Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

Braćo, ima li najave nove epizode? Ono mislim što izvlačite s onom lirikom, "rezak zvuk rafala preseče cvrkut češljugara..." i to, ima li? Bliži se epizoda, osjećam u zraku da nije daleko, nemojmo da nas uhvati nepripremljene.

Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Braćo, ima li najave nove epizode? Ono mislim što izvlačite s onom lirikom, "rezak zvuk rafala preseče cvrkut češljugara..." i to, ima li? Bliži se epizoda, osjećam u zraku da nije daleko, nemojmo da nas uhvati nepripremljene.
Osma epizoda: TitoНа перонима земунске железничке станице је много света. У маси стоји Крцун. Поред њега је Даворјанка Пауновић, а са њом и Веселинка Малинска.Дочекују госта, који излази из вагона управо пристигле композиције воза Загреб- Београд. Лаганим кораком, као да чека да буде примећен, на перон ступа човек педесетих година у елегантном оделу - Јосип Броз Тито. xy4s.jpgИстог тог мајског дана, у селу Заовине на Тари, Милисав Јањић, у пуној ратној опреми, са реденицима преко рамена, креће према пропланку на коме се већ постројава одред предвођен пуковником Дражом Михаиловићем. Онда му нешто привуче пажњу. Као да зачу јаук сестре Марице. Призор који затиче на потоку, нагони га да скине пушку са рамена. Одједном се проломи пуцањ и зачу повик: Марице!!!Brži Lujo, ostavljam radi Titove slike. Edited by pogranicni
Link to comment

Opa, Davorjanka već na stanici. Znači Milisav nas razrešava jedinog zlog četnika zbog bludnih radnji, kad taman stiže Zagorac da bez sankcija pojebe sve srpsko u naredne četiri decenije

Link to comment

Još samo malo off-topica:Hajka je odličan film, jedan od najboljih u opusu velikog Živojina Pavlovića i sa ultra jakom glumačkom podjelom. Moguće je i da je pomalo podcijenjen i ne toliko poznat kod širih krugova domaćeg filma.Međutim, takođe odličan, a još manje poznat i na TV prikazivan je Praznik Đorđa Kadijevića. Mislim da je do dana današnjeg to najbolji i najrealniji prikaz četnika na filmu ili TV. U filmu se pojavljuju čak 4 vojske - četnici, nedićevci, Nijemci i Amerikanci. Partizana uopšte nema, a ne sjećam se ni da se pominju u filmu!

Prva zvezda partizanskih filmova bio je Aleksandar Gavric, tesko da bi Bata dostigao slavu koju je imao da ovaj nije prerano poginuo
Gavrić je bio domaći Klerk Gejbl, a Bata domaći Džon Vejn! Edited by colonelo
Link to comment
Još samo malo off-topica:Hajka je odličan film, jedan od najboljih u opusu velikog Živojina Pavlovića i sa ultra jakom glumačkom podjelom. Moguće je i da je pomalo podcijenjen i ne toliko poznat kod širih krugova domaćeg filma.Međutim, takođe odličan, a još manje poznat i na TV prikazivan je Praznik Đorđa Kadijevića. Mislim da je do dana današnjeg to najbolji i najrealniji prikaz četnika na filmu ili TV. U filmu se pojavljuju čak 4 vojske - četnici, nedićevci, Nijemci i Amerikanci. Partizana uopšte nema, a ne sjećam se ni da se pominju u filmu!Gavrić je bio domaći Klerk Gejbl, a Bata domaći Džon Vejn!
Sjajan film. Scena sa zarobljenim pilotima odlicno prikazuje bahatost i dezorijentisanost dela cetnickih nizih oficira. Naravno, klanje pilota koji traze partizane jer znaju ko su cetnici je cist visak. Edited by Yoda
Link to comment
Brate pogranični, vazda si gotov kako i dolikuje vojniku NJKV u otadžbini. S ovakvim ljudstvom ni pobeda nije daleko!
Vera, bog, kralj, otadžbina.Ja sam sinoć vidio najavu epizode i čini mi se da sam vidio da Nijemci strijeljaju braću Taraliće, njihov otac strijeljanje gleda kroz prozor ćelije. Moguće je da i nisu oni, jedan umire uz poklič -živjela komunistička partija-, izgleda da je komunista ipak kreno na Nijemce pištoljem. Šteta, prebrzo potrošeni likovi, mogli su komotno da potraju kroz sva tri dijela serije.
Još samo malo off-topica:Hajka je odličan film, jedan od najboljih u opusu velikog Živojina Pavlovića i sa ultra jakom glumačkom podjelom. Moguće je i da je pomalo podcijenjen i ne toliko poznat kod širih krugova domaćeg filma.Međutim, takođe odličan, a još manje poznat i na TV prikazivan je Praznik Đorđa Kadijevića. Mislim da je do dana današnjeg to najbolji i najrealniji prikaz četnika na filmu ili TV. U filmu se pojavljuju čak 4 vojske - četnici, nedićevci, Nijemci i Amerikanci. Partizana uopšte nema, a ne sjećam se ni da se pominju u filmu!Gavrić je bio domaći Klerk Gejbl, a Bata domaći Džon Vejn!
Često zamijenim imena Zasedi i Hajci :) odlični filmovi, plus Lelejska Gora.
Link to comment
Sjajan film. Scena sa zarobljenim pilotima odlicno prikazuje bahatost i dezorijentisanost dela cetnickih nizih oficira. Naravno, klanje pilota koji traze partizane jer znaju ko su cetnici je cist visak.
Ako se dobro sjećam, nisi u pravu:

Četnici puštaju pilote, a kolju zarobljene nedićevce i podmeću ih Nijemcima kao pilote.Međutim, Nijemci hvataju pilote, među kojima je i jedan crnac i tako razotkrivaju četničku podvalu.

Ovo što ti pominješ više vuče na seriju Misija majora Atertona.

Edited by colonelo
Link to comment
Ja sam sinoć vidio najavu epizode i čini mi se da sam vidio da Nijemci strijeljaju braću Taraliće, njihov otac strijeljanje gleda kroz prozor ćelije. Moguće je da i nisu oni, jedan umire uz poklič -živjela komunistička partija-, izgleda da je komunista ipak kreno na Nijemce pištoljem. Šteta, prebrzo potrošeni likovi, mogli su komotno da potraju kroz sva tri dijela serije.
Nema šanse da iko od bitnih Taralića strada tako brzo. Edited by colonelo
Link to comment
Nema šanse da iko od bitnih Taralića strada tako brzo.
Isto mislim, zato mi i jest bilo čudno kad sam vidio. Ne spominje se to ni u najavi osme epizode. Možda je insert iz neke od narednih, kao što smo vidjeli ono kad Milisav ubija četnika hipstera.
Link to comment

Што се тиче ЧвП филмова, мени је јако добра екранизација Ћопићевог Глувог барута.

Link to comment
Што се тиче ЧвП филмова, мени је јако добра екранизација Ћопићевог Глувог барута.
+1meni takodje i film Oseka, nadam se da je neko gledaotesko da je Bata bio srpski Dzon Vejn pre Ace Gavrica, ovaj je vec bio velika zvezda, imao je i internacionalnu karijeru.Bata je krajem 50-ih i pocetkom 60-ih igrao epizodne uloge dok je Gavric najcesce u filmovima Zike Mitrovica igrao sve same glavne uloge.inace zna li neko da je trebalo da se snima i Mars na Drinu II ali pod nazivom Komandant ili tako nesto medjutim Mitrovic je odustao jer su svi glavni likove iz filma izginuli (svaki od glumaca birao je sam kako ce izgledati scena njegove pogibije)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...