Jump to content
IGNORED

Blue Valentine (2010)


gagorder

Recommended Posts

Hmmm sve se moze kad se hoce, ali ona nje htela. Kao u onoj pesmi : "Nije htjela moje pjesme, moju ljubav, moja dela, nije htjela ruke moje ..." A zasto nije? Kako je to mogla da ga voli na pocetku, a onda da ga ne voli, kad je to isti onaj covek koji joj je svirao na ukuleleu?
od ovog prvog (sve se moze kad se hoce) dobijam zelju da pobegnem u brazil. mislim da su to najgore osobe za vezu, te sto ne pustaju i kad ne ide.a ovo drugo - pogresna ti je pocetna premisa da ga je volela.(a pitanje kako je mogla prvo da ga voli pa posle toga ne - ne znam sta bi tu bilo cudno.) Edited by gagorder
Link to comment
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gagorder

    17

  • Mala_ptica

    10

  • 3opge

    8

  • Ravanelli

    7

то је тачно, јасно је изражена та њена фрустрираност његовим одсуством амбиције да постане нешто више.
ja to razumem. kod tih takvih prilepaka (nacicu te, pa cu te voleti i daviti, ne treba nam nista vise osim da sedimo jedno uz drugo) to i jeste frustrirajuce. njegova zvaka o ambicijama (kao i zvaka zasto nije zavrsio skolu) je cista racionalizacija ex post facto. opravdanje za stajanje u mestu.to sto on nista ne radi osim sto pije i krechi vremenom je dovelo do toga da (on) izgubi svaki sadrzaj. mislim, KOGA na kraju da volis, ako taj neko samo tako sedi i bude. s kim da budes u odnosu kad taj neko vegetira? i smatra da je ljubav to da vegetirate zajedno.
Link to comment
Drugim rečima, mislim da je Gagorder u pravu - on je taj koji zapravo ne može da se odlepi od klinačnog crush-a koji je imao na nju, i on je taj koji je "badži" ( :lolol:) u taj romantizovani nostalgični kalup, koji ne želi da odraste i da je prati u njenom sosptvenom razvoju.
ja se slazem da je gagorder u pravu, samo imam utisak ili da nisi gledao film ili da si ga mnogo davno gledao, pa se nadovezujes onako, uopsteno, na teze koje drugi brane u vezi sa konkretnim odnosom u konkretnom filmu.koji crni njen razvoj?zena je biljka, otupela totalno. ono sto je njegov problem ne prevazilazi se odrastanjem, niti "odrastanjem" same veze.tip je emocionalna imela.
Link to comment

Misliš u "skript"? :) . Ali ne razumem u čemu je problem sa njenim razvojem, pa i uvideti da si nezadovoljan sadašnjim položajem i shvatiti da postoji i nešto više od toga, takođe je neki razvoj (kojeg kod njega nema).

Link to comment

Ima boljih/lepsih mesta od Brazila . Mislim da od gore osobe za vezu od tih sto ne popustaju i kad ne ide, su one sto ne cine apsolutno nista kada stvari krenu na dole. Nista komunikacija, nista pokusaj da se problem: 1. indentifikuje 2. resi na normalan nacin. Ona ni ne zna koji je problem, nista ne cini da promeni stvar, samo jos mizeriju cini vecom. Ako nije zelela da bude vise sa njim, zasto se nije razvela? Ne, naprotiv ona pristaje da ide u motel, ali na putu susrece fantoma, koga je jednom odj@bala, ali joj se sada nakon nekog vremena opet dojmio . Takodje odlazi iz motela onako na kvarnjaka i ostavlja ga tamo bez kola. Covek ne moze a da se ne zapita sta nije u redu sa takvom osobom.Meni je on bez obzira na to sto kreci i pije pivo nedeljom popodne intelektualno i u svakom smislu pozitivniji lik od nje, koja svoje neostvarene ambicije i razocarenja projektuje na njega. Ona je ta koja je zelela da studira medicinu pa nije. Ako se prisetimo pocetka filma gde ga ona upoznaje sa roditeljima tu je bilo price o ambicijama i planovima za vecerom.

Link to comment
Misliš u "skript"? :) . Ali ne razumem u čemu je problem sa njenim razvojem, pa i uvideti da si nezadovoljan sadašnjim položajem i shvatiti da postoji i nešto više od toga, takođe je neki razvoj (kojeg kod njega nema).
ok, to stoji
Link to comment
Ako nije zelela da bude vise sa njim, zasto se nije razvela? Ne, naprotiv ona pristaje da ide u motel,
sta znam, mislim da to nije tako jednostavno. ustanes ujutro, detektujes problem (koji ako imenujes i priznas moras radikalno da menjas zivot, posto je ovde problem fundamentalan), racionalno resis da ga resis tako sto ces da 1. prekines vezu ili 2. konstruktivno radis na resavanju problema.je l' ti to tako? ili ljudi koje znas generalno?mislim da je češće ovo što je ona uradila, kada je negacija problema i pritisak sa druge strane takav kakav je bio. odeš u motel.
Link to comment

Ja sam gledala film u januaru prosle godine, ne znam da li to upada u 'skoro' ili 'davno' ali meni je tad npr jasno bila primetna transformacija Misel, iz jedne, pa hajde da kazemo, distancirane devojcice koja ni sama ne zna bas sta je i sta hoce, u totalno istrosenu zenu koja nema vise ni trunka strpljenja ni volje (vec bi se na samom izrazu lica moglo procitati sve). Gluma glavnih glumaca je stvarno bila neocekivano dobra - Misel Vilijams je po meni skroz dobro odigrala svoju ulogu, a i sam inace antipaticni Gosling fenomenalno portretise lika koji je istovremeno romatnicar i naporan, itd da ne ponavljam Symeove i gagorderine reci.Meni je bio mucan za gledanje, najvecim delom jer su mi glavni likovi sve vreme bili totalno antipaticni. Mozda i zbog toga nisam uspela da se emotivno vezem. Ali svejedno super prikazuje brak i vezu koji su u samom startu bili osudjeni na propast.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
Ja sam gledala film u januaru prosle godine, ne znam da li to upada u 'skoro' ili 'davno' ali meni je tad npr jasno bila primetna transformacija Misel, iz jedne, pa hajde da kazemo, distancirane devojcice koja ni sama ne zna bas sta je i sta hoce, u totalno istrosenu zenu koja nema vise ni trunka strpljenja ni volje (vec bi se na samom izrazu lica moglo procitati sve). Gluma glavnih glumaca je stvarno bila neocekivano dobra - Misel Vilijams je po meni skroz dobro odigrala svoju ulogu, a i sam inace antipaticni Gosling fenomenalno portretise lika koji je istovremeno romatnicar i naporan, itd da ne ponavljam Symeove i gagorderine reci.Meni je bio mucan za gledanje, najvecim delom jer su mi glavni likovi sve vreme bili totalno antipaticni. Mozda i zbog toga nisam uspela da se emotivno vezem. Ali svejedno super prikazuje brak i vezu koji su u samom startu bili osudjeni na propast.
wtf$#$**&&&?ти желиш сукоб?теби ће вероватно добро лећи the place beyond the pines. Edited by 3opge
Link to comment
sta znam, mislim da to nije tako jednostavno. ustanes ujutro, detektujes problem (koji ako imenujes i priznas moras radikalno da menjas zivot, posto je ovde problem fundamentalan), racionalno resis da ga resis tako sto ces da 1. prekines vezu ili 2. konstruktivno radis na resavanju problema.je l' ti to tako? ili ljudi koje znas generalno?mislim da je češće ovo što je ona uradila, kada je negacija problema i pritisak sa druge strane takav kakav je bio. odeš u motel.
You need to chill :isuse:
Link to comment

Moram da se umešam sa jednom mojom opaskom.Niko ne spominje njihove porodice,. Odnosno "prinudno ponavljanje",tj. obrasci koje nam se usađuju u detinjstvu, kao modeli ponašanja...Zato mi se više sviđa u ovoj priči lik Sindi, jer je uspela da ne prođe kao njena majka.( koja je trpela njenog nezgodnog oca i da zarad braka ostane nema)Sindi ipak nije to želela, (videli smo da i Din u nekim trenucima ima napade besa) već nije htela da bude statista u tom lošem braku.Na drugoj strani Din nije ni želeo iskreno taj brak a i preslikao je traumu od napuštanja svoje majke, i tako nesvesno učinio istu stvar...

Link to comment

Jos nisam video film sa tako sturog i povrsnog dijaloga, da izazove toliko emocija. Michelle Williams je progutala i Goslinga i film kao crna rupa. Scene emotivnog i fizickog gadjenja/odbijanja su za pamcenje i prosto te guraju na stranu onog, koji samo na oko ne snosi krivicu za raspad ljubavi.Svidelo mi se i to, kako je nama lepo ostavljeno da slazemo puzzle, tesko da ce iko pogresiti u objasnjenju svog filma.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...