Jump to content
IGNORED

Regionalna liga?


kud u maglu Simoviću

  

76 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Заборављамо чисту математику, више јаких градова и више земаља значи и више спонзора и више новца. 

Никад једна Сурдулица или Суботица не могу да сакупе колико може Сарајево или Скопље, ако не и Подгорица.

 

Није циљ да се гледају туђи тимови, циљ је да се гледа свој. Људи прате свој тим, али ће их више долазити против јачих противника. Ако неко очекује да види Барселону да гостује у Нишу, тај свакако неће дуго долазити на стадион, због овог Крагујевца који је неко поменуо, што су очекивали не знам ти шта уласком у Суперлигу.

 

Како неко рече лепо, верујем у Зрењанин и чекам васкрс Пролетера  :lolol:  :lolol:  :lolol:

Link to comment
  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nikodije

    73

  • gone fishing

    27

  • hazard

    26

  • Meazza

    25

jasno, ako ovako ostane gledacemo do sudnjeg dana natezanje zvezde i partizana, i patkometrijsko prebrojavanje nebitnih titula. Jednostavno, ovakav okvir ne moze da ponudi nikakav boljitak, to smo valjda shvatili u ovih 25 godina. Kada bi se katalonija otcepila od spanije, a barsa onda igrala katalonsku ligu umesto danasnje primere, od tog kluba bi posle 10 godina ostalo samo secanje na slavne dane

Ja sam prestao da pratim fudbal otkad je liga postala sklop gradskih derbija između zvezde, partizana, čukaričkog, obilića, OFK, zvezdare, voždovca i po neke vojvodine. A vôlo sam ga jako.

 

Jel ikad bilo uopšte neke ozbiljnije inicijative za regionalnu ligu?

Link to comment

Зато лига са Лудогорцем, Стеауом, Фенецварошем...

 

Не противим се. Мада није да нема разлике, ипак имамо осећај да су нам ови "познатији", језик је исти, пуно се више и дан данас пише о нпр. хрватским клубовима него о бугарским или румунским, сви знамо за Мамиња, нико не зна откуд Клуж у ЛШ... 

Link to comment

Не противим се. Мада није да нема разлике, ипак имамо осећај да су нам ови "познатији", језик је исти, пуно се више и дан данас пише о нпр. хрватским клубовима него о бугарским или румунским, сви знамо за Мамиња, нико не зна откуд Клуж у ЛШ... 

Одлично ред је да се једном тај круг прекине. Окрене Клужу, Лудогорецу..уместо распалим клубовима по Федерацији или дон Миловом вилајету.

Link to comment

Realno, niko ne bi išao na Ferencvaroš ili Kluž.

Зато би сви ишли на Слободу или Осјек.

Link to comment

koji crni ferencvaros i kluz, vasic se sprda.

 

velika cetvorka + maribor, olimpija, vardar, buducnost, sarajevo, zeljo, vojvodina, rijeka... odlicna liga u perspektivi.

Link to comment

nisu problem učesnici te regionalne lige. veći su problem druge tj. nacionalne lige, ispadanje iz lige i ulazak u istu. jedno od meni logičnijih rešenja je da ispada po jedan najslabiji tim iz hrvatske i srbije, a ulazi po jedan iz drugih liga tih zemalja. ovi ostali igraju neki baraž/play out ali da budu ispoštovane nacionalne kvote. sad ovo je na brzinu ispisano. al poenta mi je da mora da bude ispadanja i novih timova, ali da moraju da budu zadržane kvote sa kojima savezi ulaze u takmičenje, minimum pet godina za koje će vreme savezi skupljati neke vrste koeficijenata za period posle

Link to comment

Najjednostavnije je da se sve nacionalne lige smanje na 10 klubova, 18 kola to može da se zbudži do nove godine. I onda na proleće lagano regionalno razigravanje za prvaka i evrokupove.  Ako bi stvarno Uefa bila luda da nam otvori jedan prolaz samo za nas, to treba iskoristiti

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...