamaran
Link to comment

Sad mi neki kazu da ipak misle da nije cuvarkuca. Lici na pojedine al kolko vidim one nemaju stabiljku i cvet je polozen na zemlji.

 

cvet2.jpg

 

ove grane pored su jedini efikasan sistem protiv macije potrebe da obavljaju posao po zardinjerama/saksijama na zemlji.

Edited by katamaran
Link to comment

Nisam overio stabljiku na prvoj slici. To je i dalje sukulent, porodica Crassulaceae, rod  Aeonium, a i njih ima pun kiki vrsta...

 

Ovo tvoje je možda Aeonium Arboreum

 

Starr_070621-7405_Aeonium_sp.-300x300.jp

Link to comment

E al taj čuvarkuća stvarno raste gde oćeš koja god strana. Ladovina nema sunca, ma može...

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Cvecarka je cak i provalila stabiljku pa je mislila da je cuvarkuca. Definitivno mnogo lici na pojedine ali je ovako sa stabiljkom daleko atraktivnija.

 

edit: ovaj Aeoneum Arboreum dosta lici al mu opet cvet paralelan sa zemljom. Definitivno je nesto srodno tome

 

Aeonium%20arboreum.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...