Jump to content
IGNORED

Blue Valentine (2010)


gagorder

Recommended Posts

Svi likovi su tu realnI i u pravom svetlu pokazani.Sjajno u ovoj priči je to što se vreme pomera napred-nazad. Tako da možemo da vidimo idilične trenutke a onda kao hladan tuš nam pokazuje kada i zbog čega je sve krenulo naopako. Jednostavno ta ljubav na prvi pogled nije mogla da uspe. Jer kada je brak došao, on nije odigrao svoju ulogu muža, već se zakoćio i ostao da tapka u mestu. Kada ona izgovara kako odgaja dvoje dece(misleći i na njega) I te prljave ruke od farbe...Ona je uvek težila ka višem. Možda i podsvesno nije želela da prođe kao njena majka(koja je trpela njenog tatu, jer je imao nezgodnu narav) već je smogla snage da okonča loš brak...

Link to comment
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gagorder

    17

  • Mala_ptica

    10

  • 3opge

    8

  • Ravanelli

    7

ово је животна улога Мишел Вилијамс
baki, imao sam potpuno odsustvo ženskog lika u filmu. gosling do panja urađen (mal hipie u prošlosti, al ok), ona nula.morao bih da osvežim film novim gledanjem (jednom ko nijednom jelda), ali stvarno ne verujem da će mi se izmeniti mišljenje. znam da sam posle filma bio iznerviran plitkošću ženske uloge i tražio ko je pisao scenario. naleteo sam na 3 muška imena i znam da sam taj promašaj u scenariju prepisao tome.da nije bil toga, i tog slabijeg pregleda prošlosti, film bi mi išao u top ten za poslednjih 10 godina.
Link to comment
baki, imao sam potpuno odsustvo ženskog lika u filmu. gosling do panja urađen (mal hipie u prošlosti, al ok), ona nula.morao bih da osvežim film novim gledanjem (jednom ko nijednom jelda), ali stvarno ne verujem da će mi se izmeniti mišljenje. znam da sam posle filma bio iznerviran plitkošću ženske uloge i tražio ko je pisao scenario. naleteo sam na 3 muška imena i znam da sam taj promašaj u scenariju prepisao tome.da nije bil toga, i tog slabijeg pregleda prošlosti, film bi mi išao u top ten za poslednjih 10 godina.
ја не разумем шта је у њеној улози тј у сценарију "плитко".
Link to comment

imao sam utisak da je jedini alat pričanja bio gosling i da je film bio baziran na izučavanju njega i njegovog bola. kod mišel sve to nedostaje. ne sećam se da kamera provodi mnogo vremena sama sa mišel. deluje mi kao hladni saučesnik u filmu, koji pokreće goslingovu priču.

Link to comment
imao sam utisak da je jedini alat pričanja bio gosling i da je film bio baziran na izučavanju njega i njegovog bola. kod mišel sve to nedostaje. ne sećam se da kamera provodi mnogo vremena sama sa mišel. deluje mi kao hladni saučesnik u filmu, koji pokreće goslingovu priču.
али....то и јесте њена улога, она је неосетљива и отупела, сети се сцене када му ладно каже како је срела оног типа не схватајући колико га то погађа.
Link to comment

pa ne mislim da je neko baš toliko otupeo. delovalo mi je kao da je amputirana iz filma zanemarivanjem u scenarijju, a ne namerno. mora da postoji i mesnatija ona.gledao sam film pre dve godine. morao bih ponovo da pričamo o detaljima. ne znam da li ima smisla da idemo dublje, možda da se još neko priključi

Link to comment

uh. upravo zavrsila gledanje, odavno me neka umetnost nije ovako snazno protresla.za sada samo da kazem da njena uloga nije nimalo plitka, samo je distancirana - njena osnovna karakteristika je da ona polako odlazi, kroz ceo film povecava emocionalnu i fizicku distancu, nestaje iz price.i da, bila je zaljubljena, misila je da je bila zaljubljena, zelela je da bude zaljubljena, morala je da bude zaljubljena - poptpuno svejedno, neka je to trajalo i sekundama, njena odluka svakako nije bila iskljucivo pragmaticna. to je tacka oslonca od koje se meri propadanje.nabacala samo, jos uvek sveze emocije i utisak.

Link to comment
blue valentinescena pokusaja seksa u motelu je nesto najpotresnije sto sam skoro videla. muka mi je bilo do sutra ujutro.(bas bih volela da znam sta forumska populacija misli o goslingovom liku)
Film je pun potresnih scena. Par scena koje su mene "potresle " su recimo ona scena kada Gosling sredjuje stvari u sobi vojnog veterana . U jednom trenutku mu se u rukama nasla uramljena fotografija tog starca iz mladosti u drustvu njegove zene. Ta scena i njihov razgovor koji je usledio, takva "introdukcija" Goslingovog lika me je navela da film pogledam do kraja. Williamsova ima gomilu fantasticnih scena. Ne govorim sada o tome da li je njen lik u filmu pozitivan ili negativan , vec kako ga je odigrala. Odigrala ga je vise nego odlicno. Meni je prva mucna scena sa njom bila ona posle seksa sa " prvim" deckom kada ukapira da su joj plodni dani a ovaj ga nije na vreme izvadio, kada se pere onako jednom rukom ipred lavaboa. Pa onda ona kada lezi na stolu u ordinaciji i ceka na abortus i predomisli se u poslednjem trenutku. Strasno mucno i potresno. Kada se u toku filma prikazuju njeni flashbacks, kao recimo onaj gde se seca porodicne vecere i kako joj se otac ponasao prema majci, tesko je da onaj ko gleda film ne postane empatican prema njenom liku, odnosno da razume odakle takav mentalni sklop. Sve ove scene su meni bar bile potresnije nego ona u motelu. Motel je inace nevidjena rupa, bas onako da ti se okrene sve u stomaku.Svejedno prvo sto me asocira kada neko pomene Blue Valentine jeste zaljubljivanje. I pored svih teskih scena , jedna ljubavna scena je rasturila sve ove mukice, a to je ona kada on njoj svira na ukuleleu ispred neke bedne prodavnice sa srcetom na vratima. To je scena za pamcenje. Odlican film, mada takve izbegavam, no za sve je kriv Gosling :)
Link to comment
i da, bila je zaljubljena, misila je da je bila zaljubljena, zelela je da bude zaljubljena, morala je da bude zaljubljena - poptpuno svejedno,
ja samo mislim da nije svejedno. zelela je da bude, ali nije. da je bila, moglo je da bude drugacije.
Link to comment
po meni goslingov lik je pretezno negativan, ali to sam vec pisala gore mislim
мислим да ниси, не разумем зашто је негативан.
Link to comment
мислим да ниси, не разумем зашто је негативан.
u relativnom smislu, unutar njihove veze. ne mislim da je generalno loš čovek (pa tako i ona scena u staračkom domu koju je mala ptica postavila). mislim da je instrumentalizovao MV, da ju je budžio u unapred zacrtanu ulogu žene u svom životu. pritiskao ju je u beskraj da bude ono što je trebalo po njegovom romantičnom skriptu. i nije od toga odustao dok nije oteran.
Link to comment
u relativnom smislu, unutar njihove veze. ne mislim da je generalno loš čovek (pa tako i ona scena u staračkom domu koju je mala ptica postavila). mislim da je instrumentalizovao MV, da ju je budžio u unapred zacrtanu ulogu žene u svom životu. pritiskao ju je u beskraj da bude ono što je trebalo po njegovom romantičnom skriptu. i nije od toga odustao dok nije oteran.
Ne bih rekla da ju je budzio. On je nju voleo upravo onakvu kakva je, problem je sto on njoj nije bio dobar onakav kakav je ( a nevidjen je dobar lik) tek ga je stalno mrcvarila da postigne neke njegove potencijale koji su bili samo u njenoj glavi. Njemu je bilo sasvim ok da bude muz, otac, da je voli i bude dobar prema njoj, da radi posao koji radi, ali ona je umislila da on treba da bude nesto vise i "bolje".
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...