Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Mislim da ima još ovakvih primera. A ima i desetospratnica koje su popustile u prizemlju i samo “legle” na njega. U Malatji je jedna takva ostala da stoji, nije se urušila. U Hataju ce ceo jedan blok takvih zgrada sobalio na bok, ali ne iz temelja nego su se “polomile” u prizemlju.

Link to comment
19 minutes ago, dùda said:

Deluje da je ova zgrada bila utemeljena na kontra ploči. To ju je najverovatnije i zadržalo u komadu.

 

Jbt, ovo vidim prvi put, ovde su verovatno svi preživeli jer se nije ništa srušilo... Meni deluje fantastično kako je ovo napravljeno... :hail:

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Jbt, ovo vidim prvi put, ovde su verovatno svi preživeli jer se nije ništa srušilo... Meni deluje fantastično kako je ovo napravljeno... :hail:

Pitanje je kako izgleda sa druge strane .

Mi vidimo bolju stranu.

Link to comment
8 minutes ago, dùda said:

Pitanje je kako izgleda sa druge strane .

Mi vidimo bolju stranu.

Misliš da nije ostala u komadu sa druge strane? Da su probijeni zidovi?

 

Link to comment
22 minutes ago, Redoran said:

Mislim da ima još ovakvih primera. A ima i desetospratnica koje su popustile u prizemlju i samo “legle” na njega. U Malatji je jedna takva ostala da stoji, nije se urušila. U Hataju ce ceo jedan blok takvih zgrada sobalio na bok, ali ne iz temelja nego su se “polomile” u prizemlju.

To sa što otvorenijim prizemljima, kad investitori pritiskaju na što fleksibilnijem prizemlju je posebno sranje. Sa tim se suočavamo redovno pri projektovanju stambenih zgrada sa poslovnim donjim etažama.

Posle ove katastrofe ne verujem da će više ikome pasti na pamet da ne spušta sve AB elemente do temelja, i posebno da oslabljuje seizmičke zidove.

Edited by dùda
  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Misliš da nije ostala u komadu sa druge strane? Da su probijeni zidovi?

 

Teško da je sa druge strane u komadu.

Ogromna sila se razvila pri padu te težine.

Link to comment
26 minutes ago, radisa said:

Jbt, ovo vidim prvi put, ovde su verovatno svi preživeli jer se nije ništa srušilo... Meni deluje fantastično kako je ovo napravljeno... :hail:

 

Pazi, taman i da je druga strana ostala u nekom komadu, zamisli ljude koji su svom silinom bačeni na tu stranu. Ako ih i nije sila spljeskala o zid ili prozor, mogli su ih spljeskati kreveti, ormari, bilo šta krupno što se preturilo zajedno sa njima. Nisu imali mnogo veće šanse od onih kojima su padali plafoni na glavu, tu se ostaje živ samo spletom srećnih okolnosti. Možda su oni na donjim spratovima bili u nešto boljoj situaciji.

  • Tužno 1
Link to comment

Davno smo bili na obuci za preživljavanje Velikog, vreme je da opet prodjemo taj kurs.

 

Fun fact: svaki komad nameštaja koji nam u kući stoji uza zid, fiksiran je šrafovima za isti. Svaki kredenac ima spoljne blokatore na vratima. Svaki krevet je sa gvozdenom konstrukcijom i pored njega na podu mora biti praznog prostora najmanje za dve osobe.

  • +1 4
Link to comment

Onaj snimak koji je @Redoran zakačio… da sam nekom nesrećom bio tamo, ne bi moralo ništa da mi padne na glavu, bukvalno bih umro od straha da onako krene da mi se bacaka tlo pod nogama :ph34r:

 

i to traje i traje, čovječe… meni kad sam vidio ono nevjerovatno kako je išta ostalo da stoji

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, gone fishing said:

nema struje, vode, a ponestaje i goriva za agregate, ipak možda su uspeli i nešto korisno da urade, ako turci stignu na vreme do zatrpane


 

 

O nestašici osnovnih životnih potrepština (vode, hrane, struje...) govore i crnogorski spasioci koji su takođe u oblasti Hataja:

 

Kotorski vatrogasci se javili iz Turske: Stanje apokaliptično, nema struje, vode, hrane … | Boka News

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Deluje da je ova zgrada bila utemeljena na kontra ploči. To ju je najverovatnije i zadržalo u komadu.

 

u komadu je sacuvala najpre prostorna krutost, a izvalio je moment u osloncu "konzole".

  • +1 1
Link to comment
Deluje da je ova zgrada bila utemeljena na kontra ploči. To ju je najverovatnije i zadržalo u komadu.
 
a druga plocha im je bukvalno pod prozorom :blink: :ph34r:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment
Quote

 

Lokalne spasilačke službe izvukle su i spasile ženu u Turskoj, koju su prethodno locirali srpski vatrogasci-spasioci, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije.

"Ženu, koju su srpski vatrogasci-spasioci juče locirali uz pomoć specijalizovane opreme za elektronsku audio i video pretragu nakon više od 100 sati, koliko je provela u ruševinama, lokalne spasilačke službe izvukle su i spasile", naveo je MUP na Fejsbuku.

Kako je dodao, specijalistički timovi za spasavanje iz ruševina Sektora za vanredne situacije, nastavljaju sa akcijama spasavanja i potrege za preživelima na više lokacija u Odabasi.

 

allahu akbar :D nisu za džabe otišli u tursku

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...