Jump to content
IGNORED

Britanski film


Lancia

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    21

  • Ajant23

    21

  • Ravanelli

    9

  • đorđe geprat

    8

pa sve gde je Pinter umesao svoje prste je dovoljno za jednu ozbiljnu listu. Na primer i http://www.imdb.com/title/tt0061328/
Pa, stavili su 2 filma iz Losey/Pinter trilogije tako da to baš i nije prava zamerka listi. I, to su stavili prava 2 filma. Sad, ja bih The Go-Beetween stavio mnogo više na listi i ispred The Servanta, ali ono je uobičajen raspored. A, opet, od Loseya pre bih stavio King & Country...I, nije to tako jednostavno da se samo svede na Pintera, Pinter je Pinter...A, šta je, recimo, sa jednim vazda potcenjenim Peterom Yatesom i, sjajnim Tomom Courtenayem u The Dresser... Mislim, ušao je Courtney na listu preko Lažova Billyja, film koji mnogo volim, ali opet...Sad mi pade napamet i Stephen Frears, on je valjda otpao sa liste zbog ove svoje jeretičke misli: "I can't write, I don't think I'm even particularly good at telling a writer what's good or what's missing. So, actually having someone who can do that is a godsend."
Link to comment

'Garderobera' sam svakako hteo da pomenem, ali me mrzelo da editujem.Ja bih na listu stavio i Lumetovog 'Equus'-a i 'Moonlighting' Skolimowskog. Nisu reziseri Englezi ali filmovi jesu.

Link to comment

Meni je ona lista od 100 filmova koju je stavio kud u maglu nekako najkompetentnija, svakako najbliža.Vjerovatno zato što sam sa nje najviše filmova gledao, ili bar za njih čuo.Ili možda zato što je The Third Man na prvom mjestu...Toj listi bi od novijih svakako dodao prva dva Guy Ritchiea.Moram da priznam da nisam gledao ništa od tandema Powell - Pressburger, a njihovi filmovi se visoko kotiraju na svim listama. Propustio sam i njihov ciklus koji trenutno ide na HRT3.Kad pomenuste Lumeta,vidim da se The Hill vodi kao UK.Po meni, najbolji Lumet, poslije 12 Angry Men.

Edited by colonelo
Link to comment

О листама се увек може дискутовати,укуси су ипак различити.Ја бих издвојио неколико филмова који чини ми се да засад нису споменути.-"Saturday Night and Sunday Morning"-" A Taste of Honey"-"Look Back in Anger"-"Things to Come"-"Sons and Lovers"-"Beyond This Place"-Сјајне адаптације Шекспирових комада од стране Лоренса Оливијеа.

Edited by Crin-Blanc 1953
Link to comment
Ja baš volim britansku kinematografiju, tako da imam puno favorita.Ali evo, off the top of my head jedan koji sam baš puno puta gledao i jako mi je drag: Aces High.Od Merchant/Ivory ekipe verovatno sve, ali Remains of the Day pre svega. Gledao sam hiljadu puta, i mogu još hiljadu.Svi Branini Šekspiri, ali pre svega Much Ado About Nothing.Inače - svi filmovi o Englezima u Indiji i Italiji, odrastanju u Engleskoj tokom rata (poput Hope and Glory), posle rata, šezdesetih, sedamdesetih i uopšte ikad.Get Carter naravno, ali i svi filmovi gde Kejn glumi Harija Palmera.
Sve isto, osim što nisam gledao Aces High. Ne vidjeh Gosford Park ni na jednoj listi. Odličan film.
E da, Ridlijevi "The Duellists". Izvrstan film.
Uh, fantazija, najljepši krajolici ikad snimljeni, fantastični Keitel&Carradine. Uzgred potonjeg sam gledao u 3 filma samo, ovom i 2 od W. Hilla, a sva 3 obožavam.
Link to comment

ne znam, ja ne volim filmske adaptacije sekspira (osim kurosave), iskreno ne podnosim rasela, monumentalne filmove od po nekoliko sati gledam oko nove godine kad imam bas bas dosta vremena tako da mi lista malo znaci.. ono sto je meni sjajno u uk kinematografiji sto se svako malo izvuce i provuce poneki jeftin a zanimljiv, jednostavan film s pristojnom pricom i ekipom koja to dobro i profi odradi. filmovi koji ne obecavaju bog zna sta a probiju se i cak lepo zarade da bi na kraju postali klasici - gegory's girl, kess, ladykillers, abigail's party, my beautiful laundrette, peter's friends, nill by mouth, saving grace, billy elliot, educating rita, life is sweet, shirley valentine, bend it like beckam, full monty, bhaji on the beach... ima jos samo mi glava ne radi. evo sad skoro onaj marigold hotel, simpa totalno.

Link to comment

Na nekoj mojoj totalno subjektivnoj listi odlicnosti bi se pored svega pogledanog od Rasela i nekih standardnih "klasika" nasli iThe Bed Sitting Room (Richard Lester, 1969)Sleuth (Joseph L. Mankiewicz, 1972)Threads (Mick Jackson, 1984) - mada je ovo BBCjev TV film..Withnail and I (Bruce Robinson, 1986)a od novijih iLate Night Shopping (Saul Metzstein, 2001)Shaun of the Dead (Edgar Wright, 2004)Death at a Funeral (Frank Oz, 2007)Sunshine (Danny Boyle, 2007)In the Loop (Armando Iannucci, 2009)

Link to comment

e, da, withnail je klasik. richard e grant - majstor! meni je on retko antipatican a tu mi uopste ne smeta, cak mi je sjajan. e,da, sad se setih - mona lisa. isto - majstorski uradjen nepretenciozan mali veliki film. sve na mestu.

Link to comment

Moco, mislio sam da repliciraš za drugu listu...Tek sam sada video listu u spolier KUMS-a... Ona je bolja, ali je ono smeće od liste, koje je postovao Kobni, mnogo indikativnije...

Link to comment

mislim da su britanski i francuski film s početak '60 nešto najbolje.što se brit filmova tiče (da ne listam sve postove - moža su i pomenuti), u bisere sa mog diska navodim:a taste of honey,alfie,billy liar,darling,far from the madding crowd,if,king and country,saturday night and sunday morning, the collector,the knack,the ladykillers,the loneliness of the long distance runner,the long day's dying, this sporting life,tom jonesi na užas arama: women in love i the devilsnovije ne bih pominjao: ima sjajnih. posebna priča za mene su britanski glumci koji i u minijaturama prikažu svoje mogućnosti (recimo "death at a funeral" da ne ponavljam sa već pomenutim)EDIT: da pomenem ithe last ordersthe long good fridayuz pominjanu mona lizukao prikaz mogućnosti boba hoskinsa

Edited by djordje geprat
Link to comment
Zar nije The Commitments irski?Edit: Koprodukcija, proverio sad.
i "bloody sunday" je koprodukcijakada smo kod glumaca: između vrlo matorog ginisa i srdnjaka nezbita nalazi se (po godinama) moj omiljeni glumac: tom kortni. uz ono što sam maločas naveo kao svoj spisak, bilo je uživanje gledati ga u "the dresser" i "the night of ht general"
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...