Jump to content
IGNORED

Blue Valentine (2010)


gagorder

Recommended Posts

Ne bih rekla da ju je budzio. On je nju voleo upravo onakvu kakva je, problem je sto on njoj nije bio dobar onakav kakav je ( a nevidjen je dobar lik) tek ga je stalno mrcvarila da postigne neke njegove potencijale koji su bili samo u njenoj glavi. Njemu je bilo sasvim ok da bude muz, otac, da je voli i bude dobar prema njoj, da radi posao koji radi, ali ona je umislila da on treba da bude nesto vise i "bolje".
znam za tu skolu misljenja, samo se ne slazem :D
Link to comment
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gagorder

    17

  • Mala_ptica

    10

  • 3opge

    8

  • Ravanelli

    7

znam za tu skolu misljenja, samo se ne slazem :D
Haha ma kakva skola misljenja, samo cinjenice :) . Mislim da imaju cak dve scene gde ona njemu nesto kao mogao bi on ovo , mogao bi on ono, dok sa druge strane on njoj nikada nije prigovorio nego je uvek bio tu da je voli sa svim njenim bubicama.
Link to comment

то је тачно, јасно је изражена та њена фрустрираност његовим одсуством амбиције да постане нешто више.то је само један од важних момената, у почетку он из ње извлачи оно најбоље и најлепше (сцена са игром кад Гос свира укулеле) a после долази до стагнације и она постаје све више незадовољна интелектуално неуравонетеженом везом.ту је и доктор Лепојевић који сигурно утиче на њену лабилност.

Link to comment
ту је и доктор Лепојевић који сигурно утиче на њену лабилност.
Hahahha doktor Lepojevic. U trenutku sam se zapitala ko je sada taj lik, ali sam se setila. Ne verujem da je on tu igrao neku bitnu ulogu, mislim da je vise onaj fantom iz proslosti koji se pojavio u prodavnici pica posle x godina, mada mi nikada nije bilo jasno ni zasto je njega otkacila. Njeni postupci su mi inace vrlo nejasni, ne razumem njen lik, samo mi je zao jer deluje kroz citav film vrlo nesrecno.
Link to comment

др Лепојевић није толико битан али јесте пертурбација. а фантом је тешки џукац, никада ни близу њеног нивоа, то је бар јасно.

Link to comment
u relativnom smislu, unutar njihove veze. ne mislim da je generalno loš čovek (pa tako i ona scena u staračkom domu koju je mala ptica postavila). mislim da je instrumentalizovao MV, da ju je budžio u unapred zacrtanu ulogu žene u svom životu. pritiskao ju je u beskraj da bude ono što je trebalo po njegovom romantičnom skriptu. i nije od toga odustao dok nije oteran.
:lolol:http://www.youtube.com/watch?v=9sNLyFGjWRc
Link to comment

U pravu je Gagorder, to što je on dobar kao osoba nije značilo da je dobar za nju. Sve vreme imaš osećaj kao da je ona negativac, da ga odbacuje, ali sve vreme on insistira na jednom monolitnom obrascu (za razliku od njihovog pocetka kad spontano djuska i peva ispred ducana) odnosa. Ne moš' nekog naterati da te voli, nije do varenja njenih bubica vec do medjusobnog razumevanja.

Link to comment
Ne moš' nekog naterati da te voli, nije do varenja njenih bubica vec do medjusobnog razumevanja.
Hmmm sve se moze kad se hoce, ali ona nje htela. Kao u onoj pesmi : "Nije htjela moje pjesme, moju ljubav, moja dela, nije htjela ruke moje ..." A zasto nije? Kako je to mogla da ga voli na pocetku, a onda da ga ne voli, kad je to isti onaj covek koji joj je svirao na ukuleleu? Problem je sto u vezi/braku partneri ocekuju da to ono sa pocetka, ta zaljubljenost treba da traje kroz citavu vezu. To se zapravo nikada ne desava. Ljudi ili shvate i prihvate da njihova ljubav i odnos poprima novi oblik ili ovako tuzno zavrse. Ona nezadovoljna, zeli nesto a ni sama ne zna sta, ne komunicira to kroz film, osim sto mu povremeno zvoca da je neambiciozan. On se opet trudi, ali bas se trudi, cak i onaj odlazak u motel je pokusaj. On ne zna sta da radi, a ona nece da mu kaze. Cak joj i kaze : "Tell me how should I be.Just tell me. I'll do it." Ali to joj nije prvi put. Takva je bila i prema fantomu sa pocetka filma, kad je ovaj pokusavao da je umili, dolazio na vrata, molio, donosio cvece. Meni se cini da ona prvenstveno ne voli sebe i zato ne zna i nece da voli one oko sebe. Mnogo, mnogo tuzan film.Slicna tema samo sto je film komedija, malo sapunjava doduse je This is 40. :) Nadam se da ne zamerate, mene je malo ova tema rastuzilahttp://www.youtube.com/watch?v=i9Vt9sP8OY8 Edited by Mala_ptica
Link to comment

Zato i kažem, ako neko neće onda ga sigurno nećeš naterati ili mu promeniti mišljenje tako što ćeš (iz one druge patos pesme) "pristati i biti sve što hoće". Tek je ta varijanta - reci mi kakav da budem - potpuni turn off. Ne moram da ti objašnjavam koliko se ljudi menjaju tokom godina, pa tako i u odnosu. Sasvim je moguće da su u početku zablentavljeni (što bih rekao da je u ovom slučaju bio samo on), a posle prodju još desetine faza, pa onda neki prerastu u medjusobno poštovanje i razumevanje a neki odu u prdac. Naročito kad su klinci i neformirane ličnosti u startu.

Link to comment
Hmmm sve se moze kad se hoce, ali ona nje htela. Kao u onoj pesmi : "Nije htjela moje pjesme, moju ljubav, moja dela, nije htjela ruke moje ..." A zasto nije? Kako je to mogla da ga voli na pocetku, a onda da ga ne voli, kad je to isti onaj covek koji joj je svirao na ukuleleu? Problem je sto u vezi/braku partneri ocekuju da to ono sa pocetka, ta zaljubljenost treba da traje kroz citavu vezu. To se zapravo nikada ne desava. Ljudi ili shvate i prihvate da njihova ljubav i odnos poprima novi oblik ili ovako tuzno zavrse. Ona nezadovoljna, zeli nesto a ni sama ne zna sta, ne komunicira to kroz film, osim sto mu povremeno zvoca da je neambiciozan. On se opet trudi, ali bas se trudi, cak i onaj odlazak u motel je pokusaj. On ne zna sta da radi, a ona nece da mu kaze. Cak joj i kaze : "Tell me how should I be.Just tell me. I'll do it." Ali to joj nije prvi put. Takva je bila i prema fantomu sa pocetka filma, kad je ovaj pokusavao da je umili, dolazio na vrata, molio, donosio cvece. Meni se cini da ona prvenstveno ne voli sebe i zato ne zna i nece da voli one oko sebe. Mnogo, mnogo tuzan film.Slicna tema samo sto je film komedija, malo sapunjava doduse je This is 40. :)Nadam se da ne zamerate, mene je malo ova tema rastuzila
Uh, pa meni je to malo previše zoćomilivojevićevska teorija - prvo ste zaljubljeni, pa onda to pređe u "nešto drugo" (šta? ljubav? prijateljstvo? rutinu?), i ko je odrastao , taj to prihvati kao najbolje moguće, a ko je razmažen, taj izvoljeva pa traži zaljubljenost i kasnije. Ne bih rekao da je tako. Prosto, partneri moraju stalno da pronalaze načina da jedno drugom budu ne samo partneri u zajedničkom poslu (podizanju dece, itsl), nego i stalni izazov, da jedno drugom budu zanimljivi, pa ponekad pronađu taj način, a ponekad ne, it's always a risk. Nema garancija uspeha.Kažeš: "Ljudi ili shvate i prihvate da njihova ljubav i odnos poprima novi oblik ili ovako tuzno zavrse." Kako tužno? Ovo je tužan film jer je o kraju jedne ljubavi, ali oni su mladi ljudi i imaju vremena da uđu u neku drugu priču. Ne bi li bilo mnogo tužnije da su uprkos nezadovoljstvu ostali zajedno in a loveless marriage? Neke ljubavi "porpime novi oblik", neke se prosto završe i naprave prostora za nove ljubavi. Ne vidim tu ništa tragično. Drugim rečima, mislim da je Gagorder u pravu - on je taj koji zapravo ne može da se odlepi od klinačnog crush-a koji je imao na nju, i on je taj koji je "badži" ( :lolol:) u taj romantizovani nostalgični kalup, koji ne želi da odraste i da je prati u njenom sosptvenom razvoju. Nije to greh, i ja ne mislim da je on negativac, nema negativaca, ponekad ljudi prosto ne nađu načina da ostanu bliski,a da ostanu i zanimljivi jedno drugom. Edit: Protiv-otrov za ovaj film:
Edited by Syme
Link to comment
mala_ptica se opasno nalozila na goslinga, pa tako ~staje na njegovu stranu u filmutakav utisak sticem posle citanja ;)
ajde sto se Mala tica nalozila, nego 3opge...
Link to comment
mala_ptica se opasno nalozila na goslinga, pa tako ~staje na njegovu stranu u filmutakav utisak sticem posle citanja ;)
Ma da, citas me kao otvorenu knjigu :) Edited by Mala_ptica
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...