Jump to content
IGNORED

Blue Valentine (2010)


gagorder

Recommended Posts

blue valentinescena pokusaja seksa u motelu je nesto najpotresnije sto sam skoro videla. muka mi je bilo do sutra ujutro.(bas bih volela da znam sta forumska populacija misli o goslingovom liku)

Link to comment
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gagorder

    17

  • Mala_ptica

    10

  • 3opge

    8

  • Ravanelli

    7

blue valentinescena pokusaja seksa u motelu je nesto najpotresnije sto sam skoro videla. muka mi je bilo do sutra ujutro.(bas bih volela da znam sta forumska populacija misli o goslingovom liku)
о јеботе, мораћу поново да гледам, једном ко ниједном.
Link to comment

brutalan. hvaljen više puta od strane menea na poslednjem filmu.isto mi zabada scena u moteluproblem su mi hipsterizam iz prošlosti i preloše napisana ženska uloga. trinaest kopalja ispod nivoa ostatka filma

Smashed - http://www.imdb.com/title/tt2063781/Dobar, mali film o paru alkoholičara od kojih će ona pokušati da prestane da pije. Delivery me je strašno podsetio na odlični Blue Valentine od pre koju godinu (mladi bračni par, amerika, realnost, dobra izvedba), iako je BV dublje istraživao bol u raspadu braka, nego što je ovaj to radio sa alkoholizmom.Odsustvo bullshita, dosta iskrenosti, jako prosti i neušminkani likovi i dve rečenice koje razbijaju gledaoca i u koje su sažmali film.Ko voli Parks&Rec sporedne uloge su Ron i žena mu iz RL.ma samo jedna loša scena, ostatak pošten. Nije remek deleo, ali biser u moru sranja đanga, klaud atlasa i oskarom hajpovanih - 7.5/10smashed_header.jpg
Kad već spominješ "Blue Valentin", razmišljam već duže vremeda ga ponovo odgledam. Na prvo gledanje me totalno oduvao.Fantastičan film, stekao sam utisak da sve to lično preživljavam."Smashed", opet nije loš, ali ne pokazuje tu emociju....
ima blue valentine svojih problema i svi su u pregledu prošlosti. da je tu samo sadašnjost veovatno bi bio u pitanju jedan od najboljih filmova u recimo 10 god. ona bol u motelu, uff.čudi me da ga više goslingovih fanbojova od drajva nije pogledalo. tu je i half nelson, što se njega tiče
Edited by Ravanelli
Link to comment

Iz arhive (koja se ne može kvotovati)Ravenelli:

Blue Valentine - odličan film, ali da bi bio u rangu revolutionary road fali mu bolje razvije ženska uloga koja je ovde jako loše napisana, bez razumevanja i potpuno nerazvijena (scenario su pisala 3 muškarca). rajan odličan i odigrao je ulogu najboljeg čoveka na svetu
MocaVukotic
blue valentine je filmčina za sve te prvopobrojane.
bad_lieutenant
Blue ValentineNeočekivano dobar, zapravo. Gosling kao da je pronašao sebe u ovoj ulozi, Mišel Vilijams izuzetna, a sama priča dobro dozirana, bez suvišnih detalja.
Marvin
Dugo nisam pisao ovde, i obično volim da iskasapim neku trešinu, a sada baš hoću da nahvalim maksimalno dva filma koja su mi odlično legla:Blue ValentineFilm koji od početka do kraja maestralno iznosi dvoje glumaca, u toliko dobroj izvedbi da celim tokom filma imaš osećaj ili da si njihov prijatelj ili da viriš kroz ključaonicu. A iako nema ni kapi krvi, ni tuče, ni smrti, rekao bih da je film zapravo jako mučan i težak, i verovatno ako ga preporučim drugima da gledaju ima da čujem par puta "Što si mi ono preporučivao, ubedačio sam se..."Spoiler Film vode dve vremenske linije o bračnom paru, jedna linija ide tokom upoznavanja i prvih romantičnih momenata dvoje mladih, druga ide 7-8 godina kasnije kada na površinu isplivavaju velike pukotine. Hemija između njih dvoje je fantastična, toliko da i sekvence oko upoznavanja i zaljubljivanja dvoje nisu nimalo njanjave čak ni matorom ciniku poput mene. U drugom delu filma kada se vidi da se odnos između njih (nepovratno?) odronjava, toliko je svaki gest telom, svaka grimasa lica dobro tempirana da događaji izazivaju veliku mučninu, a posebno mi se dopalo što ni sam nisam bio svestan šta bih želeo da bude na kraju, oće li biti hepienda ili ne.
ja na marvina
blue valentine bi bio dernek delo da je uloga žene bolje urađena.... i da je možda hipi element smanjen kod gusliga, koji mi je i bez obzira na to preodličan
Bane_V
Blue ValentineSjajan film! I Michelle Williams i Ryan Gosling fenomenalni! Nije bas za gledanje sa lepsom/jacom polovinom, gledajte ga onako...krisom.
Link to comment

Moram i Ja da se uključim, jer ovaj film to zaslužuje...Kad sam ga odgledao imao sam neviđene emocije, prosto nije mi bilo dobro, koliko me potres'o. Nešto je u meni ključalo, a da ni sam ne znam zašto... Napisao sam skoro da moram ponovo da ga overim, da bih imao jasniju situaciju.Jedan detelj mi se stalno vrzma po glavi a ne znam je l' neko to primetio. Režiser insistira skoro stalno na krupnom kadru njegovih ofarbanih ruku, odnosno, kao da tim kadrom postavlja pitanje gde su granice ljubavi? Jer po meni ona želi da ide dalje a on i dalje tapka u mestu, odnosno zaglavio se u toj priči...

Link to comment

meni nije bila losa ta zenska uloga. mislim da je prilicno realna. ona je jeftino prošla u kriznoj situaciji, zgrabila je priliku da se iščupa, bila je mlada, zatvorena, uplašena. nikada ga nije volela, nije joj se čak ni svidjao, ali eto, iskoristila je priliku za lak beg iz naizgled nemoguce situacije. i onda je placala u godinama koje dolaze. do dna, do fizickog gadjenja.on je imao idealizovanu sliku zene u svom zivotu i onda je trazio osobu da je ubudzi u tu sliku. kad ju je nasao, bila je malo damaged ali nema veze. kad je shvatio da bas ne fituje sasvim, poceo je malo da pije, pa jos malo ... meni je najgore bilo to kako je prestao da je slusa i vidi. mislim, prolazniku je bilo jasno koliko ga ne voli i ne zeli i on je nastavljao i nastavljao, da vodi monologe, da insistira na motelu, pa te promene raspolozenja. totalni uzas.visceralno me razvalio taj njihov odnos. ono, kicmena mozdina mi se skupila. kraj je ustvari sjajan i jedini moguc. bilo kakvo krpljenje zavrsilo bi u suicidu ili ubistvu i suicidu.bilo mi je interesantno kako mala zna da on odlazi for good. "but i love him"e to je otprilike bilo dok sam gledala film. posle sam videla i neke druge slojeve, ali pod ovim premisama sam ga gledala tj inicijalno citala.

Link to comment

inace, ja za razliku od marvina nigde nisam videla zaljubljivanje.samo veliki kompromis, pristanak ocajnice koja je resena da zazmuri na taj sitan detalj da ga ne voli, da se cak i ne lozi na njega. otprilike.

Edited by gagorder
Link to comment
inace, ja za razliku od marvina nigde nisam videla zaljubljivanje.samo veliki kompromis, pristanak ocajnice koja je resena da zazmuri na taj sitan detalj da ga ne voli, da se cak i ne lozi na njega. otprilike.
To nije moguće.:3orge:
Link to comment

Jesam, svideo mi se, ali stvarno ne bih mogao da komentarišem sad, pozaboravljao sam većinu detalja.Mene uvek dirnu ti filmovi o kraju veze/braka.Ai ti si se baš raspilavila, nisam verovao da si tol'ka devojčica :P

Edited by Syme
Link to comment

сад одгледо."улога жене није добра", јесте ли ви бре нормални?ово је животна улога Мишел Вилијамс, разбила је, тешког срца ово признајем, и једног Гослинга, човека који је за савремени филм оно што је Џемс Дин био за 50e и чија је сенка већ сада већа од Динове.само треба погледати филмове на овом форуму...

Link to comment
сад одгледо."улога жене није добра", јесте ли ви бре нормални?ово је животна улога Мишел Вилијамс, разбила је, тешког срца ово признајем, и једног Гослинга, човека који је за савремени филм оно што је Џемс Дин био за 50e и чија је сенка већ сада већа од Динове.само треба погледати филмове на овом форуму...
jesi ti tu negde video zaljubljivanje?(shime, neozbiljan si)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...