Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

4 minutes ago, Frank Pembleton said:


Jedan građevinac mi je rekao samo jednu stvar.
Nadzor.



....shiit has hit the fan.

I potpuno je u pravu.

Saglasna 100%.

 

Nažalost, i kod nas dosta štuca nadzor.

  • +1 1
Link to comment

Broj poginulih se udvostručio od sinoć, vesti i priče koje stižu odande su sve jedna crnja od druge. A teški dani tek počinju kada sutra ujutro istekne 72 sata i krenu da se smanjuju šanse za pronalazak nekog značajnijeg broja živih ljudi ispod ruševina. Do sada je spaseno oko deset hiljada a procena je da je 5-6 puta toliko bilo u zgradama koje su se srušile.

  • Tužno 7
Link to comment
Broj poginulih se udvostručio od sinoć, vesti i priče koje stižu odande su sve jedna crnja od druge. A teški dani tek počinju kada sutra ujutro istekne 72 sata i krenu da se smanjuju šanse za pronalazak nekog značajnijeg broja živih ljudi ispod ruševina. Do sada je spaseno oko deset hiljada a procena je da je 5-6 puta toliko bilo u zgradama koje su se srušile.
Ako znaš nekog kome treba, pegasus daje besplatne letove odande pa prosledi

https://www.flypgs.com/en/press-room/announcement/all-flights-departing-from-the-earthquake-zone-are-free-of-charge-to-assist-those-affected-by-the-earthquake
Link to comment

Jasno..kad su ljudi u govnima do guse, najbitnije je da niko ne pretpostavi i podeli javno da mozda..samo mozda, drzava i nije najidealnije reagovala ili da vise ima na zabi dlka nego celika u tim zgradama..

  • +1 1
Link to comment
Quote

 У разорном земљотресу у Турској живот је изгубио и осмогодишњак српског порекла Робин Пејковић. Њега су испод рушевина у Искендеруну пронашли у загрљају мајке Сане, која је повређена и збринута у једној од болница овог лучког града. Повреде су биле такве да је малени Робин подлегао на лицу месту. Оца Игора, који је родом из Крагујевца, трагична вест је затекла у Мексику, где ради.

https://www.politika.rs/scc/clanak/536782/turska-zemljotres-decak-srbija-poginuo

  • Tužno 2
Link to comment

i tako..

galatasaraj 2 dana nakon jednog od najvecih katastrofa za tursku, sto ljudskih sto infrastrukturalnih dovodi fudbalera za 25m eura, dok sirotinja dalje crkavicu za prezivelu sirotinju..

ne kazem da sve treba da stane, al sacekajte bar jebeno leto, jebena stoko...

najjace mi je sto i dalje iz dana u dana, u svim sferama ne prestajem da se iznenadjujem, a nije da nisam upucen u sve grozote kroz sve ljudske pore™ za koje vecina obicnih™ ljudi nije ni svesna..

  • +1 5
Link to comment
5 hours ago, jms_uk said:

Apropo gradnje i nadzora

Turkey earthquake: Anger at building standards grows https://www.bbc.co.uk/news/64568826
 

 

Najveća glavobolja kada tražiš stan je da pronađeš zgradu koja je zaista sazidana i ojačana po svim propisima. Postoje veliki izvođači sa dobrom reputacijom, postoje još veći od čijeg natpisa na krovu zgrade treba bežati koliko te noge nose. Manje-više jedina sigurna opcija je neka kooperativa, gde investira grupa ljudi koji tu planiraju i da žive, a pri tome ne pate od kognitivne disonance.

 

Ovo poslednje je možda i najbitnije jer je poražavajuća lakoća sa kojom se ljudi (za debele pare pritom) useljavaju u sopstvene grobnice. Ja se svaki put iznova šokiram brojem prijatelja koji su savršeno svesni čitavog problema i svih aspekata njegove kompleksnosti (još od 1999-te naovamo) - i opet svesno donesu odluku da žive u zgradama koje imaju jedno 95% izgleda da se sruše ako ovakav zemljotres pogodi Istanbul. Hanuma juče bukvalno viče na najbolju drugaricu, jbt kako možeš da živiš u tom sarkofagu sa detetom a znaš dobro šta će da se desi, i ceo život upozoravaš druge a ti radiš suprotno?? Ova nešto tuc-muc, pa mnogo lep kraj, pa mnogo dobra škola, pa tlo je čvrsto, pa ovo pa ono. Drugi prijatelj, koji je volontirao kao spasilac i vadio ljude iz raznoraznih ruševina, meni kaže: "Ma sve si u pravu ali ja sam i onako ceo dan na poslu, kod kuće samo prespavam". Time je sveo šanse da ga plafon poklopi na nekih 30%, njemu dovoljno.

 

Do svih nas je jbg.

  • Tužno 2
Link to comment

Deluje da i tamo preovladava "neće valjda" koncept, to je taj iracionalni ljudski optimizam. Sreća da u Beogradu ne može da pukne ovako jak zemljotres (koliko znam), uvek sam se pitao šta bi se desilo sa zgradama u kojima ja obitavam.

  • +1 7
Link to comment
×
×
  • Create New...