Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Koja demokratija? Turska? To ti se nesto pomesalo - u demokratijama se ne sklanja trecina svih sudija preko noci. Niti se zatvaraju sudije vrhovnog suda.

Sto se tice puca, tesko je reci sta bi bilo da je uspeo, a jos teze je reci da li bi bilo gore od ovog sto radi RTE vec 3 godine a sto ce sada nastaviti jos jace.

U svakom slucaju, svaki sledeci puc je u potpunosti legitiman posle ove smene sudija i svih drugih politickih smena/zatvaranja u poslednje 3 godine.

Tи си Сауди Арабију и Украјну јуче правдао као прихватљиве системе. 

Link to comment

Bitan detalj kome nije posvećena tolika pažnja jeste da su prvaci HDP, MHP, čak i kemalističkog CHP...osudili pokušaj puča.

 

Sad, da li ta činjenica na bilo koji način ima da udari na savest Erdoganu u najavljivanim ustavnim promenama, ili je potez opozicije u rangu Pajtićevog pozivanja na glasanje za Dveri, ostaje da se vidi™ 

Link to comment

Mogu samo po stoti put da ponovim - demokratija nije samo osvajanje glasova. Po tome bi i Nemacka 1933./34. trebala biti demokratija.

Demokratija je i kada se vecina drzi zakona i ustava koji garantuje prava manjine. Neki to nazivaju vladavinom prava...

 

Sve se slažem. Takođe pomaže i kada se vojska drži zakona i ustava i kada ne bombarduje parlament i policijske stanice.

Link to comment

Bitan detalj kome nije posvećena tolika pažnja jeste da su prvaci HDP, MHP, čak i kemalističkog CHP...osudili pokušaj puča.

 

Sad, da li ta činjenica na bilo koji način ima da udari na savest Erdoganu u najavljivanim ustavnim promenama, ili je potez opozicije u rangu Pajtićevog pozivanja na glasanje za Dveri, ostaje da se vidi™ 

 

I to pre nego što se sa većom sigurnošću moglo pretpostaviti kako će se završiti.

Link to comment

A važno je i da se zna red, kao što smo videli u Čileu sedamdesetih...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Битно је да је секуларно...

Link to comment

Demokratija je precenjena, vratite nam nase sekularne diktatore. :(

 

Kako je krenulo s demokratizacijom ode ceo region u sedmi vek. :D

Link to comment

Hoce li Amerika iztruciti tog Gulena sultanu?

Tu ce se videti koliko on prljavstine ima o njima i koliko debelo su zaglibili.

Koliko mi je bilo neverovatno da onoj osmorki grci daju azil (koliko su ti ljudi morali biti očajni da tako nesto pokusaju), toliko mi je neverovatno da bi ameri izrucili gulena.
Link to comment

Koliko mi je bilo neverovatno da onoj osmorki grci daju azil (koliko su ti ljudi morali biti očajni da tako nesto pokusaju), toliko mi je neverovatno da bi ameri izrucili gulena.

Dudo,

 

Sto je neverovatno da ce SAD izruciti Gulena? Ako Turska ima validne dokaze protiv njema, sto bi ga SAD stitila.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Koliko mi je bilo neverovatno da onoj osmorki grci daju azil (koliko su ti ljudi morali biti očajni da tako nesto pokusaju), toliko mi je neverovatno da bi ameri izrucili gulena.

 

mislim da se to vidi iz Ruđerovog posta iznad tvog...

Edited by MancMellow
Link to comment

AKP ekipica rastura Hizmet i po Europama

 

 

& malo za mjeru, sultanat

 

CnkMfWMUAAA3CWD.jpg

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
×
×
  • Create New...