Jump to content
IGNORED

Britanski film


Lancia

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    21

  • Ajant23

    21

  • Ravanelli

    9

  • đorđe geprat

    8

pa pre svih Raselove 'Women in Love' i 'The Devils', pa Grinevejev 'Pillow Book', Losey `The Servant`, pa Andersonov 'If', Jarmanov 'Edward II', Ivory-ev ``The Remains of the Day`` ... na prvu loptu

Edited by centrifuga
Link to comment

Što čudno? Pre šaljiva... Imaš 2 Michaela Powella i Davida Leana, koji naravno moraju biti na svakoj listi britanskog filma... Što se mene tiče, David Lean mora biti na svakoj listi filma uopšte, imhp...Onda imaš Grahama Greenea sa namernim akcentom na onaj drugi film iz tog perioda, a ne Trećeg Čoveka. Onda imaš film za koji je prvi put jednu nominaciju za ulogu na filmu dobio Alec Guinness (Kind Hearts and Coronets (1949) - klasična britanska komedija, koju je režirao Velšanin).Onda imaš Kena Loucha, logičan film i imaš Nicolasa Roega, reprezentativan horor fotografa Farenhajta (SF pokriven) između filmova koje je radio sa Jaggerom i Bowiem.Obavezan Trainspotting, i neizbežna bilo koja dva dokumentarca.E, sad, šaljiva je po mnogo osnova, besmisleno je trošiti reči ko je sve izostao i totalno ignorisanje Free cinema. Ono što mi je, između ostalog, smešno je totalni "formalizam" sa kojim se autor liste sprda sa onim što je izostalo. Jedan od dva filma Powella je A Matter of Life and Death (1946), a to uopšte nije smešno. Naime, pokrio je odmah prikrivenom referencom Tonyja Richardsona (primeti koincidenciju naziva filmova i pesama Iron Maidena - Richardsonov film je i bio kukavičje jaje podmetnuto pokretu, imhp); a sudskom dramom je i aludirao na luk - 1962 The Boys, Sidney J. Furie - The Loneliness of the Long Distance Runner, Tony Richardson - 1971 A Clockwork Orange, kojom je Kubrick konačno poentirao i saranio servirano. Takođe, smešno je što se sudskom dramom o vojnom sudu našalio sa zabranom prikazivanja Kubrickove sudske drame u Francuskoj naspram povlačenja Paklene iz bioskopa u Britaniji...Izbor baš Lorensa od Arabije, na drugoj strani, kao da se šali sa odnosom sa arapskim svetom i sindromom dece engleskih očeva poput Boba Marleya...Hodgesa i Winnera valjda i treba ignorisati :DA, izgleda da je Ken Russell je otpao zato što je pomogao dolazak na film Johna Schlesingera koji je otpao zato što je kod njega na filmu debitovao Daniel Day-Lewis...Kubrick, Losey i Ivory su ameri koji su samo snimali u Britaniji, a Hitchcock je samo britanac koji je snimao u Americi...I, da, kritičaru je sa neba, u stvari, pala lista sa 100 najboljih britanskih filmova, ali se 18 ploča razbilo...Vrlo jednostavno -_-

Link to comment

odlična lista i mislim da nikada nisam video top 100 bilo čega gde sam pogledao ovako malo filmova.primećujem da ima dosta filmova o dečijem odrastanju i onda to izvučeno kroz socijalni kontekts odnosno socijalni kontekst kroz to, uključujući i this is england. ostalo im od dikensa. interesantno

Edited by Ravanelli
Link to comment

Ta lista im je bila veliki poduhvat, glasali su ljudi iz filmske industrije, reditelji, glumci, kritičari, itd. Ima i kako je ko glasao posebno. Meni je to najzanimljivije. Npr. Sally Hawkins je stavila If... na prvo mesto, a taj film nisam gledao, npr.

Edited by kobni zelaya
Link to comment
if... je neverovatan. taj jebeni mir izmešan sa fijaskom. igrarija & poslastica. mcdowell u pobuni 3 godine pre clockwork orange.
Ti to Kobnom objašnjavaš? Nemoj molim te da nas sada zapljusne celom Andersonovom trilogijom...
Link to comment
if... je neverovatan. taj jebeni mir izmešan sa fijaskom. igrarija & poslastica. mcdowell u pobuni 3 godine pre clockwork orange.
Da, vreme mi je da pogledam. Provalio sam da ima i dosta filmova koje sam gledao kao klinac i zreli su za ponovo pregledavanje, pre svega Roegov Perfomance, za koji se sećam da me ostavio u čudu i da ništa nisam shvatio, ali bio sam dete i gledao sam film zbog Džegera. Edited by kobni zelaya
Link to comment
Ti to Kobnom objašnjavaš? Nemoj molim te da nas sada zapljusne celom Andersonovom trilogijom...
Gledao sam samo O, Lucky Man!.edit - ako je Bolnica Britanija deo triologije, i to sam gledao :) Edited by kobni zelaya
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...