Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Ne znam, bacio sam malo oko na njegov sajt i ne mogu bas da skontam metodologiju po kojoj predvidja desavanja...

 

Ono, kapiram da je uhvatio sablon koji dovodi do povecanja sansi za zemljotres, ali me nije bas ubedio da razume mehanizam po kojem se isti desavaju.

Link to comment

Ne. On to povezuje sa elektromagnetizmom izmedju planeta, uticajem elektromagnetnih talasa na atmosferu i uticajem atmosfere na zemljinu koru. A osnovni uslov je i dalje da se u zemljinoj kori akumulira dovoljno napona (stress). Ovo zadnje je jos uvek tesko predvideti. Sve ovo o cemu on govori povecava sanse da dodje do zemljotresa, a ne da ce se on sigurno desiti.

 

To je taj momenat gde mi bas nije najjasnije kojom je matematikom dosao do svega toga....

  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, Downforce said:

Ne. On to povezuje sa elektromagnetizmom izmedju planeta, uticajem elektromagnetnih talasa na atmosferu i uticajem atmosfere na zemljinu koru. A osnovni uslov je i dalje da se u zemljinoj kori akumulira dovoljno napona (stress). Ovo zadnje je jos uvek tesko predvideti. Sve ovo o cemu on govori povecava sanse da dodje do zemljotresa, a ne da ce se on sigurno desiti.

 

To je taj momenat gde mi bas nije najjasnije kojom je matematikom dosao do svega toga....

 

pa neku matematiku sigurno ima, i svakako da je daleko preciznija od one koja se preko strucnjaka plasira po medijima, a to je da se nista ne moze predvideti..

 

9 minutes ago, Greek Freak said:

Zar nije "teret" dokazivanja na onom koji plasita teoriju/pretpostavku?

da ne sirimo na teorije zavere, koliko je eliti zaista stalo, do sprecavanja™ zemljotresa? 

Edited by Shaq
Link to comment

pa ako nastavi da pogadja, verovatniji scenario je da ce ga pre skinuti sa tnjitera i predstaviti kao psihopatu/pedofila, nego sto bi se investiralo u proveru/potvrdu njegove matematike™...

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Shaq said:

pa ako nastavi da pogadja, verovatniji scenario je da ce ga pre skinuti sa tnjitera i predstaviti kao psihopatu/pedofila, nego sto bi se investiralo u proveru/potvrdu njegove matematike™...

Nemam nista protiv da nastavi sve da pogadja. To bi znacilo da je bar uhvatio neki sablon koji ima uticaja.

 

A da bi se investiralo u njegovu matematiku prvo mora da je prikaze valjda. Tako to ide.

12 minutes ago, Roger Sanchez said:

Ne, ne mogu se predvidjeti osim tehnologijama mapiranja podzemlja koje nemamo i nećemo ih imati još dugo, i to je kategorička istina bez obzira na pojavu bilo koje i kakve babe vange bilo gdje.

Izvinjavam se sto sam bio radoznao.

Link to comment
41 minutes ago, Downforce said:

Izvinjavam se sto sam bio radoznao.

Ja sam isto radoznao. Ali kad sam radoznao oko zemljotresa, onda tu radoznalost upražnjavam kod seizmologa

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Frile said:

Tako da se za svaku oblast zna da se "sooner or later" (izem ti takvo "predviđanje") može očekivati potres takve itavke magnitude. Tipa Mionica 4 stepena, jug Turske 7 stepeni, i slično. U svakom užbeniku piše tako nešto za Tursku, Japan, itd

 

Nema neke velike mudrosti za Tursku. Ležimo na četiri rasekline od kojih su dve hiperaktivne (Južna Anadolija koja je upravo uzela svoj danak, i Mramorno more koje je 99-te u Izmitu dalo pokaznu vežbu Istanbulu šta ga čeka kada epicentar bude baš ovde). Po seizmološkim statistikama, Istanbul mora imati jedan zemljotres jačine preko 7.5 stepeni u, lupam, 150 godina ili tako nešto. A nije ga bilo duže od 300 godina. Matematika je dakle jasna: bukvalno noćas može da udari jer su svi geološki i matematički uslovi ispunjeni.

  • +1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...