Jump to content
IGNORED

Britanski film


Lancia

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    21

  • Ajant23

    21

  • Ravanelli

    9

  • đorđe geprat

    8

Kad rece Finney, cini mi se da nije spomenut Figgisov The Browning Version, gde je apsolutno briljantan.Svakako da ekstra kvalitet britanskom filmu daju glumci. Pozorisna praksa ih je oduvek cinila superiornijim u odnosu na vecinu americkih kolega.

Link to comment
Kad rece Finney, cini mi se da nije spomenut Figgisov The Browning Version, gde je apsolutno briljantan.Svakako da ekstra kvalitet britanskom filmu daju glumci. Pozorisna praksa ih je oduvek cinila superiornijim u odnosu na vecinu americkih kolega.
Uh, to je stvarno izvrstan film.
Link to comment
Sad si me sa Susannah York podsetio na Images.
A, nisam ni znao da je i to UK, mislio sam da je USA, zbog Altmana. Dobar film, mada nekako pozorišan.
Link to comment

Vodi se kao britansko-americki. Ona napisala knjigu, pa je Altman prilagodio za film. Nesto ne mogu da se setim da li je naznaceno gde se radnja desava, ali snimano je u Irskoj.

Link to comment
  • 4 weeks later...

prekjuče sam tamo u selu odgledao (čist mazohizam) UK sranje zvano "the fourth angel". upecao se na imena ajrons, rempling, vitaker. novinar koji ništa teže od plajvaza/miša nije dohvatio puca k'o brus vilis, srbi su zlikovci, otmičari se puštaju tek tako....... koji krasni mu (ajronsu) trebaju takve uloge? zaboravio sam da pomenem kao dobar UK film "dirty pretty things" sa meni omiljenom odri tatu.

Link to comment

The Fourth Angel je zaista teško sranje, uprkos dobrim glumcima (zaboravio si Brendona iz Beverli Hilsa :D )Najjača su mi ''autentična srpska imena'' terorista - Karadan Maldic, Ivanic Lovyek, Leo Hase...A i srpska teroristička organizacija se zove ''15 avgust'', valdapo nekom istorijskom datumu (???).Akcija je izvedena na Kipru, a teroristi imaju PLO outfit.I da, i meni je Dirty Pretty Things odličan. Inače je Frears sjajan reditelj, poslednjih godina je prilično podcijenjen.

Link to comment

Pa, to je John Irvin, davno su bile sedamdesete, ipak je to reditelj Raw Deala i Next of Kina... Film je smeće, ali praktično za ignorisanje na ovom topicu...

Link to comment

samo sam hteo da kažem da ni sjajna UK kinematografija nije imuna na pravljenje budalaština a da je dodatno za :frust: učestvovanje poznatih i cenjenih glumaca u tome. ajronsa ja volim da gledam, on je dobar i u boza po sadržaju filmovima poput "And Now, Ladies and Gentlemen". možda je neko gledao na nekoj našoj TV intervju sa njim u vreme berlinskog festivala. pominjan je "voz za lisabon", rekao sam potomstvu da mi ga nađu, tom prilikom je potegnuto i pitanje njegovog specifičnog i prepoznatljivog glasa. izgovorio je neku reč, vrlo englesku i vrlo ilustrativnu za njegov glas. odnosi se na termin pri snimanju filmova, osvetljenost. i, bez veze mi je kada takav glumac igra u onakvom filmu. nije on stratam ili lungren. PS: da pomenem i vini džonsa kao UK glumca koga volim da gledam.

Link to comment
samo sam hteo da kažem da ni sjajna UK kinematografija nije imuna na pravljenje budalaština a da je dodatno za :frust: učestvovanje poznatih i cenjenih glumaca u tome.
To je John Irvin, a ovo posle to je prilično jeftino...EDIT: Pratim pbp U19, pa sam sad korigovao post da bude oštriji, umesto ranije prilično bezličnog posta... Edited by Ajant23
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...