Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

+1meni takodje i film Oseka, nadam se da je neko gledaotesko da je Bata bio srpski Dzon Vejn pre Ace Gavrica, ovaj je vec bio velika zvezda, imao je i internacionalnu karijeru.Bata je krajem 50-ih i pocetkom 60-ih igrao epizodne uloge dok je Gavric najcesce u filmovima Zike Mitrovica igrao sve same glavne uloge.inace zna li neko da je trebalo da se snima i Mars na Drinu II ali pod nazivom Komandant ili tako nesto medjutim Mitrovic je odustao jer su svi glavni likove iz filma izginuli (svaki od glumaca birao je sam kako ce izgledati scena njegove pogibije)
Gluvi barut je zaista odličan film.Oseka već nije odličan film, ali mi je bio veoma zanimljiv. Većina likova doživi neki preobrat, a film se završava obračunom Bate i Gidre, ali nakon svih preokreta Gidra je good guy, a Bata bad guy.Ovo za Batu je tačno. Leading man je postao tek polovinom 60-tih.U Maršu na Drinu preživio je upravo Gavrić, kao još 1 ili 2 oficira. Ostali bitni likovi iz čete su izginuli.
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Laganim korakom, kao da želi da bude primećen" ide profesionalni revolucionar koji prelazi sa jedne neprijateljske teritorije na drugu, železnicom za koju se zna da se nadgleda sa svih strana. :lol:Radoš nam suptilno sugeriše da nije nemoguće da se Tito nije imao čega plašiti jer je bio poljski grof jevrejskog porekla rođen u Americi zadojen komunizmom koga je Hitler zavrbovao da seje razdor među Srbe.

Link to comment
Ovog vikenda Partizanska eskadrila!
Radoš uspostavlja totalnu dominaciju na svim frontovima. Čas istine&pomirenja, Srbijo gledaj i uči kako je to bilo. Glavni zaključak lekcije, zbrka u kojoj ne znaš koji pije, ali znaš da ceh plaća nesretni Čiča. I nesretin Nedić, dobro, ali taj je već sam sebe javno prezreo i odrekao se svih svojih nedela. Iščekujem JBT kao ozebo sunce, nadam se jednom jakom liku, isto misteriznom, ali prefriganom, svim mastima namazanom, opasnom, koji voli eleganciju i žene.
Link to comment

Ja jedva čekam da vidim kako će Čiča kazniti Milisava što mu je ubio onog lošeg četnika. Pošto jelte Čiča a ni bilo ko drugi ne zna za zlodela kojima je sklon onaj nestašni komita - pa ako i Milisava pomiluje ko i Esada, one dezertere Hrvate onda u kurac sve

Edited by dillinger
Link to comment

Jedva čekam početak tih epizoda koji će pomiriti ČvP narod i prineti tu temu bliže mlađim gledaocima.Sve zamišljam scenu gde se u šumi sreće grupica partizana koja je krenula Titovim putem i ova ekipica sakupljena oko ravnogorskog Dalaj Lame. Tu se zna šta sledi: battle! Prvo rojalisti kreću da beatboxuju "Spremte se spremte", Mihailović gandijevski rasprostire svoj šinjel preko suvog lišća i kreće sa moon walkom kojeg naprasno prekida helikopterom i izdiže se u stoj na bradi. Tile se prezrivo osmehuje, predaje tompus zadihanoj skojevki i uz jedno "majku vam božiju imperijalističku" preuzima podijum. Zabacuje noge naglo u nazad i dočekuje se meko na prsa (koreografija koju je sam smislio na časovima solfeđa u Beču i nazvao je "Putko"). I taman što je počeo sa Domo Origato Mr Roboto, battle na relativno neprijstojan način prekida američki pilot koji padobranom poklapa stručni žiri pre nego što je ovaj stigao da da ocene. Tito i Draža zajedno podižu američkog pilota, jedan mu otresa čakšire, a drugi rukavom briše nos i onda obojica podmeću svaki po jedno rame za svaki od amerovih guzova i sa njime tako na ramenu kreću tako kao threesome u zalazak sunca, ka (novoj) američkom ambahadi.

Link to comment

Dijalog Nedića sa svastikom je najneprijatniji trenutak serije, a konkurencija je jaka. Tačno zamišljam Radoša kako se smeška dok rešava da u seriju ubaci i zanimljivost u vidu Hristića sa "ček da vidite šta sve ja znam" osmeškom.

Link to comment

Ja malo kasnim na položaj zbog engleskog fudbala, ali sam u duhu bio sa NJKV na Stamford Bridgeu svo vreme.Koliko još epizoda ima?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...