Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

AKP ekipica rastura Hizmet i po Europama

 

 

& malo za mjeru, sultanat

 

CnkMfWMUAAA3CWD.jpg

 

Ovako su i nas u vojsci terali da pratimo dnevnik u pola osam ...

Link to comment

Čim budu pretrpeli od bosanskih muslimana onakav krš i lom koji Kurdi trpe već skoro 30 godina. U ratu u Bosni situacija je bila malo različita. 

 

off:

 

Aha, bosanski muslimani su nosioci suvereniteta u BiH dakle ^_^

Link to comment

 Već dug niz godina im jebu kevu najstrašnije, prekomerna upotreba sile 1/1.

 

 

Tako ti je sa demoktratski izabranom vlascu, koristi demokratiju i vladavinu prava do poslednje granate.

 

btw. kao sto je slika Gadafija kome udaraju cajper i posle ga izlazu u 'ladnjaci teska i divljacka, takve su i ove sa polugolim vojnicima. Sa bitnom razlikom: Gadafi je ubio ihahaj civila na gori nacin nego sto je sam skonchao, a ogroman deo pohapsenih turskih vojnika je samo postupao po naredjenju, po nekim svedocanstvima "drhteci od straha".

Edited by Caligula
Link to comment

Ok, ja bih bio težak licemer ako ne bi priznavao pravo Kurdima u Turskoj na ono što priznajem Albancima u Srbiji tj na Kosovou. Već dug niz godina im jebu kevu najstrašnije, prekomerna upotreba sile 1/1. Minimum na šta imaju svako pravo je autonomna republika u okviru Turske. Minimum.

 

A pravo Škota? niko na njih ne misli...

Edited by slow
Link to comment

Cim se ovi sendvicari i milicija ovoliko izivljavaju na gusterima cenim da Sultan i pored svih smena i dalje nema poverenja u armiju.

Da je neka shachica odmetnutih djenerala druga bi se pesma pevala.

Link to comment

sta sam reko

 

ajde navuci se na ban, pa da u tvom odsustvu izglasaju Anu sa najseksipilniju :mellow:

pa nisam ja tu problem, ima ih glasnijih

mislim na anu :)

 

sorry za off, gotovo

Link to comment

Mene zanima da li ćemo uopšte saznati koji su bili ciljevi pučista? Čisto sumnjam da će se u ovakvoj divljačkoj atmosferi kakva je sada u Turskoj isplivati neke objektivne činjenice oko toga. Erdogan čak ne poziva ni na smirivanje situacije. Čak se trudi da dodatno raspali situaciju.

 

Vidim da hapšenja i smenjivanja gulenista nisu neka nova pojava i da to traje već nekoliko godina unazad. Ovaj puč mi deluje kao neki logičan odgovor na takvu situaciju, pogotovo ako se ima u vidu da više od polovine vojske podržava ili simpatiše Gulena. Naravno, ukorenjen je i u drugim institucijama.

 

Gulen se opisuje kao umereni duhovni lider (možda američka propaganda?). Tačno je da kod jednog dela evropljana i zapadnjaka uopšte samo pominjanje islama izaziva  gnušanje, zbog terorističkih napada, ali valja imati u vidu da islam ljudima deluje privlačno po pitanju socijalne pravde, gde je liberalna demokratija podbacila (sve veće razlike između bogatih i siromašnih).

 

Sa druge strane na račun Erdogana idu optužbe da je okretao glavu (ili čak podupirao) transfer islamista preko Turske za Siriju gde su se ovi suprostavljali Asadu.

 

U svakom slučaju ova orkestrirana odmazda, koja prelazi u divljaštvo neće naići na dobar prijem ni kod EU a ni kod Amera. Ostaje mu da se viđa sa Putinom, s obzirom da ovaj neće da mu se meša u to šta se radi kod kuće. Možda je tu jedna dobra stvar da ga nećemo skorije gledati na Balkanu.

Link to comment
×
×
  • Create New...