Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Koliko mi je bilo neverovatno da onoj osmorki grci daju azil (koliko su ti ljudi morali biti očajni da tako nesto pokusaju), toliko mi je neverovatno da bi ameri izrucili gulena.

Nema tu očaja, znaju šta im se sprema posle neuspeha. Isto kao i ovi žandari što su probali da se iskradu iz zemlje pa zglajznuli na aerodromu.

 

Vazduhoplovstvo je inače prepuno gülenista i činjenica da su oni bili udarna snaga puča govori u prilog tezi da je Cemaat organizator. Kada ih sve budu pohapsili veliko je pitanje koliko će pilota ostati u turskoj vojsci.

Link to comment

Pa ovi za sada nemaju svoj Irak da se šibaju na tom nivou. Ali ako budu kompletno očistili vojsku od gülenista ostaće im ozonska rupa u komandnom kadru. Plus potpuno demoralisani niži ešeloni.

Link to comment

Nema tu očaja, znaju šta im se sprema posle neuspeha. Isto kao i ovi žandari što su probali da se iskradu iz zemlje pa zglajznuli na aerodromu.

 

Vazduhoplovstvo je inače prepuno gülenista i činjenica da su oni bili udarna snaga puča govori u prilog tezi da je Cemaat organizator. Kada ih sve budu pohapsili veliko je pitanje koliko će pilota ostati u turskoj vojsci.

Шта би са оним што је скинуо Руса?

Link to comment

CnlXgF5XgAAk5pD.jpg

stagod da su uradili, ovo su uzasne slike

slike ponizenja. srednji vek

nekom gradjanskom sloju sigurno nije svejedno kada gleda ovo

normalnom coveku mora da se uvuce zebnja u kakvom to drustvu zivi

Link to comment

stagod da su uradili, ovo su uzasne slike

slike ponizenja. srednji vek

nekom gradjanskom sloju sigurno nije svejedno kada gleda ovo

normalnom coveku mora da se uvuce zebnja u kakvom to drustvu zivi

Гвантанамо? Багдад?

Link to comment

Boewle, jel su 2. i 3. armija one na istoku što se šibaju sa Kurdima?

 

druga armija drzi celu granicu sa sirijom i irakom.

dejstvovala je vise puta u znak odmazde protiv asadovih snaga, protiv IS-a i protiv YPG-a (kurdi u siriji) plus kao artiljerijska potpora sirijskim pobunjenim frakcijama u borbi protiv IS-a u tzv. 'dzepu azaz', ali nije imala neki siri ofanazivni zahvat spram sirijske teritorije.

edit: proasadovi mediji su ih optuzivali i za potporu pobunjenicima u regionu latakije

Edited by Bane5
Link to comment

Ček', nešto mi nije jasno ovde....

Gulen je veći islamista od Erdogana?

Ako su puč zaista izveli gulenisti, onda je bolje što nije uspeo, zar ne? :unsure:

Link to comment

druga armija drzi celu granicu sa sirijom i irakom.

dejstvovala je vise puta u znak odmazde protiv asadovih snaga, protiv IS-a i protiv YPG-a (kurdi u siriji) plus kao artiljerijska potpora sirijskim pobunjenim frakcijama u borbi protiv IS-a u tzv. 'dzepu azaz', ali nije imala neki siri ofanazivni zahvat spram sirijske teritorije.

edit: proasadovi mediji su ih optuzivali i za potporu pobunjenicima u regionu latakije

 

hvala

Link to comment

Ček', nešto mi nije jasno ovde....

Gulen je veći islamista od Erdogana?

Ako su puč zaista izveli gulenisti, onda je bolje što nije uspeo, zar ne? :unsure:

 

pa to sam ja pitao juče, ali verujem da niko ne zna u kom obimu su u puču učestvovalu gulenisti, a u kom old school sekularni vojni krugovi

Link to comment
×
×
  • Create New...